Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    Tartok tőle, hogy valami megváltozott az "erőben", és valamiről lemaradtam, de kéne némi tanács.

    már a harmadik tárhelyen járok úgy, hogy hiába a session max lifetime 86400 (egy nap) és hiába minden kapcsolódó beállítás, a session ID megmarad, de a tartalma "eltűnik" ezáltal a belépett állapot is úszik a levesbe.

    gy.k. ugyanazt a belépéses kódot alkalmazom évek óta, és eddig jól ment, sőt, volt olyan, ahol az 1nap úgy volt értendő hogy utolsó aktivitástól 1 nap, van ahol belépéstől egy nap, már ezt sem értettem, de mostanság van, hogy mondjuk be van lépve az ember, kattingat ezerrel, és egyszercsak kivágja a belépő oldalra a rendszer

    ez mondjuk 1 óra és 4 óra közt véletlenszerű idő, nem függ browser lezárástól, gép altatástól, semmitől, pukk, vége.

    Eddig azért "szerettem" a sessiont, mert azt nem befolyásolja, ha letiltja a cookiekat, de ez most kicsit visszavetett.
    Mitől veszhet a session tartalma, ha az id nem változik, és nincs másnak kiosztva?
    Mindent így kezdek:
    session_set_cookie_params(86400);
    ini_set('session.gc_maxlifetime',86400);
    ini_set('session.cookie_lifetime',86400);
    session_start();

    ezt követően ugye ellenőrzöm, megvannak e az elmentett változók, ha nincs, go to login, ha igen, akkor tatalomfüggően mehet tovább (jogosultság, név, stb tárolva)

    Már kínomban egyik tárhelyen saját webrootba mentek minden sessiont, és ott láttam ezt, hogy a file maga üres lesz hirtelen.

    Találtam egy cikket (2009-es) ami szerint a garbage collection ha elindul a háttérben, az nézhet bizonyos adatokat szemétnek, de a javasolt beállításokkal sok változás nem történt.
    ini_set('session.gc_probability', 1);
    ini_set('session.gc_divisor', 1000);

    Ugyanúgy kiléptetett az egyik site idővel.

    Mégis cookie a jó megoldás? mi a 100% megoldás? (hiába tilt mondjuk cookiet?)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák