Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forceberg

    veterán

    válasz aleister #15366 üzenetére

    A többségük... Amit elérnek és jó hozzá a 10-es kulcs, azt cserélik.

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • Freddy76

    addikt

    válasz aleister #15366 üzenetére

    Hát, ha Alfám lenne, nyílván nagyobb rutinom lenne :DDD .

    Amúgy a hiba nem jelentkezik mindig, van, hogy hetekig semmi, aztán jön egyszer, van, hogy egymás után húsz gyorsulásig semmi, van, hogy ötször egymás után jön a hiba. Emellett, amint írtam, papás ütemben kigyorsíthatok 190-ig is, nem fojt le. Ha pályán jön a kamion, és én tempósan ki akarok elé gyorsulni, esetleg a kamion mögé jövök ki, és gyorsan fel akarok menni 130-140-re, hogy mehessek a belső sávba, na, olyankor fojt le, de akkor sem mindig. Durva az volt, amikor előztem rendes úton, és a nagyjából a teherautó felénél jött a hibajelzés... A lendület bevitt elé, de akkor azért nem röhögtem. Kis túlzással az autó használható is, mindig maradjon a gázőedál meg a padló között pár centi...

    Szóval szerelőtől eljövet a hiba rendszerint nem jelentkezik.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Real_Necro

    veterán

    válasz aleister #15366 üzenetére

    Apám autószerelő... nem vállalkozásban, azt nem tudná kitermelni (valamint a mai típusoknál/márkáknál már kell egy fajta felszereltség ahhoz, hogy egyáltalán hozzá tudj nyúlni a kocsihoz), igaz a márkakereskedésben is kb éhbérért dolgozik (vidéken).
    Hozzá kell tenni, hogy manapság nem divat márkakereskedésbe vinni autót, mert drága, ezért abból kell kihozniuk nyereséget, ami van, főnöki utasításra olcsón. Ha nem tetszik, mehetsz, annyi autószerelő van mint égen a csillag. Próbálj belőle megélni... :U Arról nem is beszélve, hogy a főnöknek fusizni is kell olykor, meg hétvégén műszakolni/nyíltnapozni szinte ingyen.

    Trógerek mindenhol vannak, nézd meg a fotós szakmát, de akár egy virágost, egy optikust, egy órást, péket és még sorolhatnám... így nem is értem miért lenne az autószerelő a legalja.

    Konstrukció hiba is létezik, jó példa erre nálunk a céges Orlando, ami 3 éves lesz idén, de 2 havonta megy szervizbe mert beadja a kulcsot vagy a motor, vagy a váltó, vagy éppen az elektronika.

    Ja, apósom meg építési vállalkozó... ott sem fenékig "tejfel" az élet... de inkább nem részletezem...

    Úgy veszem, hogy akkor a mi családunk a "nem inge" kategória...

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Új hozzászólás Aktív témák