Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fordfairlane #3582 üzenetére

    Ez most ismét a TÁRGYra vonatkozik, nem? Nekem a FEJLÉCCEL van a bajom.
    _________________________________________________________________
    Újdonság: Gmailben teljesen normálisan jelenik meg. Már kínomban próbálkoztam mindenféle függvénnyel, iconv()-vel és társaival (amik átkódolnak), most visszaraktam az eredetire, és jó, de CSAK Gmailen, a T-Online-os szerveren szar. :U Ez most miért van? :F

    Így néz ki a kód:
    $headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
    $headers .= 'Content-type: text/html; charset=utf-8' . "\r\n";
    $headers .= "From: $sender_name <$sender_name>" . "\r\n";

    A $sender_name meg egy űrlapból származik.
    Tehát a t-online-os webmail-felületen a feladónál így jelenik meg az "Akárki teniszütő":
    "Akårki teniszßt�"
    Gmailen teljesen normálisan, jó ékezetekkel. A Gmail ezek szerint "le tudja ezt kezelni"?
    Vagy mi más? :F

    Feltételezem, hogy a freemailen is bajok lennének... Mindjárt kipróbálom.
    Az a gáz, hogy nem várhatom el, hogy a levél fogadója most emiatt térjen át a Gmail használatára.
    Van tippetek, mi az oka, hogy Gmailben okés a dolog? Csak annyi, hogy a t-online beleszarik az ilyen dolgokba, hasonlóan ahhoz, ahogy a webmail felület kinéz? (aki nem ismeri: egy gány fos, olyan, mint a régi freemail)

    Szerk.: ez egyre érdekesebb. Kipróbáltam freemailen a cuccot, és ennyire gagyin még nem nézett ki a dolog egyiknél se. :D
    Arról van egyébként szó, hogy van egy felület, ahol TinyMCE-vel lehet szöveget formázgatni, majd a júzer elküldi a formot, én meg a PHP-ben hozzáfűzöm a
    <html><head><title>akármi</title><body>$message</body></html>
    tageket, hogy "rendes" HTML-formátumú levél legyen.
    Csak hogy a júzer örüljön, hogy milyen jó, hogy még félkövéríteni is lehet, blabla...

    Ez még t-online-os és gmailes szerveren teljesen jól is jelenik meg, freemailnél, ha a levelet fogadom Outlook Express-ben (direkt próbáltam ezzel), akkor a levélnek nincs feladója (!!), tök üres az a rész, ráadásul a levél törzsrésze így néz ki:

    Content-type: text/html; charset=utf-8
    From: <>
    Message-Id: <20091210144029.D21B617789D@server1.newhosting.hu>
    Date: Thu, 10 Dec 2009 15:40:29 +0100 (CET)
    X-Freemail: message scanned


    <html><head><title>Akårki teniszßt� ßzenete</title></head><body><p>123</p></body></html>

    Ennek mi lehet az oka? :O :(

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák