Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carlos Padre

    veterán

    válasz FunPro #257294 üzenetére

    Meg kell tanítani, hogy van úgynevezett (nyári)munka.

    Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

  • Yodamest

    veterán

    válasz FunPro #257294 üzenetére

    "Az a probléma, hogy a ps csak papíron tűnik költséghatékonyabbnak, összességében nem sokkal jössz ki jobban."

    Ez amúgy mennyire igaz! Szerintem nagyon egysíkú, tipikus tudatlan vásárlói nézőpont az, hogy "hát a konzolt megveszem 150-200-ért, 8 évig elvagyok vele a PC-be meg 8 év alatt 1 milliót beleköltenék". Ez marhára nem igaz, de sokan ebben élnek. Mondom:
    1. PC-n INGYEN multizol, konzolon pedig ehhez egy külön díjcsomagra elő kell fizetned gyakorlatilag. Lehet mondani, hogy kapsz érte játékokat, de én inkább amondó vagyok, hogy ami érdekel úgyis megveszem, ez inkább egy teher.
    2. Konzolra van 1 év garid, ha utána tönkremegy és nem vagy konzol szervizes, akkor veheted meg újra a teljes áron, míg egy PC alkatrészekből épül fel, ha most pl. meghal a tápod, azt kicseréled egy kisebb összegért, illetve sokkal több garanciád lesz a PC alkatrészeidre mint 1 év, úgy általánosságban.
    3. A konzol önmagában olcsóbb, de csak játékra való, míg egy PC-t az egész család tud használni, munkaeszköz is lehet, médialejátszóként is funkcionál, egy PC egyébként is kell, hogy legyen a háznál.
    4. A konzol önmagában olcsóbb, de gyengébb is, illetve hangosabb, jobban melegszik, mint egy átgondoltan összerakott PC. Egy PC a konzol megjelenése után pár évvel már sokkal erősebb tud lenni egy kevéske ráfordítással. Annyi, hogy a VGA-t kell fejleszteni pár évente és akkor nagyon sokáig kiszolgál egy PC is, nem kell mindig mindent csereberélni benne.
    5. PC-re alapvetően olcsóbb beszerezni a játékokat, állandóan vannak akciók, 3rd party hivatalos oldalakról potom pénzekért lehet megvenni mindent.

Új hozzászólás Aktív témák