Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DNReNTi

    őstag

    válasz adam_ #17122 üzenetére

    Egy kis kieg:
    Fake SMTP-nek én a PaperCut-ot használom, korábban már linkeltem a topikban, amilyen egyszerű annyira király. Pontosan annyit tud amennyire az embernek szüksége van, alap esetben konfigurálni sem szükséges.

    Nem elég ha pl. a honlapom gyökérkönyvtárába kicsomagolom a githubról letöltött phpmailer.zipet, majd pl. az index.html oldalának a legtetejére behúzom az PHPMailer example fájlt php tagek közé, és ott szépen módosítgatom? Vagy erre mindenképp hozzak létre egy külön php fájlt?
    Először is: amíg az index.html, az HTML és nem PHP - tehát index.php - addig teljesen okafogyott bármit belehúzni. Magyarul, most, hogy webszervert használsz és PHP-t tanulsz, itt az ideje elfelejteni a html kiterjesztést. :D
    Másodszor: A PHPMailernek van saját autoloader-e.
    Így használd:
    require_once('/phpmailer_eleresi_utja/PHPMailerAutoload.php');
    Ezt követően már használhatod az osztályt. Pl:
    $mailer = new PHPMailer();
    Így a $mailer egy PHPMailer objektum lesz (vagy ha úgy tetszik egy példány). Hogy ezzel a továbbiakban mit kezdj, abban segít a saját doksija

    but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz adam_ #17122 üzenetére

    "Ez alapján próbálkozom perpill.."
    Ez nagyon durva. :DDD És te ezt képes vagy hallgatni anélkül, hogy 1 perc után inkább le akarnád tépni a füledet? :D (én inkább azt választottam, hogy kilőttem a francba, egyébként még egy tákolmány is, amit összehoz)

    Látom a többi közben nagyjából megoldódott.

    (#17127):
    Ezt úgy illik, hogy a feldolgozás külön fájlban történik, nem ugyanott, ahol a megjelenítéshez tartozó dolgok.

    "A form validálását is majd egybekötöm a submit button lenyomásával (ezt majd később JS-el megoldom)"
    A validálást először SZERVEROLDALON írjuk meg, és csak UTÁNA kliensoldalon! A szerveroldali kódodban egy darab ellenőrzés sincsen, amíg ez nincs kész, addig tovább se lépj, először ezt oldd meg.

    A PHP-s hibák kijelzése be van állítva a php.ini-ben a fejlesztői gépen? Fejlesztés során mindig a legtöbb hibát kiíró hibabeállítás legyen meg, élesben kell csak elrejteni a hibákat, és azokat inkább naplózni.
    Az alapján, amiket írtál, még azt sem tudhatjuk, hogy egyáltalán melyik kódsornál akadt el. Ezt tisztességes debuggolással illik kideríteni, de legalább akkor itt-ott kiíratásokkal derítsd már ki, melyik résznél van a probléma.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák