Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    válasz trickyy #8100 üzenetére

    Ha a mai világban pénzt akarsz szedni programozásból, akkor jellemzően 2 dolgot fogsz találni: php + mysql + javascript webes fejlesztésre, és java androidra személyi alkalmazás fejlesztésre. Most ez van, és még jó pár évig marad is. Ha vannak alapjaid c++-ból, és a szükséges logikai készséged is megvolt hozzá, a php-t webes doksiból meg tudod tanulni. Erre iskolázni szerintem felesleges. Annyit szerintem nem fog megérni.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Php alap kérdés. Ezeket a cookie-kat nem igazán értem. Éppen egy doksit nyelek, és egy kalap alatt látom itt a session meg a cookie változókat. Namost a php az szerver oldalon fut, és a session változók így még bele is passzolnak a képbe, de a cookie-k nem szerver oldalon, hanem kliens oldalon kerülnek letárolásra. Azon vagyok kiakadva, hogy mikor kerülnek azok oda, meg onnét vissza?

    A php script szerver oldalon fut. Kliens oldalra már maximum csak java script + html kerül át, php nem. Mit keresnek akkor a php-ban ilyen setcookie() meg $_COOKIE? Hogyan kerülnek át azok az adatok szerver oldalról kliens oldalra (setcookie()), és hogyan kerülnek onnét vissza a szerverhez ($_COOKIE) kiértékelésre? Mikor? Mi közvetít ilyen adatokat?

    Thx,

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Peter Kiss #8105 üzenetére

    Ez valami nagyon vad dolognak tűnik nekem, de azért csak rákérdezek.

    Ezek a cookie-k webserver címek alapján vannak file-okba rendezve kliens oldalon? Amikor http requestet elküldök, a webböngészőm mindig végig kotorja, vannak-e arra a címre letárolva cookie-k a helyi winyómon, és ha talál, minden egyes http request mellé kinyomja upstreamben az összes cookie-t válogatás nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Segítséget köszönöm. Cookie kérdés tiszta.

    Egy apró kérdésben a GET / POST paraméterekkel is el vagyok akadva. Nagyon sok oldalnál látom webezés közben, hogy a GET paraméterek közé rakják be a &sid= értéket. Látom a böngészőben visszaírt request-et, és ott az id. Miért? Mi a baj a POST paraméterekkel?

    Más. Jó lenne valami offline manual php5 + mysql függvények. Kimondottan csak a függvények, és hozzájuk példa illusztráció. Legalább a php string kezelő, tömb kezelő és mysql kezelő függvények jó lenne, ha a teljesség igényével benne lennének. Létezik ilyen, vagy csak online tudok barangolni, és maximum essek neki én magam webspiderrel valamelyik site-nak "csináld magad" akció jelleggel?

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Tele von Zsinór #8112 üzenetére

    Az a PDO pár google-kidobta cikk alapján jó dolog, csak kicsit furcsa, hogy éppen a php offi pagen egy ilyet látok: [link] (404)

    A linkeket köszönöm. Ezzel a PDO-val még nyűglődöm kicsit.

    (Szerk:)
    Apropó, ha már úgyis előkerült, olyasmi kellene majd alkalmazáshoz, hogy nem táblákba nyulkálok, hanem kizárólag az adatbázisban rögzített tárolt eljárások alapján férek hozzá dolgokhoz. Azoknak kell paramétereket küldeni, és ami tábla azoktól jön vissza, azt kell értelmezni kapott adatként. A teljes adatbázis kvázi csomagolva lenne. Ez lenne az elgondolás. Remélem ez a PDO elég kiforrott lesz hozzá, hogy elboldoguljon ilyen szituval.

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8119 üzenetére

    akár több-százezres felhasználói nagyságrendre méretezve miben érdemes leprogramozni?
    Ha tényleg ilyen brutális terhelésre számítasz, és php-zni akarsz, remélem van 25milcsi+ zsetonod a dec/alpha serverre :)

    Az egyik dolog, amit át kellene gondolnod, hogy egészen biztosan böngészősre akarod-e csinálni? Lehet egy bináris app fejlesztéssel jobban el lehetne boldogulni. Ha csak nem sok milcsis a szervered, akkor egy hagyományos webszerver szoftver nem lesz képes bírni azt a terhelést, amit előirányoztál. Pláne nem emberi reflexekhez képest real-time.

    Ha biztosan böngésző, és sok milcsis géped sincsen, akkor C++-ban kellene írni egy 1.1-s webservert, és dll classok formájában írni a weblapokat hozzá (pluginként betölteni). Nézd meg pld a Nadirim-ot. Ők is C-ben írtak egy webszervert, és az futtatja a flash gamet.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8124 üzenetére

    Biztos én nem vagyok képben a fogalmakról, de egy rts szerintem még többet húz, mint egy rpg. Durván többet. Meg pláne egyáltalán real-time akarsz vezérelni valamit szerver oldalról? A szerver nem szokott saját akciózgatni. A hagyományos webszerver nem arra van kitalálva. Egyáltalán nincsen olyan funkciója.

    Az egyetlen eszköz, amit használni lehet rá, hogy elindítani kliens oldalon egy xmlhttprequest-et, és szerver oldalon addig váratni azt a kérést scripten belül, míg letelik a hozzá rendelt idő szelet (kliens oldalon a javascript callback-jére lehet rádrótozni a tennivalót).

    Ha te ezt meg tudod írni php-ban, akkor valamit nagyon tudsz.

    (Szerk.)
    Ez az e-republic oldal nem akar tovább engedni a sign up-ról. Le van halva vagy én nem tudom. Nálam fehér képernyő és semmi. Most nem tudom megnézni.

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8128 üzenetére

    Akkor mégis én értem nagyon félre ezt az rts dolgot, mert én úgy tudtam, hogy az rts-nél még ha vannak is time frame-ek, nincs szinkron "harci kör".

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8130 üzenetére

    Ha már ennyire beleélted magadat a gondolatba, akkor már úgyis csak az van, hogy állj neki, és majd meglátod. Php-n kívül szükséged lesz java scriptre, action scriptre (flash), és 3d modellekre macromedia formátumban mentve.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    PHP kérdés.

    Egy nem asszociatív tömbbel olyasmit kellene csinálnom, hogy tömb elemet kinyisszantani. Pld van egy 4 elemű tömböm $tömb[0]..$tömb[3], és ha a $tömb[0]-t kinyisszantom, akkor legyen egy $tömb[0]..$tömb[2], ahol a régi $tömb[1]-ből lett az új $tömb[0] és így tovább.

    Kipróbáltam az unset($tömb[0])-t de nem jó. Nem eltávolítja az elemet, hanem átállítja null-ra. Asszociatív tömbben működik, főleg mert ott foreach()-el megyek végig, de ha nem asszociatív a tömb, és for() / while() ciklussal megyek végig count() alapján, akkor beleakadok a null elembe, aminek nem kellene ott lennie.

    Végig kotortam 2x a doksit, mi az a függvény, ami tömb elemet távolít el teljesen és véglegesen, de nem találtam ilyet.

    Tömb elemszámból néha nagyon nagy tud előfordulni. Megtehetném éppen, hogy ciklussal készítek a régi tömbből egy újat, és elemenként másolok át, de az brutálisan lassú lesz 2-3 ezer elemnél. Valami gyorsabb megoldás kellene.

    Mitévő legyek?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz raczger #8137 üzenetére

    array_values() bejött, thx.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Összetalálkoztam egy olyan esettel, hogy szövegesen összerakok egy ilyet darabokból:
    <a href="egyik/masik">Duma</a>

    és a webböngészőből lementve ez lesz belőle:
    <a href="http://127.0.0.1/egyik/masik">Duma</a>

    Egy friss EasyPHP van fent, apache, egyebek. Amit tapasztalok, az a böngésző lementésének a tréfája, vagy a PHP kimenet belerakott valamit változóbeállításoktól függően?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8149 üzenetére

    Nem tudom minek az iskolát túllihegni. Ha valamit meg akarsz tanulni, ne egy gagyi okj sulira nyomasd a pénzt, hanem szerezz egy normális könyvet (akár Szabó Ervin könyvtárban találsz 100 számra, és oda elég csak egyszer befizetni a tagságot egész évre), és olvasd végig, csak hogy az alapokkal tisztában legyél. Utána már a webes doksikból is folytatni lehet. De az alapokra mindenképpen normális könyveket javasolnék.

    Amire készülsz, ahhoz nagyon kelleni fog a szál kezelés, a socket programozás, és el kell tudnod boldogulni a memória modell építéssel, tudnod kell bánni a dll-ekkel, és legalább egy SQL szerverrel. Bele kellene ásnod magad az adatbázis tervezésbe is a transact sql ismeretek mellett. Ezen kívül szükséged lesz a megfelelő RFC dokumentumokra is, hogy tisztában legyél a webszerverekre jellemző kommunikációval (a header elemeit tudni kell lekezelni). És persze ez mind csak a szerver oldali rész. Kliens oldalon továbbra is html + java script + action script.

    Talán már írták előttem is elegen, de én is leírom. Ez nem egy embernek való feladat. Én pld biztosra veszem, hogy meg tudnék írni egy webszervert akár asm-ben, de a hajam égnek áll az ötlettől, hogy akár C++-ban nekiessek. Irgalmatlan mennyiségű jobb sorsra érdemes idő megy el vele, és lehet jobban járnál, ha valami gyakorlatiasabb dolog után néznél. Pld PHP-ban lehet nem fogod megírni álmaid alkalmazását, viszont pénzt lehet szedni belőle, míg a C++ nem tartozik a különösen keresett ismeretek közé. Létezni létezik, de a hirdetések 85%-a nem pont azzal van tele.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz mobal #8155 üzenetére

    Azért azon a hiphop-on röhögtem egy jót :))

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8153 üzenetére

    Az utóbbi pár hónapban olvasni lehetett egy-két felszólalást még nagyon illusztris szóvivőktől is, és én is meglepődtem rajta, hogy már napirendre került a ".net kuka, java kuka, php sose volt más, kérjük vissza a C++-t" kérdés, de mire az kiforrott téma lesz, lefolyik még egy kevéske víz a Dunán.

    A C++ majd akkor fog labdába rúgni, amikor átalakulnak a humán interface-ek. Eltűnik a monitor, a billentyűzet, az egér, lesz helyettük 3d interface rendszer. Lévén a 3d nagyon eszi a processzort is, és a memóriát is, az elején egészen biztosan meg fognak hervadni még a .net és java is, nem hogy a böngészős alkalmazások. Talán még az assembly is vissza fog jönni! Páran már arra spekulálnak, pedig előreszámítható, hogy még hosszú évekig semmi sem lesz abból.

    Ez a webes játék ötlet, amin elfiloztál, hogy 100ezres felhasználót te ki akarsz szolgálni, ennek révén csak azért jött be a C++, mert szimplán nem lesz más esélyed. De mint te is írtad, nincs különösebb tapasztalatod abban, mennyire durva az a dolog, amit akartál. Itt most elárultuk neked: extrém durva. De csak ezért jött elő a C++, semmi másért.

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8164 üzenetére

    A 100e felhasználót én úgy számoltam, hogy szerveren egyidejűleg 100e folyamat fusson. Ha te úgy számoltad, hogy cakk-pakk a teljes community 100e, az nagyon más. Olyankor napi összesben talán fel fog logolni 30k körül, akikből az egy idejűleg logolt player 10k-t valószínűleg nem fogja túllépni, és az egyidejű szerver kérések 3-4k limit alatt maradnak. Az úgy már nagyon más, mint egy idejűleg 100e kiszolgálás.

    Normális webszerver egy normális szerver vason szerintem el tud boldogulni vele. Gondolom fizetősre van tervezve a dolog, és ahogy nő a felhasználó számod, tudni fogod lecserélni a freeware apache + mysql párost valami normálisra. Később aztán jobb szerver vas is jöhet. Ha nem átlagos tesco gazdaságos számítógépekben, meg community szutyok freeware webszerver + mysql-ben gondolkodsz, az a fentebb említett 100..1000 felhasználó sokkal több is tud lenni. Azt a 3-4e-t egyetlen szerver is elbírhatja.

    Végső soron az a kérdés, mit teszel olyankor, amikor brutálisat ugrik a felhasználó számod, mert történetesen pont bejött neked a cucc. Rts-ekben átlag úgy osztják a terhelést, hogy limitálják a szerver loginok számát, és azt mondják, hogy első 5k player beléphet, a többi meg majd jön akkor, amikor valaki kilépett. Addig a többi player mehet egy szerver2-re játszani. Ha a game nem olyanra van tervezve, hogy kötelezően egyetlen szerveren kell mindenkinek lennie, akkor még freeware dolgokkal és tesco gazdaságos szerverekkel is nagyon sokat ki lehet szolgálni. Game design kérdése.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8166 üzenetére

    A startup-ok tipikusan úgy szoktak menni, hogy elkezded egy olyan apróban, és olyan könnyűben, amilyenben egyáltalán lehetséges. Ha életed első szárnypróbálgatásaiba fognál bele, akkor pld csináld ezt:

    1. http://www.easyphp.org/download.php letölt + feltelepít otthoni kicsike gépre.

    2. http://psycho.unideb.hu/munkatarsak/erdelyi_norbert/targyak/HTML_programozas_az_alapoktol.pdf letölt saját gépre, és végig olvas. Gyorstalpaló HTML-ről. Action scriptekkel kezdetben ne foglalkozz. Statikus képeket felhasználni is bőven elég lesz.

    3. http://download.chip.eu/hu/Nvu-1.0_534872.html letölt + megnéz, ezzel lehet HTML lapokat szerkeszteni. Kicsit gyakorolni, amíg érzed a dolgok felépítését. Hogy a dolgok szétbontható, és elkülöníthető részekből állnak. Tudni kell látni az egész rész mögött a részleteket, és azok összességét. Amíg nem áll rá a szemed, hogy elkülönített részleteket láss az egész helyett, addig vakon tévelyegsz. Az úgy nem játék.

    4. http://www.fzolee.hu/download/download.php?fname=./PHP_programoz%E1s_kezdoknek.pdf és amúgy is körbeleshetsz az fzolee lapon, mert akad ott bőven, amiket olvasgathatsz. Még SQL is.

    5. Szerintem ennyi anyag + a saját ötleteid már elégségesek lesznek, hogy fel tudd mérni, mi mindenre lesz még szükséged életed első website-jához. Egyáltalán valós látótávolságba kerülhetnek a dolgok miután a html + php doksit végig olvastad.

    6. PHP doksiról ha visszaolvasol 1-2 hétnyit, találsz linkeket ebben a topicban, töltsd le, amelyik tetszik, és keress neten PHP programozási példákat kezdeti gyakorlásnak. Temérdek sokat lehet találni.

    Ha idáig megvagy, akkor már lesz egy-két saját weblap, login példa, és sql kezelési példa is a hátad mögött. Egyenlőre ezekkel legyél meg, hogy tisztán láthasd, mi minden várhat rád.

    Ha idáig eljutottál, akkor majd jer vissza, és innét folytathatjuk. Addigra már tudni fogsz úgy kérdezni, hogy legalább esélyünk van neked valódi segítséget adni. Perpillanat én azt érzem, hogy kvázi kívülálló vagy egy szakmai környezetben. Hogy egy alkalmazás most erep vagy warcraft vagy akármi, az nem tartozik egy szakmai környezetre. Azt a te dolgod lesz lebontani ezernyi apró részletre, és mindegyik részlettel _egyesével_ meg kell majd küzdened. A fentebbi doksikkal + jó logikai érzékkel tudnod kell addig elboldogulni, hogy legalább a 90-95%-ot te magad át tudd látni, és a maradék 5%-nyi problémát is szét tudd bontani egészen egyszerű és szakmailag objektív kérdésre, és azt azon a nyelven meg tudd fogalmazni. Ezt jelenti tudni kérdezni. Legalább eddig el kellene jutnod, és addig hagyd az összes többi kérdést a nagyon távoli jövőre.

    És most kezdd az 1. ponttal. Hajrá.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Sk8erPeter #8168 üzenetére

    Annyira rohan most a topic, hogy már kezdem elveszíteni a fonalat, miről is van szó, de azért pár kérdésre reagálnék.

    Természetesen C++-t mai napig használnak, de olyan elzárt projectekben, amikbe bekerülni erőteljes reputáció és referenciák nélkül kb lehetetlen. Szóba sem állnak veled. Ergo egy jelenleg éppen kezdő (sőt, még csak tanulni kezdő) számára ezt mennyire releváns információ? És igen, asm-et is használnak mind a mai napig, mert egyéni titkosítási, kódolási, adatáradat szűrési feladatokra a sebességi előnyei óriásiak. Azzal együtt használják, hogy ha egy alkalmazás portolva van pld több platformra, akkor azokat az asm rutinokat minden platformnak a saját környezetében külön meg kell írni, és a fejlesztéseket is mindegyikhez külön-külön be kell vezetni. Platformok, processzor típusok, sőt néha OS verzió bontás is szükséges, ami eszetlen egy munka, és nem is kicsit idegesítő, és mégis csinálják. És a véremmel alá merem írni, mégpedig vastagon, hogy még akkor is használni fognak ASM-et, amikor a C# és a Java már a világon sem lesznek. Mert amíg van FPGA, amire VHDL-ben megírják a processzor magot, mert processzort igényel egy rendszer központosítása, addig ASM is létezni fog, és valószínűleg a C++ is, de a .NET és Java, ezek szerintem fele annyira sem kemény részei az informatikának. Azok eltűnhetnek mind2-en a süllyesztőben nagyon könnyen. Igazából nem többek, mint hogy valakinek kipattant a fejéből, hogy a 386-os procinál megjelent memory managert meg lehetne valósítani felsőbb programozási szinten is, és ráhúzott egy absztrakciós szintet a C++ fölé, abból lett garbage collector és társai. Ennyi a managed kódos világ összes misztériuma. Ahogy jött, úgy mehet is, sőt másikat is kitalálhatnak, ami majd kiszorítja azt a kettőt.

    A C++ nyelv a legesleggyorsabb olyan nyelv, ami egyáltalán platform hordozható _és_ csapatmunkára az inkrementációs fejlesztés peremfeltételével a gyakorlatban alkalmasnak bizonyult. Sebesség előnye is jelentős. Teljesen processzor, platform és OS verzió függetlenül hurcolható, amit sem a .NET, sem a Java nem mondhat el magáról. És akkor még ott vannak az üzleti és jogi vonatkozások, a licencelés. A Java és C# nem csak a segged alá tolják a széket fejlesztés közben, hanem zsetonba is kerülnek. Különféle oktatási célokra akár ingyenes, de üzleti célokra már nem. Pláne némelyik komponens / program példány licence, ami annyit tesz, hogy minden eladott program példány után perkálnod kell, ha azt is beleépítetted a programodba. Nem mindegyik komponens egyformán olcsó. Időnként nagyon komisz szituk tudnak lenni, amikor pénzen veszekednek a dicső üzleti vezetők. Nem az én asztalom, hogy miért, de bizony nekiestek a Java és a .NET torkának is. Én programozó vagyok, nem jogász, sem nem ügyviteli vezető, és pláne tojom le a monitoromon kívüli világot, de annyira nagy a hangzavar, hogy már hozzám is eljutott. Márpedig akkor valahol már plafonig ér a sza*. Ha kotorászol kicsit press release-ek között, szerintem meg fogod találni a magyarázatot.

    Az asm / C++ utalásomat szerintem félreértetted, vagy talán én nem fogalmaztam pontosan, de akkor most pontosítok. Asm-ben is meg lehet írni egy webböngészőt. Ekkora alkalmazásnál mondjuk olyan 25..30x-os erőfeszítés lenne, mint C++-ban (gyors becslés). Viszont én még C++-ban sem állnék neki nagyon alapos indok nélkül, asm-ben pedig már főleg nem. Te igen? :)

    A hiphopon azért is röhögtem erőset, mert át lehet forgatni egy PHP-t C++-ra, de az csak maga a kód részlet. Annak a kódnak van egy futási környezete is, ami nélkül használhatatlan. Ebből az egészből csak annyit látni, hogy lefordítani a PHP-t C++-ra, szóval ezt viccesnek tartom. Aranyos, de semmi más.

    Webszerverből, SQL szerverből, sőt számítógépekből is nem csak az asztali gépek és azok tartozékai léteznek. Szintén nem topic releváns, de a gyakorlatban előkerülhet, hogy léteznek másmilyen cuccok is. Pld nem tudom, voltál-e már olyan szobában (jó 15..20 m2 szobáról van szó), ahol télen-nyáron pontosan 19,5 fokot mutat a hőmérő, és a szellőzés is 0.4 mikronos porszemcse méretig kizár minden mást, ezen kívül ofc hermetikusan van lezárva (gumi szigetelés, és belső túlnyomás). Na olyan szobában képzelj el 1,80 magas fémszekrényeket tucat szám, és benne kazettákat, amikben processzorok, winchesterek, kommunikációs perifériák vannak. És az mind 1 darab számítógép. Ilyen számítógépek is vannak, és azokra is léteznek webszerverek is, SQL szerverek is, és bár vicces, de még játékok is. Én elhiszem, hogy a világ nagyjának a fejében a "számítógép" az asztali gépet jelenti, és én is tudom, hogy létszámra többen használnak asztali gépet / laptopot, mint egész szobás VAX-ot, de akkor is az a véleményem, hogy szerverkapacitás kategóriában az asztali gépek az összes tartozékukkal együtt a normális minőséghez képest nem többek, mint kommunity szutyok. Kommersz hulladék mind. Szerverként azokat tartani technológiai netovábbnak legalábbis tájékozatlan dolognak nevezném. Na ha az lenne kérdés, hogy egy ilyen kategóriás szervert szerelni fel, hogy php-ban tudjon valami egyszerre 100k szerver requestes terhelést bírni, vagy inkább egy olcsóbb (mondjuk csak 2 szekrényes klímaszoba igény mentes) gépre C++-ban írni újra a teljes webszervert is, ebben az esetben én már megfontolnám, hogy talán a webszervert újraírni lenne költséghatékonyabb. És speciel amikor elolvastam Bencom ötletét a 100k felhasználóról, történetesen erre asszociáltam. Bűnös vagyok? :F

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Bencom ™ #8184 üzenetére

    Az nvu automatikusan pakolja bele neked a tag-eket, azokat annak nem kell beírnod. Ha beleírsz bármi olyasmit, akkor azt direkt idézőjelezi meg nem tudom, hogy pont az és úgy kerüljön ki browser képernyőre is. Az az nvu olyasmi, mint egy Winword, csak éppen Webword. Ha tag-eket saját kézbe akarod venni, akkor notepad-ot használj. Esetleg pingálj pár dolgot nvu-val, és ne webbrowserrel nyisd meg, hanem notepaddal. Akkor látni fogod, mit is csinál. Meg tölts le egyszerűbb weblapokat is HTML formátumban, és nézd meg azokat is notepaddal. Hamar bele lehet jönni.

    És nem, nem fog kelleni 2-3 hónap majd a php doksihoz sem. Egy alig 100 oldalas magyar nyelvű szöveg file szerintem nagyon egyszerű és lényegre törő magyarázatokkal. Max 2 nap alatt át lehet rágni, aztán nekiállsz gyakorolni, kicsi logikai érzékkel 1 hét, és már oda neked az oroszlánt is.

    Amit az 1. linkemben találsz, nevezetesen az EasyPHP csomag, az egy apache webszerver + mySQL SQL szerver, meg még pár dolog, de azt én sem tudom, és amúgy sem kell semmire :D

    Ha fut az EasyPHP, akkor csináld ezt:

    1. Óra mellett "e" betűre jobb klikk, "Administration" menü pontra bal klikk. Bejön az admin felület. Az már a te gépeden futó saját webszervered admin felülete.

    2. Azonnal a legelső pont a "LOCAL WEB" egy mappát mutat neked, amit kotorj elő a winchestereden (nálam történetesen a C:\Program Files\EasyPHP5.2.10\www\-re mutat), rakj rá egy parancs ikont (jobb klikk a mappán kívülről, parancs ikon létrehozása), és azt a parancsikont rakd ki az asztalra. Hasznos kis dolog az, majd meglátod. Ha ezzel megvagy, klikk rá, és azonnal egy olyan mappába léptet bele, ami a te saját webszervered root-ja.

    3. Rakj bele a root-odba mondjuk egy proba.html file-t (igazából bármit firkanthatsz bele, a tartalma irreleváns, csak legyen valami). Aztán írd be a webböngésződbe: http://127.0.0.1/proba.html. És hoppá az ott már a te oldalad a saját webszerveredről. Lehet benne html tartalom, php program, lévén van fent a gépedem már mySQL is, azonnal PDO-zhatsz, meg ami tetszik.

    Hajrá.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz M.Úr #8202 üzenetére

    A PHP bármennyire is ellenszenves dolog, történetesen ott szorítják legjobban az árakat, és abból is lehet tudni: a felső vezetés abban bízik. A leszorított árak a szakik szemében ellenérv, az üzleti tervezés szemében viszont a mindenható profit alapja - és a sza* lefelé hullik.

    Gányolni meg gányolnak mindenütt. Java, .NET, QT C++, Obj C, akármi, gányolás megy minden szinten. Nem csak alkalmazás fejlesztésben, de már üzleti tervezésben is, és az az igazán durva. Mert már arra sincs idő. Így aztán várhatják a kóderek, hogy normális projectek létezzenek. Normálisra ma már csak az sikerül, amit valaki saját magának készít, és soha senkinek nem akarja majd eladni.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Brown ügynök #8215 üzenetére

    HTML5 + Js

    Ez amúgy hogy van? HTML5-ben nem átállnak totál plugin mentességre? Értem ez alatt, hogy Js a HTML5-ben mit keresne?

    Valami DOM-ot olvastam Js helyett, de nem találok róla különösebben semmit sem, csak a brossúra dumát.

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Sk8erPeter #8223 üzenetére

    Az mvc csak webfejlesztésekhez való. Desktop alkalmazásokhoz az egy rakás... :DDD

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Sk8erPeter #8228 üzenetére

    Sry, nem érzem szükségét, hogy bárkivel bármiről veszekednem kelljen. Én leírtam a véleményemet, meg te a tiédet, és szerintem ez így remekül megfér a topicon.

    De ha már mindenképpen választ vársz, így hirtelen ezeket találtam tőled reakciónak:

    mySQL nagygépen: sohasem találkoztam vele. OpenVMS van és az alá valami SQL szerver, ami nem mySQL. Még kisgépes környezetben sem találkoztam a mySQL-el nagyon sokáig. Postgre, SyBase, MS, ezekkel találkoztam. Míg nem kezdtem PHP közelbe csöppenni, a mySQL ismeretlen név volt számomra. Szóval részemről nem tartom jelentősnek a penetrációját. Még akkor sem, ha ebben tévedek.

    PHP C++: kellett már gyorsító részleteket írnom, és szinte minden alkalommal azzal kellett kezdeni, hogy előbb a fene tudja mennyi idő alatt belerakódott mákostésztát kipucolni 2-3 függvény szinten felfele is. Mire a gyorsítandó részletet ki lehetett nyisszantani egészben, már más volt az is, meg a környezete is. Ergo hogy az eredeti kódrészletet kézbe kaphattam volna alapból lefordítva - ez nem tudom mennyit ér. Ha én bárhol olyan trehány munkát végeztem volna, hogy azt építsem be, süllyednék elfele szégyenemben. Persze nem tartom lehetetlennek, hogy valakinek az a nívó. De az nem én vagyok.

    C# & Java: a roseb akar egy majdnem olyan hitvitába belefolyni, mint a "melyik a jobb a linux vagy a windows?" - mert ez majdnem olyan. Ezekről a dolgokról cash flow szinten döntenek, és azon a szinten a szakemberek véleménye kereken nulla értékű. Pld ha ma-holnap bejelentenének egy olyat, hogy összevonják a .net meg a java platformot egy új rendszerbe, még a szakik is csak örülnének. Ha meg olyat jelentenének be, hogy az MS megvásárolta a java nevet, felszámolja az egészet, és csak .net lesz, maximum nézne a szakmai világ, de akkor sem tehetnének ellene semmit. Sőt jöhet valaki, aki azt mondja, legyenek központosított szerverek, amiért fizetni kelljen, a kliens oldali fejlesztést meg ki kell végezni, hogy megtérüljön a befektetés - aztán felvásárolja a .net-et is, meg a javat is, és megszünteti a kliens oldali supportot mindkettőhöz. Jó, tudom, videoírónak kellene mennem ilyen víziókkal, mert thrillerekbe se lenne semmi egy ilyen sztori, de ez is benne van a jövő világ paklijában egy gazdasági válságban. Viszont ilyesmiről filozofálni, na ezt egy kicsit sem tartottam releváns dolognak a topic szempontjából. Külön kérésedre írtam le.

    MVC: mostanában népszerűek a startupok, és ez egy olyan modell, amire könnyű CMS-t építeni. Népszerűnek azért népszerű, mert reklámozzák, lévén el akarják adni. Viszont ez az elmélet csak 2-3 éve lett felkapott (már csak a gazdasági válság indulása után) annak ellenére, hogy létezik 30 éve. Neked erről mi jut eszedbe?

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Sk8erPeter #8232 üzenetére

    1) Nem tartom kizártnak, hogy majd egyszer a MySQL-t is imádni fogom, de egyenlőre ezt részemről opportunista dolognak tartanám. Ha túléli ezt az évtizedet, akkor átgondolom ez irányú véleményemet. A jelenlegi ugyanis éppen egy elég mulatságos évtized.

    2) Te sose szívtál még mások trehány munkája miatt? Mázlista..

    3) Nem állítottam én sehol, hogy bármiféle világuralmi szintű összeesküvések zajlanának. Ha valami megjegyzésemnek ilyen sugalma lett volna, akkor ezúton oszlatnám el a kételyeket. Voltak különféle vélemények a sajtóban (és nem tőlem származtak), én pedig elfiloztam rajta, igazából mekkora üzleti haszon van a VM-ek bármelyike mögött? Mert nyilván abból az irányból fújt a szél. Fejlesztgetnek ingyenesen pld linuxot is, de aki csinálta, ingyen csinálta, aztán amikor élni is kellett valamiből, akkor egyáltalán nem biztos, hogy azt csinálta tovább. Ergo lehet mondani, hogy létezik ez is, meg az is, és tény, hogy valóban létezik, de engem az is érdekelne, milyen cash flow adatok vannak mögöttük? Te azt mondod léteznek, én azt kérdezem, mennyire? Ha te okosabb tudsz lenni nálam, ne tartsd magadban. Tényleg érdekelne.

    4) http://en.wikipedia.org/wiki/Model%E2%80%93view%E2%80%93controller:

    MVC was first described in 1979 by Trygve Reenskaug, then working on Smalltalk at Xerox PARC.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Szijasztok,

    Pár megvalósítási példa kellene képgaléria összeállításra, amiből ollózgathatok. Képfeltöltés, méret ellenőrzés, képméretezések, felhasználói képrészlet kivágás. Ha kész példa nincs is, elég lenne pár pontosabb rá vezetés is, mint "van rá GD meg JQuery, olvasgass".

    Köszönöm.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Speeedfire #8426 üzenetére

    Köszönöm. Egyenlőre csak az egyszerűbb dolgokat használnám. Előbb legyen meg ez. Action scriptezni majd utána. Éppen dolgozom rajta..

    Képkivágásra nincs valami új html5 elem?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz raczger #8429 üzenetére

    Köszönöm, jónak tűnik a Jcrop is.

    Magas szintű libekkel nyilván könnyebb dolgozni, de amíg még az elején tartok, előbb végig nézem saját kezűleg a fapadosabb módszereket. Utána nyilván az uploadify-al fogok én is játszadozni, de azt még nem első körben.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Ha valaki olyat akarna játszani, hogy illegális karaktereket tartalmazó file nevet küld el nekem, kell az ellen védekeznem? Van lehetőség ilyet tenni? Pld idézőjelet vagy aposztrófot küldeni file névben. Úgy értem a <form> tag végez ilyen ellenőrzést + kiiktatást automatikusan?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Egy config file-t akarok gyártani, és valamiért nem akaródzik működni. Kinyisszantottam egy ilyet:

    <html><head></head><body><script language="php">

    $config_array= array();

    function load_config() {
    //$config_array= parse_ini_file("config.txt");
    if (!isset($config_array)) $config_array= array();
    if (!isset($config_array["max"])) $config_array["max"]= 55;
    if (empty($config_array["max"])) $config_array["max"]= 55;
    return;}

    function kiir($tomb) {
    echo "-------------------<br />";
    foreach ($tomb as $kulcs => $ertek) {
    print "\$tomb[$kulcs] => $ertek.\n";}
    echo "-------------------<br />";
    return;}

    load_config();
    kiir($config_array);

    </script></body></html>

    A kimenete:

    -------------------
    -------------------

    Miért? Miért nincs ott az az elem?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Speeedfire #8434 üzenetére

    Ezeket megcsináltam, de ofc nem ez volt a baj. Ugyan úgy nem működik.

    Egyébként is fut az a php script, mert van kimenete. Megtalálja a file-t, és lefut az array explore is.

    Egyszerűen csak nem látom, hogy mi baja van.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Speeedfire #8436 üzenetére

    Úgy sem futott le. Lebontottam végül az egészet már csak annyira, hogy függvényen belül semmi mást nem csinálok, mint sima integer értéket töltök fel. És azt sem csinálta meg függvényből.

    Akkor esett le a tantusz, hogy függvényen belülről nincs hatással a már definiált globális változókra. Kellett neki adni egy "global $config_array;"-t a függvényen belül, és akkor lefutott. Egy egész órája szívatott a változók élettartama. :W

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Nézegetem a Jcrop() példát (link #8429-ben), és egyszerűen csak nem tudok onnét egy épkézláb példát leollózni, ami a kinyisszantott képet visszaküldi a szervernek. (Iszonyat egybehajigált mákostészta az egész. Alapvető sorszerkesztések nincsenek meg a "példa" forráskódban. 71kb hosszú sor.. ami _1_ sor és hasonlók.) Persze keresek tovább interneten másfelé is, de gyanítom, egy "apróság" azokban sem lesz jól felismerhető.

    Kellene arra egy jól elkülönített példa, hogyan lehet egy keletkezett jscript objektumot gombnyomásra post paraméterbe belegyömöszölni, és elküldeni egy php oldalnak.

    Köszönöm.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Crop-ra találtam egy kicsit jobban emészthető példát ( http://www.script-tutorials.com/image-crop-plugin-using-jcrop-jquery/ ). Viszont a tartalom formázással akad egy kis gondom. HTML / CSS kérdés:

    Hogyan tudok úgy pozícionálni pld egy szekciót (<div>), hogy automatikusan a megnyitott böngésző ablak közepére tegye?

    Már úgy értem böngészőablak átméretezés után is követni kellene a változásokat. Ha elég nagy az ablak, akkor középre csússzon be a tartalom, ha nem elég nagy az ablak, akkor röppenjenek fel görgető sávok.

    A görgető sávok jelenleg megvannak, de a középre beigazodás nincs meg. Jelenleg az adott példában bal oldalon, és felül 1-1 margó van. Azt még szívesen eltüntetném. CSS-ekben van az egész természetesen.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Sziasztok,

    Akarok egy olyat csinálni saját gépecskémre (EasyPHP csomag van telepítve, MySQL stb..), hogy tárolt eljárást bedobok az SQL alá, arra ráhívok 1-2 paraméterrel, és tárolt eljárásból táblát adok vissza a php scriptnek (simán csak ki fogom listázni ellenőrzés gyanánt).

    Van ilyesmi móricka példa szintjén valahol egészben? Esetleg valami ollózható minőségű darabok, amiből gyárthatok móricka példát?

    Köszönöm.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Sziasztok,

    Kicsi segítség kellene nekem session kezelés ügyben. Windows alatt az újabb wamp csomag van fent, és index.php-ra betettem egy ilyet:

    <?php
    session_start();
    echo "X";
    ?>

    Írtam külön natív nyelvben egy kicsi http lekérdezőt, amiben a session id-t szeretném megkapni, és kiírni. A talált doksik szerint a session id-nek a fejlécben kellene lennie set-cookie alatt, de én olyat nem találtam. A szervertől első kapcsolat felvételre visszajött a body-ban az X, és a fejlécben ez (szétszedtem sorokra a könnyebb olvashatóság kedvéért):
    {
    "Cache-Control" =
    "no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0";
    "Content-Length" = 53;
    "Content-Type" = "text/html";
    Date = "Fri, 16 Nov 2012 13:15:47 GMT";
    Expires = "Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT";
    Pragma = "no-cache";
    Server = "Apache/2.4.2 (Win64) PHP/5.4.3";
    "X-Powered-By" = "PHP/5.4.3";
    }

    Namost ebben nagyon nincsen session id. Nyálazom a doksikat órák óta, és arra jutottam, hogy az apache lehet a hunyó. Lehet valamit trükközni a wamp apache-al, ugyan ugyan szíveskedjék már.. ? Vagy valami egyéb okosságot kell kitalálni?

    Minden tippet előre is köszi.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz sztanozs #11885 üzenetére

    Ahogy nézem default-on van minden. Leginkább a session.auto_start volt gyanús, de amikor átállítom 0 -> 1, azonnal pampogni kezd a php, hogy a session már el van indítva, ergo session_start() tilos. Szóval az sem az, amire gondoltam.

    Jelenleg olybá tűnik nekem a webszerver viselkedése, mint ami beazonosítja, hogy milyen ip:port van a küldő mögött, és amíg azt látja a küldőtől, addig egy saját jogon eldöntött session id-t rendel hozzá, amit egyáltalán nem szándékozik a kliens orrára kötni. Ez nekem valamiféle agyonóvatoskodott hekkelés védelemnek tűnik, de nem találtam olyan beállítást, ami konkrétan erről szólna, ergo nem tudom kikapcsolni.

    Kicsit filozom még a session.cookie_lifetime-on is, hogy át kell-e állítanom nulláról (default), merthogy talán azért adja nekem mindig ugyan azt. Php-ban kiírom echo-val a session id-t, és látom, hogy mindig ugyan az, bármit is csinálok. Böngésző restartig nem változik meg. Tudnám, honnét a fenéből ismeri fel, hogy böngésző restart volt..

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Sk8erPeter #11887 üzenetére

    Header egy wamp apache szervertől:

    {
    "Cache-Control" =
    "no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0";
    "Content-Length" = 53;
    "Content-Type" = "text/html";
    Date = "Fri, 16 Nov 2012 13:15:47 GMT";
    Expires = "Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT";
    Pragma = "no-cache";
    Server = "Apache/2.4.2 (Win64) PHP/5.4.3";
    "X-Powered-By" = "PHP/5.4.3";
    }

    Header a google.com címről:

    {
    "Cache-Control" = "private, max-age=0";
    "Content-Type" = "text/html; charset=ISO-8859-2";
    Date = "Fri, 16 Nov 2012 14:29:25 GMT";
    Expires = "-1";
    P3P = "CP=\"This is not a P3P policy! See http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.py?hl=en&answer=151657 for more info.\"";
    Server = gws;
    "Set-Cookie" = "NID=66=BPhukWJ9yxeHm7WjfVG8yN-N1CfFQpaKj5iYDBFCBtkgb8_ApFpOV3mx0EP_j_lllCxf8K82hQ5LiyQigChGhiD_rmeCeRbgbBahrhWHiq9Okq9d-2bCLze0OxmCvDwu; expires=Sat, 18-May-2013 14:29:25 GMT; path=/; domain=.google.hu; HttpOnly";
    "Transfer-Encoding" = chunked;
    "X-Frame-Options" = SAMEORIGIN;
    "X-XSS-Protection" = "1; mode=block";
    }

    Az a bizonyos Set-Cookie az, amit hiányolok. Ha nem php szinten van a bűnös, akkor kotrok mélyebbre.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Sk8erPeter #11894 üzenetére

    Enyhén mókás, hogy a wamp apache-ban alapból nem volt beélasítve sem a session modul, sem a session cookie modul. Bekapcsoltam, restart. Sajnos a helyzet ugyan az. Nincs a headerben Set-cookie.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Peter Kiss #11897 üzenetére

    Hát ha elég gyakorlott vagy benne, biztos csak két perc. Esetleg megemlíthetnéd a lényegesebb dolgokat, te mit szoktál abba a két percbe belesűríteni.

    Találtam egy ilyen linket:
    http://www.php.net/manual/en/install.windows.iis7.php

    -Bepippantottam windows összetevőknél azt a CGI pöttyöt.
    -Leszedtem egy php 5.3 non thread safe msi installert, és telepítettem iis fast cgi-vel.

    SQL kapcsolatra jelenleg nem tartok igényt. Most csak a session id van nagyító alatt. Ezt az index.php-t:

    <?php
    session_start();
    if (!isset($_SESSION["counter"])) $_SESSION["counter"]= 0;
    $_SESSION["counter"]++;
    echo "*".$_SESSION["counter"]."*".session_id()."*";
    ?>

    szeretném elérni http://127.0.0.1/index.php -val. Kell még nekem valami arról a fentebb linkelt cefet hosszú leporellóról, vagy a fenti két lépés már elég lesz? Apropó, merre találom a php root dir-t jelen esetben?

    (Több alkalommal szerkesztve, bocsi, valami mindig kimaradt.)

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Sk8erPeter #11900 üzenetére

    Természetesen elolvasom az összes hozzászólást. Majd eljön az ideje a MySQL-nek is, de előbb egy RFC szerint létező session id-t szeretnék látni kliens oldalon. Ha az IIS alatt nem működik, semmire sem fognak nekem kelleni az IIS dolgai.

    Egyenlőre még IIS beállítással küzdök, mert ahány leírást csak találok iis + php installhoz, mindegyik enyhén szólva figyelmetlenül készült. Így első alkalommal nekem ez még valahogy nem 2 perc alatt jön össze.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Oké, az IIS is dettó mint az Apache.

    A header kimenet:
    "Cache-Control" = "no-store, no-cache, must-
    revalidate, post-check=0, pre-check=0"; "Content-Length" = 30; "Content-Type" =
    "text/html"; Date = "Sun, 18 Nov 2012 13:14:13 GMT"; Expires = "Thu, 19 Nov 1981
    08:52:00 GMT"; Pragma = "no-cache"; Server = "Microsoft-IIS/7.5"; "X-Powered-By
    " = "PHP/5.4.8";

    A body kimenet:
    *1*grnor9798ub5c9p29nfkll3jn4*

    Szóval a session-t frissen kezdte, és mégsem küldi header-ben a session id-t. Miért nem?

    Ha én szúrok el valamit, mit?

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Kérhetném, hogy egy probléma megoldás objektív folyamata ne fulladjon linux vs windows hitvita flame-be? Hálásan köszönöm.

    mobal: Nginx-et én sem láttma még életközelből.

    Telepített iis + php, a php.ini file 461. sorában jelenleg ez van: error_reporting = E_ALL|E_STRICT. Újraindítottam a gépet, lefuttattam a ráhívást, cookie ofc nem jött vissza, bár zavaró tényezőként a counterem is már 2-es értéken állt. Valamiért egy gép restart nem nullázta le a dolgokat. PHP log file-nak nem tudom, hol kellene lennie. Ezzel valaki segítsen ki.

    PHP + IIS telepítéshez találtam egy normálisann leírást: http://www.hauser-wenz.de/s9y/index.php?/archives/280-Installing-PHP-on-Windows-7.html, így már kicsit egyszerűbb volt a dolog. Ennek a lépéseit követtem.

    A webszerverekkel kapcsolatos hitvitákat részemről rátok hagyom. Én nem azért váltottam, mert egyik vagy másik jobb lenne. Nem különösebben érdekel egyik sem. Én egy kliens oldali programot fejlesztek (alapok írásánál tartok), aminek kommunikálnia kell egy webszerverrel, és a user folyamatok egyik fontos alapja a session id, amit nem találok. A header-t a saját programom listázza le, de természetesen vevő vagyok bármilyen már kitesztelten hibátlannak tekinthető egyéb alkalmazás bevetésére is, csak hogy plusz egy hibalehetőséget kizárjunk kezdetben. A Fiddler-t még sosem használtam, de éppen leszedek egyet, és megpróbálom beüzemelni. Az apache volt eredetileg a gépemen, és gyanakodtam a headerre. Az apache-ot azért szedtem le, hogy ne 2 webszerver legyen a gépen, mert az nem szerencsés. Most IIS van fent, és itt sem látok session cookie-t. Meglesem Fidlerrel, és megírom, mit találtam.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Peter Kiss #11915 üzenetére

    Ki volt kapcsolva. Átállítottam "On"-ra. Azt persze nem tudom, hogy így IIS esetében a php.ini átírása mennyi idő múlva lép érvénybe. Wamp-nál volt "restart all services", itt mi van erre a célra?

    Nekiszabadítottam a fiddler-t az index.php-nak, és már gyanítom, hogy hol lesz a bűnös. Kutya baja van a webszervernek. Nem hibás sem az IIS, sem az apache. Az a gnu-c lib lesz a bűnös, amit használok. Szerintem nem küldi normálisan a kötelező request értékeket, és a webszerver támadásnak veszi a csonka adatokat. Ezt persze nem fogom tudni bizonyítani addig, amíg nem tudom keresztülküldeni az NSURLConnection hívásait valami proxy-n, ami megmutatja, hogy mit küldök kifelé, amire a válasz visszaérkezik. Ez a fiddler ügyes kis találmány, de sajna webbrowserbe épülő plugin. Létezik ilyesmi binárisban is, ami a rendszerbe épül bele és natív alkalmazásokat lehet vele kukucskálni?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Sk8erPeter #11921 üzenetére

    Köszi, restart megvan.

    Elvileg már bele kellene mennie a body-ba a hibaüzenetnek, ha a php bármit hibának talál, de hiba visszaírást nem látok a body-ban.

    A session_id()-t felhasználhatnám arra, hogy belecsempésszem egy weblapba a session id-t, amit kliens oldalon kiparsingolok belőle (natív prognyelven parsingolni weblapot, finom falat), és headerbe pakolok a válaszoknál, de mindezt egy olyan bináris komponens miatt tegyem meg, ami egy vacak http requestet sem tud szabályosan elküldeni? Mert perpill vélhetően az az igazi problémám, hogy egyáltalán nem tudok szabványosan kommunikálni a webszerverrel, és gyaníthatóan ezért nem jön a szabványos válasz sem. Lenne ebből túl sok szövődményes egyéb problémám is, amit nekem nincs kedvem bevállalni. Inkább az igazi bűnös grabancát kapom el, mint ártatlanokat büntessek. Ha az megvan, utána meg már azért nem lesz szükség a session_id()-ra.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Azért nem részletezek ki mindent, mert megpróbálok nem túl o/t lenni, noha sejtem, hogy akadnak itt koponyák, akik kicsit többet is látnak annál, hogy php scriptelni. De hát legyen. Ha bárkit zavar, majd rám szól, és akkor befejeztem.

    Szóval van egy sdk itt:[link]

    Ebben írtam egy klienst, amivel http requesteket küldök a webszerver felé, ami már a szokásos php környezet. A kliens kommunikációs eszköze alapvetően ez: [link]

    Mostanra találtam packet debuggert windows loopback sockethoz is itt:[link], így már ki tudom figyelni, igazából mi zajlik az alapokban.

    Amikor böngészővel ráküldök 127.0.0.1/index.php-ra (index.php tartalma:

    <?php
    session_start();
    if (!isset($_SESSION["counter"])) $_SESSION["counter"]= 0;
    $_SESSION["counter"]++;
    echo "*".$_SESSION["counter"]."*".session_id()."*";
    ?>
    )

    egy kérést, akkor ez megy ki első alkalommal (a raw log-ok Fiddler 2-vel készültek):

    GET http://127.0.0.1/index.php HTTP/1.1
    Host: 127.0.0.1
    User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0
    Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
    Accept-Language: hu-hu,hu;q=0.8,en-US;q=0.5,en;q=0.3
    Accept-Encoding: gzip, deflate
    Connection: keep-alive

    amire a válaszban ott egy session id:

    HTTP/1.1 200 OK
    Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
    Pragma: no-cache
    Content-Type: text/html
    Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
    Server: Microsoft-IIS/7.5
    X-Powered-By: PHP/5.4.8
    Set-Cookie: PHPSESSID=nnfe854il49q0np33dikao4nt6; path=/
    Date: Sun, 18 Nov 2012 17:35:05 GMT
    Content-Length: 30

    *1*nnfe854il49q0np33dikao4nt6*

    Második alkalommal a böngésző már tudja a session id-t, és berakja a kimenő kérésbe is:

    GET http://127.0.0.1/index.php HTTP/1.1
    Host: 127.0.0.1
    User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:16.0) Gecko/20100101 Firefox/16.0
    Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
    Accept-Language: hu-hu,hu;q=0.8,en-US;q=0.5,en;q=0.3
    Accept-Encoding: gzip, deflate
    Connection: keep-alive
    Cookie: PHPSESSID=nnfe854il49q0np33dikao4nt6
    Cache-Control: max-age=0

    visszaérkező válasza pedig:

    HTTP/1.1 200 OK
    Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
    Pragma: no-cache
    Content-Type: text/html
    Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
    Server: Microsoft-IIS/7.5
    X-Powered-By: PHP/5.4.8
    Date: Sun, 18 Nov 2012 17:37:26 GMT
    Content-Length: 30

    *2*nnfe854il49q0np33dikao4nt6*

    amiben már azért nincs session id, mert az csak kapcsolat építéskor jön meg egyszer, és amikor a kliens már eleve elküldi, akkor a szervertől már nem jön semmi.

    Megnéztem bináris felületen is a kicsi kliensecském kommunikációját a webszerver felé, a raw log a SocketSniff-el készült (linkje fentebb). Már első alkalommal ez ment ki:

    Send: Return Code: 0x00000000
    GET /index.php HTTP/1.1
    Cookie: PHPSESSID=grnor9798ub5c9p29nfkll3jn4
    Host: 127.0.0.1
    Content-Length: 0

    és ez jött vissza:

    Receive: Return Code: 0x00000000
    HTTP/1.1 200 OK
    Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
    Pragma: no-cache
    Content-Type: text/html
    Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
    Server: Microsoft-IIS/7.5
    X-Powered-By: PHP/5.4.8
    Date: Sun, 18 Nov 2012 17:45:07 GMT
    Content-Length: 30

    *6*grnor9798ub5c9p29nfkll3jn4*

    A jelek szerint az NSURLConnection olyan szinten "okos", hogy teljesen elrejti előlem a beérkező cookie-kat, lerakja valahova file-ba, és a teljes kommunikációnak azt a részét elrejti előlem, ami natív libek esetében kicsit szokatlan számomra. Amikor kommunikációt indítok kifelé, akkor pedig minden külön kérés nélkül belekotor a cookie mappákban, elővakar valahonnét valamit, és automatán elküldi. Mindezt eddig nem tudtam, és törtem a fejem rajta, miért nem jön vissza a session id. Nem tudtam róla, hogy ha nem külön utasítom a libet, hogy küldjön cookie-t, az akkor is küld. Most, minthogy a misztériumot sikerült a segítségetekkel felderítenem, már tudom, merre induljak tovább. (Felkutatom a tárolt cookie-kat, és jól kitörlöm mindet, hogy felhasználó váltásoknál ne csessze szét nekem a session kezelést mindenestül.)

    Miközben a saját pecsenyémet sütögettem, megpróbáltam lehetőleg kíméletesen telefirkálni a prohardvert. Persze ami kérdésetek van, szívesen válaszolok rájuk.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    És akkor zárszóként még én is had kontárkodjam bele a hitvitákba is.

    A windows felhasználói célokra jelenleg még egy kicsit kényelmesebb, mint a linux, ezért startup projectek előszeretettel fejlődnek azon. Viszont ha valami tovább fejlődik az első üzleti lépcsőnél, és nagyobb szerverpark üzemeltetése válik fontossá, akkor jön majd a meglepi, hogy az olcsóbb win 7 ultiknál pld olyan szinten le van korlátozva a socket kezelés, hogy szerver célokra teljesen alkalmatlan. A win server licencek pedig nem 20-30k-ba kerülnek, hanem processzor magok függvényében 1,5 milcsi fölötti árak vannak / 1 gép. Ha SQL szervert kell rakni rá, ott is per core licence van, és simán 5-10+ milcsi az MSSQL egyetlen szerver gépre, amiből alkalmasint üzemeltetni kell fürtben vagy 16-ot. Egyszer kiszámoltuk a cégnél a "kedvezményes" licence értékét egy 64 magos szerver alaplapra (supermicro szerver alaplap, 512gb ram, 4x 16 magos proci), 197 millió huf (százkilencvenhétmillió). Egyetlen gép. Ami azt illeti, az ASP sincsen ingyen. Na aki mindezt végig számolta, elég hamar rájöhet, hogy az ingyenes linux / apache / mysql vajon miért is terjed. Pedig amúgy a mysql-nek elég rendesen megvannak a korlátai, csak hát annyival azért nem jobb az mssql, hogy milliókat akarjon érte az egyszeri magyar kifizetni. Aki még nem látott beindult startupot, a fentebbi milliós tételekre valószínűleg csak pislog, hogy tuti nem lehet az igaz. Tessék csak elhinni, olyan pénzeket gondol a microsoft levakarni mindenkiről, aki a windows hálójába kerül, és nem tud kiszabadulni belőle. Rendesen nyomják a marketinget, meg minden, de nem is ingyen gondolják a dolgokat..

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Speeedfire #11938 üzenetére

    Az apc-t sokan szidják, hogy úgy lenyel minden mennyiségű ram-ot, ami nem emberi, aztán már többet lassít a ram hiány minden más miatt, mint amennyit gyorsít az apc.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    PHP-ban ha csomagról külön telepítem, létezik thread safe meg nem thread safe. Azt hogyan kell érteni? Mert ugye a php az nem multi szálas.. Lehet erről olvasgatni valahol átfogó doksit? Gondolom azzal van összefüggésben, ahogyan a webserver a bejövő kapcsolatokat kezeli, de én olyanról még nem hallottam, hogy a scriptek egymásra tudnának futni.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Létezik valahol olyan topic, ami facebook webapi hívásokkal foglalkozik? Például ha C# alól több szálasan fb graph hívásokat kellene végrehajtani, létezik olyan irányú dokumentáció valahol, vagy a maximum, amit tehetek, hogy az fb php libjéből magam kotrom elő, amit használni akarok?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    Egy ideig nem kísértem figyelemmel, mik történtek a mysql környékén, és most fogadott egy meglepetés.

    Ezeket találtam:
    http://www.mysql.com/oem/ (A classicból eltűnt az InnoDB?)
    http://www.mysql.com/products/ (Üzleti célra fizetős lett a mysql?)

    Valamikor 2 évvel ezelőtt ezek nem így voltak. Mikor változtak meg?

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák