Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz Mike #251325 üzenetére

    Igazából erre csak azt tudom mondani, hogy mindenki magából indul ki. Valószínűleg neked, nekem, meg bárki másnak teljesen mást jelent egy játék vagy egy filmélmény. Valaki 100-osan azonosul a karakterrel, átéli a játék minden mozdulatát, beleéli magát a dolgokba.

    Én ilyeneket nem csinálok, egy sztori alapú játékra úgy tekintek, mint egy filmre. Ha egy sztorialapú játék kerül a kezembe, a játékélmény nagyjából csak rongálni tudja az élményemet, nem pedig javítani.

    Nálam tipikusan ilyen a mass effect trilógia, ahol ha csak a történetet a karakterek az univerzumot nézem akkor nem tudnám szavakkal kifejezni, mennyire imádom. Viszont ha már beleveszem a játékmenetet is, a fura első résszel, az unalmas bányászós meg bolygónrepkedős másodikkal, nomeg a "csalódást keltő" harmadik résszel, egyből esett a játék egy pár szintet. Ellenben mondjuk a hollow knight egy makulátlan 10/10-es játék, mert azt nem a sztoriért vittem (bár az sem volt rossz).

    Ha én videó alapján azt mondanám a lou2-re, hogy a játékmenettel nincs bajom, de a sztorija nem az igazi, akkor egy konkrét végigjátszással max. azt érném el, hogy a játékmenetben is felfedezném a hibákat.

    Amúgy én a last guardian-al voltam úgy, hogy tesztek-képek-videók (nomeg a shadow of the colossus) alapján úgy éreztem, ezt muszáj kivinnem. Életem talán első olyan játéka lett, amit nem fejeztem be, annyira kikészített.

    De persze, 100%-os véleménye senkinek nem lehet egy videó alapján. :R

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák