Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz ZolaBA #1835 üzenetére

    Akkor valamit a vidkari driverében kéne állítanod, hogy olyan jelet kapjon a tv mint bármi mástól. Nincs véletlenül valami bolt, vagy mittudom én milyen módban a tv? A pc mód kikapcsolásával az egész pixel plus hd izé elérhetővé kell, hogy váljon.

    Szerintem pc-vel nem boldogul a tv, legalábbis ez a valószínűbb. O!play-el nincsenek használati kompromisszumok, hogy mit játszik le vagy sem, aki szereti eredeti nyelven felirattal nézni a filmeket, annak kötelező.
    Sokan mókolnak, mkv-val, ha több nyelv van benne, akkor leszednek belőle, hogy lejtássza a tv. Mennyivel kényelmesebb egy külön lejátszó, aminek nem kell a kedvében járni, hanem bedugod és play.

  • devast

    addikt

    válasz ZolaBA #1835 üzenetére

    Akármilyen hülyén is hangzik, de a pc-den sok mindent kell állítani, hogy jó képet kapjál. Pl nálam: kimenet rgb limited (16-235) -re van állítva, meg 23hz-en hajtom (24P) ha a 24p-s a videó (legtöbb az). Meg egy csomó beállítás a lejátszó programban.A képjavítórontó eljárásokat meg max focimeccsnél érdemes használni. Ha szarul néz ki, akkor szarul van beállítva, és nem lesz jobb a csodamarketinges eljárásoktól.
    PC mód meg azért jó, mert ha nem abban van, akkor csak ycbcr-t fogad. Ami filmnézésnél nem zavaró, de pl netezésnél igen, ugyanis pacás lesz a piros széle mindenhol.
    Komolyan kukázhatnák már ezt az egész ycbcr-t, semmi értelme nincs már.
    Szóval, ha nem akarsz belemélyedni, szerintem is egy oplay-el járnál a legjobban. Azon minden faszán be van állítva alapban, és szinte mindent visz, kevés probléma van vele.

  • Pferi

    senior tag

    válasz ZolaBA #1835 üzenetére

    Én is Asus O!Play R1-et használok, mert a tv-nek jónéhány mkv formátumú filmmel gondja akadt, hangsávot és feliratot sem lehet benne választani. Én az Extreme Digitalban vettem az Asus-t és még egy HDMI kábel is volt a csomagban, nem kellett külön venni.
    Én nagyon meg vagyok elégedve az O!Play-al, eddig nem találtam olyan filmet ami megakasztotta volna, pedig elég nagy filmnéző vagyok :)

    Mióta megvan a 40"-os 5605-ös tv-m, a számítógép monitora nem ment fél órát sem :)
    Monitorként csak ajánlani tudom ezt a típust. Sajnos egyre kevesebb helyen lehet már kapni.

    Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

Új hozzászólás Aktív témák