Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz Real_Necro #34898 üzenetére

    András, most őszintén?

    Én meg nem értem az egész Nikon topikot... Lassan már D600-610 alatt nem lesz senkinek cucca. Na jó, legyen D7000-7100... Nagyon nem akarok senki zsebében turkálni, meg semmi közöm hozzá, de egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt a pénzt a topiklakók 90%-a nem tudná SOKKAL jobb helyre tenni. OK, lehet, hogy mindenki űberprofi, csak direkte nem linkel képet, nehogymár lássuk, de több évnyi Nikon topik olvasás után, a mostanában nem képelőket és nem fórumozókat is beleszámolva egy kezemen meg tudom számolni azokat akiknek érdemes ebbe az egészbe ennyi pénzt verni: Forceberg, m3ss, régen Cayman és Eastsider és Ricsike. A többieknek, természetesen magamat is beleértve, ez az egész fotósdi egy úri huncutság, a tudásunkat/produktumunkat tekintve egy D7100 kurva magasan felette áll annak aminek a határait esetleg meg tudjuk ugrani.
    Én a magam értékrendje szerint ezeket a pénzeket a gyerekemre, feleségemre, házamra, családomra költöm. Sokkal több értelmét látom lemenni a családdal a Balcsira, tengerre, akárhova kikapcsolódni, és lőni pár képet a D5000-emmel, mint otthon kockulni, aztán eneloopokat meg az íróasztalomat fotózni az e-pöcshosszabbítómmal. Több értelmét látom 2-300 ezret a házam szépítésére fordítani mint e-pöcshosszabbítót venni ebből a pénzből. Majd ha kész a ház/lakás, van rendes autó, el tudom vinni a familit évente 3-4x nyaralni, telelni, hosszúhétvégézni, nem fog gondot okozni, hogy elugorjunk hetente 1-2x étterembe kajálni, fagyizni, elverni 10-15-20 pénzt, akkor látom értelmét, hogy egy FF-nyi pénzt beletoljak a hobbimba, de addig nem, kurvára nem.

    És ugyanúgy, ahogy nem tudom megérteni a panel előtt parkoló 2-3 éves audik, bmw-k tulajait, ugyanúgy nem értem ezt a vásárlási lázat ami a topikon végigsöpör, ugyanúgy nem értem azt az elbaszott értékítéletet ami szerint egy IYF kaliberű főiskolás srácnak vagy egy Gulyópapának FF gépre van szüksége a semmi extra képek (és itt most azt hiszem elég árnyaltan fogalmaztam) meglövéséhez...

    De az is lehet, hogy én vagyok teljesen szarul összerakva.

    Holnap majd jól beletépünk...

  • aleister

    veterán

    válasz Real_Necro #34898 üzenetére

    Azért ezt a manuális lencsét feltekerném én is. :)

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák