Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modder

    aktív tag

    válasz modder #12132 üzenetére

    Visszavonom a drupalról tett kijelentésemet. A Drupal alapvetően jó, és nem kell ahhoz, hogy a PHP önmagában tákolmány legyen :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz modder #12132 üzenetére

    Azért nehogy valakit ez elriasszon a Drupaltól, még ha vissza is vontad :DDD :
    "egy drupal oldalletöltés több száz megabyte memóriát igényel"
    Ez nagyon nem igaz. :D Csak akkor, ha egy vagy több Drupal-modul kegyetlenül el van kúrva, mert rengeteg erőforrást igényel. Múltkor itt a topicban írogattam Drupallal kapcsolatban ilyen memóriazabálós problémáról, hogy állandóan kifogy belőle, és azóta kiderült, hogy konkrétan melyik modul hibáztatható érte (egy modul!), létre is hoztam róla a hivatalos oldalon egy issue-t, és mellékeltem egy félmegoldást:
    http://drupal.org/node/1836264
    Egyébként az a része igaz, hogy általában a CMS-ek nem éppen az erőforrás-spórolásról híresek, de ez az ára a nagyon nagy rugalmasságnak. Ettől függetlenül egyébként normális esetben maximum 10-20 MB-ot fogyaszt egy átlagos Drupal-oldal (szerk.: ha csak egy-két statikus oldal van az oldalon, akkor lószart sem fogyaszt, magyarul nincs 10 MB sem, itt most némi dinamizmusról beszélek, adatbázis-lekérésekről, stb.). Ami nagyon komplex, az persze simán felmehet 60 MB-ig is, de általában ez úgy igaz, ha sok-sok egymásba ágyazott táblázat van, vagy számtalan kitöltendő űrlapmező, admin-oldalon mindenféle kliensoldali szkript betöltődik, és sok egyéb legenerálandó elem van az oldalon.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • cucka

    addikt

    válasz modder #12132 üzenetére

    A baj az, hogy a nyelv "kinőtte magát". Az emberek már nem kis dinamikus weboldalakra akarják használni, hanem bonyolult funkciókat megvalósító portálokat írnak benne.
    Enterprise javaban is meg lehet oldani bármilyen szkriptelési feladatot, csak nem éri meg.
    PHP-ban is meg lehet oldani enterprise szintű feladatokat, csak szintén nem éri meg.

    Egyébként nagyon magasan van az a léc, ahova a php ne lenne elég. Az, hogy a kód milyen minőségű lesz, elsősorban a fejlesztőn múlik itt is, mint minden más nyelvben.

    De van egy csomó hülyeség, amit a PHP megenged (pl. minden lószart hatalmas multidimenziós tömbökben tárolunk végig a program futása során),
    Miért, ha külön-külön változókban tárolnák, akkor az mitől lenne jobb? A php a tömböket ígyis-úgyis referencia szerint adja át, tehát nem látom, hol az overhead, amit említettél.

    A Haskell-t kezdtem el tanulgatni, és ott ez így működik.
    A Haskell egy (majdnem) tisztán funkcionális nyelv, ott minden máshogy működik. Típus annotációk egyébként vannak szinte minden nyelvben, talán egyedül a php a kivétel, ahol ez nem lenne teljesen egyértelmű a rossz automata cast-olási szabályok miatt.

    Szintén Haskell könyvben taglalják több paragrafuson keresztül, hogy mennyire jó, hogy ha megnézzük egy metódus szignatúráját, abból egyből látszik, hogy mit csinál egy függvény
    Valamivel ki kell tölteni a helyet abban a könyvben. :)
    Taglalhatnák azt is, hogy a gyakorlati életben milyen jó eszköz a Haskell, meg hogy hogyan tudja leegyszerűsíteni a fejlesztést, de hát az egy elég rövid könyv lenne.

    (#12127) Sk8erPeter
    Korábban is írtad, hogy kvázi egy dilettáns majom, de miből gondolod ezt amúgy?
    Ez így túlzás, hogy dilettáns majom. A php egy olyan nyelv, amit nem megterveztek, hanem összegányoltak, élen vele. Jelenleg pedig nem tetszik az a hozzáállása, hogy a visszafele kompatibilitást meg kell őrizni bármi áron. Szerintem a PHP6 egy reboot kellett volna legyen, ahol végre felülvizsgálják a korábbi tévedéseket, nem ez történt.

Új hozzászólás Aktív témák