Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fuze #14814 üzenetére

    Rábeszélni nem akarlak semmire, csak javasoltam, hogy ha elsődleges szempont a viszonylag alacsony ár, akkor a drágább márka egyik leg-leg-olcsóbb megoldása helyett talán többet ér az adott árkategóriában jobb ár/érték arányt felmutató modellek közt nézelődni, mert 'kis pénztárca - nagy igények' páros esetén talán célravezetőbb.
    A minőségek ára van, ami felfelé haladva egyre meredekebben nő...
    És a minőség is addig szép dolog, míg belegondolsz, hogy ha mindkettőt két év garanciával veszed, akkor ezt követően mindkettőnél a vak szerencsén múlik, hogy az adott készülék épp mikor pusztul meg.

    Kicsit arra emlékeztet ez, mikor valaki 50k-ért akar VGA-t venni, szétnéz neten, látja a grafikonokon, hogy az nVidia csúcskártyája ~5%-al gyorsabb (de akkor legalább 20%-al drágább), mint az AMD csúcskártyája, és akkor keres egy nV kártyát 50k-ért, amit már meg sem néz rendesen, mert eldöntötte, hogy neki nV kell, tőlük pedig ennyi pénzért ezt kapja, így nincs miért tovább nézelődni.

    A képminőséget >=80%-ban a panel határozza meg.
    Persze a képfeldolgozó résszel is könnyű elszúrni, de "szarból nem lehet várat építeni" és általában azért teljesülni szokott, hogy aki normális panel köré épít terméket, az nem rontja el szándékosan az olcsóbb komponensek, amik aránytalan mértékben visszafogják a többit (vagyis néha sajnos előfordul, de az rettegett modell lesz és bármelyik fórum topicban azonnal lebeszélnek róla...). De e tekintetben szét kell nézni a tesztek után a neten és összehasonlítani az ár alapján szóba kerülő típusokat, ami plazmánál nagyon egyszerű, mert az LG szinte mindig kukázható kérdés nélkül (hacsak nem mindent felülíró szempont a minimális ár, mert egyáltalán nincs több pénz, nem csak elkölteni nem akarod), így marad 2-3 Pana és Samsung.

    És a te esetedben azért szorgalmaztam még, hogy ne márka alapján dönts, mert írtad, hogy nem magadnak veszed, és neked lehet hogy sokat jelent a tudat, hogy "ez legalább Panasonic", ha a használóinak talán ez semmi, attól viszont leesett volna le az álluk, ha közel ugyan az a képminőség nem 42, hanem 51"-on tárul eléjük, mert ez látványos dolog, ami adott esetben keretfeltétel is (ha messze ülnek tőle, akkor nem csak kellemes, de szükséges is a méret).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • blakey

    titán

    válasz fuze #14814 üzenetére

    Addig vagy így míg nem veszel egyet, sokáig én is így voltam, nem mertem meglépn, aztán kiderült, hogy a Samsung és az LG felnőtt a nagyokhoz, sőt. Bátran ajánlom őket, főleg "felső középtől".

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák