Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz #40935168 #10297 üzenetére

    Hehe, van egy ügyfelem zöldségnagykere van, és egy csomó piacon nénikkel-bácsikkal árultat. Múltkor a pasi - egyszerű, mint a faék - tele pofával röhögte, hogy "úgy veszi a sok paraszt az ukrán paradicsomot, mintha valami bioizé volna, csak mert az öregasszony van ott"... Szóval a piacos nénik nem jelentenek garanciát.

    Tej, mint sejtméreg? Ez valami új fasság, vagy mi? Sajt is az?

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #40935168 #10297 üzenetére

    Ne is mond, tegnap este a Westend meat pointban steaket ettem.... Le is köptem magam otthon a tükörben :D

    De tényleg, néha ezeket a diétákat is meg kell szegni, mert akkor az ember megbolondul.
    Megjegyezném, hogy a párommal együtt csináljuk ezt az egészet, és ha az ember rááll, akkor gyorsan rájön, hogy hogy tudja az étrendjét változatossá tenni - különben megbolondul.

    Saláták nálam így néznek ki:

    fejessali összetépkedve, egy kis kápia paprika, mozarella, 1-2 paradicsom belekockázva, újhagyma, és provanci fűszerkeverék.
    Ehhez az egészhez van hogy megeszek egy szelett abonettet (általában még azt sem), de minden körülmények között feketeerdei sonkával fogyasztom. Zseniális.

    A másik nagy kedvenc:

    Veszel egy salátakeveréket (lehet benne valami saláta fajta, reszelt káposzta, répa, etc.). Ezt felszórom paradicsommal, és egy natúr tonhalfilét keverek bele (nem olajost!), ezek mellé csak úgy simán szoktam csipegetni egy kis sajtot.

    Gyümölcsre is van jó saját recept:

    Narancsot, almát, körtét és ananászt összekockázok, veszek natúr görög joghurtot. Lehelletnyit édesítem mézzel vagy édesítővel, összekeverem a gyümölcsökkel. Brutálisan jó ez is :)

    De pl. ha már megvakarod magad, mert ennél valami desszertet:

    tejberizst készítettünk. Rizs vízben megfőz csipetnyi sóval, majd amikor majdnem kész, tejet önteni rá, és elfőzni a nagy részét.

    Vagy mézzel édesíted, vagy édesítővel (meg van mind a kettőnek az előnye és hátránya is).
    Voila, totál jó desszert, és túlzásba sem vitted az édességet.

    Lehet még spilázni, pl. a Freddy által ajánlott Sthal könyvben volt egy olyan tejberizs recept, ahol kb. 10 dkg kókuszreszeléket fel kellett főzni tejben, majd hagyni kihűlni, és egy napot pihenni.

    Másnap le kellett szűrni, a kókuszreszeléket kinyomkodni, és a megmaradt kókuszos tejet kipótolni 4 dl-re (utána ahogy feljebb írtam megfőzni a rizst).

    Ha elkészültél ananászt kellett kockázni a rizshez, és belekeverni. Hát ha még ettetek jót.... :B

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák