Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz tothjozsi96 #16291 üzenetére

    Hát ja, sajnos nem meglepő, hogy rohadt lassú, mert tele van regexpekkel, egyenként újból és újból végigkotorássza a szöveget arra a kifejezésre, amelyik esetleg illeszkedik (mármint mindegyik regexpre külön-külön), stb., plusz elég karbantarthatatlan is a kód, mert nem valami tömbszerű megoldás van, vagy bármi általánosabb, hanem az str_replace-ekhez vagy épp preg_replace-ekhez be van drótozva stringként az adott smiley - ezenkívül belerak további lassításokat, ilyenekkel, hogy előbb preg_match-csel ellenőrzi, van-e illeszkedés, és AZUTÁN preg_replace-el. Szerintem keress valami jobb kódot/library-t, rengeteg szócikk van Stack Overflow-n. Hozzáteszem, ez a smiley-cserélős móka egyáltalán nem triviális probléma, nehéz általános megoldást írni rá szerintem, ami minden esetet lefed.

    (#16281) tothjozsi96 :
    "Próbáld meg kivenni a strlen-t, szerintem az lesz a baja ..."
    Miért lenne már az strlen a baja? :D

    (#16292) Des1gnR :
    Hibajelzés be van kapcsolva?
    "Viszont ha oda illesztem be ezt a kis kódot ahová kellene, akkor nem hozza létre az XML-t :F"
    És ennyi a hibajelenség, semmi több?
    Amúgy mondom, nagyon gáz ez a megoldás, hogy a rendeles.php fájlodba be van okádva minden. Rakd már egy globális függvénybe legalább, amit include-olás (/require) után meghívsz, még az is jobb.
    Amúgy ha már ilyen jellegű kódbeillesztés, akkor inkább require_once()-t használj, az garantáltan csak egyszer include-olja a kódot.

    A kódot sem ártana legalább nagyvonalakban ismernünk... (Nem kell az egész, csak legalább valami útmutatás, hogy mi történik a fájlodban.)

    (#16293) tothjozsi96 :
    "Az include("rendeles.php")-t próbáltad már?"
    Ugye tudod, hogy mi a különbség a require() és az include() között? :DDD Semmit nem oldana meg lecserélni a require()-t include()-ra. Annyi különbség lenne, hogy abban az esetben, ha nem létezne a fájl, nem produkálna egy fatális hibát.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • kenwood

    veterán

    válasz tothjozsi96 #16291 üzenetére

    jol latom,hogy a $s valtozo elnevezes valami tutorialbol van ?
    erosen kerulendo kategoria.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Új hozzászólás Aktív témák