Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz Luck Dragon #10029 üzenetére

    De az! És a múlt árnyai ott kísértenek a videón a borzasztó angol tudásukkal :-)

  • MMSZoli

    tag

    válasz allein #12073 üzenetére

    Pont ilyenem van, 32PFL9604H :-)

    Imádom a képét és a hangját, gyönyörű az Ambilight és nagyon elegánsan néz ki.
    Még igazi 100% Philips, na jó, 70%, mert ha jól rémlik, LG panellel megy, (igaz az meg LG/Philips kijelzőgyár volt, mielőtt eladtáka Philips részét).

    Azért ez a TV se problémamentes:
    -Amennyire tudom, a kiadása óta nem volt rá firmware frissítése. Amikor indult, kb 400e Ft körül volt a bolti ára (ami elég durva egy 32"ért), és ennyi supportot kapott... Nice...
    -Az USB-s media lejátszása komoly hiányosságoktól szenved, főképp hangcodec és full HD vonalon. Annó emiatt komolyan összerúgtam a port egy fejlesztővel, mondjuk az első pont alapján érezhető, mennyire hatotta meg :N
    - Az internet elérése eleinte borzalom volt (10-ből ha kétszer elindult), ezen is sok vitám volt. (miért írják rá a dobozra, ha nem működik stabilan?) Mostanság már kicsit kiegyenlítettebb. Bár mint hallom, szép lassan leállítják.
    - A Smart felület borzasztó lassú, igaz ez egy régi platform, nem vethető össze a mai cuccokkal. Azt tudni kell hozzá, hogy ha jól rémlik, ez Linux alapú, és ez valami emulációs felületen keresztül fut az SSB-n, csak hogy jó lassú legyen. Tisztára mint az Android.

    Egyébként a másik TV-m egy "ősi" 32PFL9731 ambilight, a mai napig rendben teszi a dolgát, talán azért mert még nem "smart". :DD (PC-vel összekötve azért már elég alacsony a felbontása, ami kissé zavar, de azért olvasható)

  • MMSZoli

    tag

    válasz bluemirage #13213 üzenetére

    Hmm, sok esetben igazad van.De azért vannak nagyon jól integrált megoldások.
    OFF
    Például a Nokia Navi sokkal stabilabban megy, mint a faterom különálló GPS-én. Az N9-em 5 másodperc alatt jelet talál, és baromi gyors, nem visz félre. A két cucc ugyanannyiba került, csaka telefonomnak van még egy tucat egyéb funckiója ezen kívül.

    A Nokia X7-em jobb 720p videót csinál, mint a cégnél a kétszer annyiba kerülő Panasonic (igaz, kompakt) fényképezőgép. igaz, kétszer akkor a bitráta is, de nincs kockásodéás, tömörítési hibák,

    A Nokia 808 jobb képeket csinál, mint a legtöbb kompakt fényképezőkép, 50-60 rugóért megkapod, és közel azt a képminőséget nyújtja, mint a félmilliós tükörreflexesek.

    Egy KORG Microkey és egy Arturia MiniV DSP SW segítségével (40ezer Ft) ugyanazt a hangminőséget és funciót megkapom, mint egy fél- másfél milliós eredeti Moog MiniMoog-al. igaz csak virtuális tekerentyűim vannak, viszont van van 300 előre tárolt hangom is...

    ON
    Sajnos a Philips TV-knél látható évek óta vergődés nem újkeletű. A kínaiak által megvásárolt a fejlesztési központban nagyon sok ódivatú vezető van, akiknek az új funckiók készülékben való megvalósítása (=papíron ott van) már elegendő, és a vevőelégedettség már kevésbé érdekli őket, kéz leporolva, jöhet az új projekt (= új talp, új káva).
    Az sem rossz, amire mindig is fókuszálnak (kép+hang+kinézet) de ezen már a kor túllépett. Önmagában nem elegendő. Ránéztem: ma is ugyanaz a fejlesztési igazgató, akivel 5-6 éve nagyokat vitatkoztam a fél szívvel megvalósított Codec implementációk és gyatrán kivitelezett HD lejátszáson. Persze a csapatommal együtt túl kis halak voltunk ahhoz, hogy bármilyen szemléletbeli változást előidézzünk egy ekkora szervezetben.

  • MMSZoli

    tag

    válasz dualcore #13234 üzenetére

    Nokia 808: ezt bizony nem én találtam ki, hanem a szakemberek akik tesztelték.

    Tavaly gondolkodtam egy megvásárlásán, mert egy 10x macro lencsével felszerelve egész komoly hibaelemzésekre is alkalmas lehet. Emiatt elolvastam jópár tesztet róla, nemcsak mobilos, hanem fotós témában is. Egy úgymond "vakteszten" símán lenyomta a Olympus E-PL2-t (ami nem tükörreflexes) és közel egy szinten mozgott a referencia Canon EOS 5D Mark III DSLR-el. (ami már igen)
    Az Olympus kb 120, a Canon pedig kb 700 ezer Ft.

    Megnézheted magad is a képeket, mellette egy akkor is 200eFt körüli iPhone4S képe
    [BlindTest]

    [link]

    Itt a Digital Photography tesztje, ahol mintaképeket is megnézhetsz különböző körülmények között:
    http://www.dpreview.com/articles/8083837371/review-nokia-808-pureview

    Itt az a konklúzió, hogy "In terms of sharpness and detail, the 808 is more than a match at low ISO settings for most compact cameras (and some DSLRs)."

    Szerintem nincs túl sok túlzás vagy szubjektivitás a kijelentésemben, persze lehet keresni a hibát a termékben (csak Symbian, miegymás), de a tény az, hogy fél vagy ötödáronáron kapsz brutáljó képminőséget, zsebben hordható formátumban. (attól függ, melyik újságnak hiszel)

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    A talpakkal és tartókkal amit már 6-8 éve is műveltek...

    Egy-egy ilyen láb/tartó kifejlesztése, tesztelése és validlása igen komoly pénzeket emészt fel.
    A 6 évvel ezelőtti benchmark is megmutatta, hogy a koreai konkurrensek egy range-jhez kifejleszettek 1-2 talpat (+1 a high-end szériának), oszt jó napot. Gyakran több évig használták ugyanazt a bevált dizájnt. Nagyon komoly pénzeket megspóroltak ezzel.
    A Philipsnél majdnem minden tipushoz külön talp dukált. Ha ezt a pénzt a szoftverbe ölték volna bele, meg a kodekek kidolgozásába, mérföldekkel előrébb lettek volna (meg talán most is).

    (Néha beszélgettünk róla, mire jó ez az egész. Abban maradtunk, hogy valamivel igazolni kell a rengeteg mechanikus fejlesztőmérnök munkaóráját, akiket mindenképp meg akartak tartani. És bizonyos vezetők abban mérik a hatalmukat, hogy mennyi beosztott felett rendelkeznek. Sajnos mindez (különösen egy belga fejlesztőközponttal) igen komolyan beépül a termékek árába )

  • MMSZoli

    tag

    válasz MaidenFan #23869 üzenetére

    Volt egy nagyon régi 40" TV széria, ahol mindkettő igaz volt. LG IPS kijelzővel indult a BOM1, de nem szállította le a leszerződött mennyiségű kijelzőt (beindult az LG saját európai piaca), így a cég kénytelen kelletlen átállt a Sharp VA panelre (BOM2 és BOM3), aminek sajnos rosszabbak voltak a betekintési szögei, viszont olcsóbb lett tőle a termék, versenyképesebb lett a boltokban. Egy csomó munka van egy ilyen módosítással, át kell tervezni a meghajtó áramkört és a szoftvereket, validáció, miegymás.
    Volt belőle pár panasz, hogy a boltban régóta kiállított darabnak jobb a képe... Van aki nem veszi észre, van aki meg hülyét kap a színtorzulástól.
    Nekem csak IPS TV-im és monitoraim vannak, így látható, melyik táborhoz tartozom :-)

Új hozzászólás Aktív témák