Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Qru #187785 üzenetére

    Szombaton amikor kicsereltek a gumit, beszeltem kicsit a szervizes faszival. Mondtam neki, hogy ezek a touch gombok az uj modellekben nem igazan nyertek el a tetszesem. Probalt polkorrekt lenni, de azert megemlitette, hogy nagyon sokaknak nem tetszik. Egyszeruen nem odavalo.
    En megertem a kornyezetvedelmi eloirasokat, de ha beszallok a kocsiba, beinditas utan, mielott 1-esbe teszem, nyomom is meg a kikapcsolo gombot. Kb akkor szoktam kezzel visszanyomni, ha tudom, hogy varnom kell, de amugy nem. Nem tudom elkepzelni, hogy jot tesz a motornak a sok leallitgatas, foleg uzemi hofokon, akar melegen is. Marpedig siman megcsinalja, akar palyazas utan is. Amikor hosszabb utra megyunk (mondjuk haza), le se szoktam allitani a motort, amig elmegyunk WC-re (ugyis valtva megyunk), hadd huljon csak magatol vissza kicsit. A start-stop viszont ebben a helyzetben siman leallitja a motort. Volt mar, hogy szerpentinezes utan az elso keresztezodesben siman leallitotta, amikor elfelejtettem kikapcsolni.
    Azert viszont azt elmondanam, hogy nem hulyek az autogyartok sem. Biztos tudjak, hogy ez nem tesz annyira jot a motornak, de biztos vagyok benne, hogy kiszamoltak a kibocsajtast, es valoban erezhetoen csokken, ha egy dugoban minden autonak lekapcsoljak a motorjat. Szoval ez nem csak a "hulye mernokok, fogalmuk sincs", hanem egy valos megoldas a karosanyag-kibocsajtas csokkentesere, amivel viszont sajnos a motor elettartamat roviditik.

  • rasotamas

    veterán

    válasz Qru #187785 üzenetére

    Nem értem ezt az oldalt, hogy miért nincs leírásuk hogy MQB előttire mit tudnak csinálni. Sok modell csak 2015-2017 körül tért át MQB-ra, azért egy 8-10 éves autó tulajdonosa még simán akarhat valami kódolást.
    Kiábrándító, hogy trükközéssel csinálják a start-stop kikapcsolást, azt hittem át kell billenteni egy flag-et és kész.
    Le kéne bontani a gombnál és berakni egy relét ami motorindítás után ha nem ég a lámpája egy másodperccel összezárja, tehát nem always off csak auto off. Vagy már minden CAN-en megy?

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák