Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoleee83

    addikt

    válasz .LnB #209321 üzenetére

    "Képesek vagytok habzó szájjal védeni azokat a játékokat amiktől a saját ízlésetek alapján elájultok."

    Nem habzó szájjal írtam, hanem kultúrált módon, te meg jössz a személyeskedéssel...
    Ovoda level :D

    Végigolvastam, az, hogy nem érted és/vagy nem tetszik, hogy miért olyan amilyen Sarah és Deacon között a kapcsolat az ending előtt az már nem az én problémám. Koncepció direkt így lett megírva 2015 óta fejlesztik, elhiheted volt rá idejük kitalálni.
    Lehet nem értetted az angol szöveget, vagy túl gyors volt a felirat, de elmondták hogy az ezredes kontroll alatt tartja az egész szigetet és az orvosokat, fontosabb embereket nem engedi ki a szigetről ezért nem ugrottak egymás nyakába annál a résnél, mert nem lehetett.

    [ Szerkesztve ]

    * You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

  • _drk

    őstag

    válasz .LnB #209321 üzenetére

    A HZD-ben nagyjából elvannak mesélve mi-miért történt, vagy hogy hogy történik.
    Pár dologhoz nekem is utána kellett olvasnom, mert sok fontos történeti szált csak elhadarnak, vagy csak látni egy kis hologrammot amit nem lehet újra aktiválni.
    Innentől Spoileres
    A törzsi szintre való vissza ereszkedést mondjuk elég jól elmagyarázzák. Földet totál elpusztítják, a felszínén sok minden nem maradt meg.
    Ügye nem engedték a bunkerben levő embereket az adatbázishoz, azok kiszabadultak, majd ők alkották újra a civilizációt. Ők már sok mindent nem találnak, mivel azok is lent voltak pár 100 évet, tehát mire kijutnak maximum a növényzet termett újra, közben a romok meg csak még romosabbak lettek.
    Mire Aloy megszületik is eltelik több száz év, tehát bármi is maradt fent már maximum maradványok, amiket a megfelelő technológia hiányában még kopizni se tudnak. Nekem annyi jött le, hogy pár embernek maradt még használható kütyüje, meg persze a "gonoszoknak" és azokat használják amit még tudnak.
    A törzsi szint azzal is magyarázható, hogy mivel nem tanultak semmit, ugyan úgy háborúznak mint az ősök, közben még ami megmaradt is, még jobban elpusztítják.

    Mi lenne a mai emberekkel ha nem lenne áram? Minden azzal megy és senki nem tudja hogy működik. Pláne nem akik barlangban laktak.

    Ami segíti a történetet:
    A Focus az kb a mai Nokia 3310-es! 500 év múlva is befog kapcsolni ha úgy van tárolva. Igen, lehet tudományosan megalapozottabb lenne ha egy légmentes ládából szedi ki a játék elején Aloy.
    Az Override kb meg egy fizikálisan működő AR. Ezt is jobban meglehetett volna magyarázni persze, de játékmechanikai szempontból szerintem teljesen jól működött. Lehet kellett volna még 1 hacker kurzust tartani Aloy-nak a 2100-as évi 3d-s AR-es, hologramos high-high end gépekhez.
    Egyébként annyira automata működött az egész project, Gaia-val és mindennel, hogy azzal is magyarázható.

    "És akkor ott a sztori vége, ami semmissé, és teljesen feleslegessé teszi az egészet amit az egész játék alatt elértünk." Mivel folyamatosan derülnek ki a dolgok ezen nagyon nem csodálkoztam, ráadásul a pali is átbassza.

    De ez is amúgy tipikusan az a történet, hogy felesleges belekötni. Mihelyst elrugaszkodunk a valóságtól, legyen az sci-fi, fantasy mindent nem lehet megmagyarázni.

    [ Szerkesztve ]

  • #10186752

    törölt tag

    válasz .LnB #209321 üzenetére

    Kezdjük azzal, hogy fáradságot és nem fáradtságot, a kettő ugyanis nem ugyanaz. Amire te gondolsz, az a fáradság.

    Másrészt az, hogy valami nem tetszik neked, nekem, akárkinek, nem jelenti azt, hogy gyenge, vagy szar. Ugyanúgy, ahogy a fordítottja is igaz: attól, hogy valamiből sok fogy, nem jelent azt, hogy jó (idézve a saját klasszikusomat, a szar sem lesz attól finom, hogy legyek milliói dongják körül).Objektív mérce meg ízlésben nincs.

    Szerintem a Days Gone például egy igénytelen fércmunka, bughalmaz, lapos játék, és minden akaratom ellenére se sikerült végigjátszanom, ugyanis az érdektelenség mocsarába fulladt. Ugyanakkor elfogadom, hogy tetszik másnak, nem egyforma az igényszintünk, mindenkinek máshol vannak a fókuszai. Leírtam a véleményem róla a topikjában, a horda hőbörgött, szívük joga.

    Szerintem engedd el ezt. Szíved joga, hogy ne tessen a játék, nekik meg az, hogy szeressék. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • VTom

    veterán

    válasz .LnB #209321 üzenetére

    Nem ezzel van a baj, én pl. elolvastam pár írásodat, hanem azzal, hogy mindenkire rá akarod erőltetni a véleményedet.
    Minden játékba bele lehet kötni, de az ide járók 99%-a kikapcsolódásként játszik, nem önjelölt játékkritikus.

    Néha próbáld meg átgörgetni a hsz-eket, amikben valakinek tetszik az általad fikázott játék, és mindenkinek lesz egy jó napja. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

Új hozzászólás Aktív témák