Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balazs025

    senior tag

    válasz Dvix #265268 üzenetére

    Hát én most játszok a Death Strandinggel és azt mondom pedig, hogy nagyon is jó. Igaz még csak az elején járok (30 óra, episode 3). A TLoU2 még hátra van nekem, így nem véleményzem, de a legjobb studio címnél nekem az a véleményem, hogy nézni kell, hogy mit tett lett, de szerintem azt is, hogy hogyan, milyen munkakörülmények mellett. Különben nincs értelme külön kezelni, mert akkor egyértelműen az a legjobb studio, amelyiknek a játéka a legtöbb címet bezsebelte.

    [ Szerkesztve ]

  • RangerFox

    Topikgazda

    válasz Dvix #265268 üzenetére

    Ez válasz neked, illetve Bad Pritt-nek is.

    Ebben az évben tényleg nagyobb hangot emeltek a crunch ellen és a munkakörülmények javítása érdekében, ebben pedig a TLoU2 körüli botrány is nagy szerepet kapott. Viszont! Ez mindig is így működött: adott időpontokra el kellett érni az éppen következő milestonet, vagy különben jött a dádá, sok ilyen után pedig a csúszás... És az egész ipar olyan, hogy az emberek nem maradnak egy helyen sokáig. Új dolgokat akarnak kipróbálni, úgy érzik, hogy az adott helyen kimaxolták a lehetőséget stb. És az ipar, meg a 21. század elég rugalmas ahhoz, hogy erre lehetőséget adjon. Így nincs abban semmi meglepő, hogy egy-egy nagyobb projekt után sokan otthagyják az adott céget.

    És a crunch tényleg rossz dolog, de kb. egy elkerülhetetlen dolog. Azt azért érezzük, hogy nagyon kevés kiadó engedheti meg magának, hogy egy stúdió ~7 évig üljön egy játékon, és addig csak a pénzt nyeljék lefelé... Ezt próbálják kompenzálni a menő irodával, külön mentorral, szakmai tanácsadóval, pszichológussal, bónuszokkal...

    És nem védem foggal-körömmel az ND-t, csináltak ők elég sok unszimpatikus dolgot, kezdve mondjuk azzal, hogy a trainee-ket nem említették meg a credits blokkban, a vége felé már a traineek is ugyanazt a munkát csinálták ugyanolyan körülmények között, mint a rendes állásban lévők, csak épp trainee fizuért, vagy épp elfelejtették megemlíteni azt az énekest, akitől kölcsönvették a dalt ehhez a trailerhez (utólag írták hozzá, illetve Neil twitteren kért elnézést tőle ezután)...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák