Keresés

Aktív témák

  • Thyb

    senior tag

    válasz kymco #603 üzenetére

    Ugyanakkor mivel gyanitom,. hogy deviza alapu hitelt vettél fel, ha még 10 Ft-ot fog erősödni a forint, akkor lassan 10K-val kevesebb lesz a havi törlesztésed. Az a baj, hogy az ilyen események mint a tegnapi tudják ebben az erősödésben a forintot megingatni.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz fokukac #630 üzenetére

    Amit akkor a kezdeményezők tenni akartak az valóban nemes cél volt. Az a gond, ha egyszer a köznép megindul, hogy ott nincs kézifék. Nagyon ritkán van egy olyan személy aki megáljt tud parancsolni a felfegyverkezett csőcseléknek/hordának. Sajna sokszor az indulatok veszik át a szerepet, és akkor azok akik hirtelen kaptak kezükbe lőfegyvert valamilyen felsőbbrendűségi érzéssel azt hiszik, hogy számukra mindent lehet és mindent szabad. Ez mindig is igy volt és mindig is igy lesz. Általában az sem jó, ha az országot egy idegen sereg szálja meg, de ha az egy a népből hirtelen előkapart tömeg, akkor sokkal veszélyesebb.
    Ha visszagondoltok a 2VH-ra akkor azért a német seregek viselkedése messze másabb volt mint a szovjet katonáké. A német seregbe (mégha rengeteg kivégzés stb meg is csináltak) azért azaz ocsmány viselkedés amit a szovjet csapatok műveltek messze nem volt megtalálható. Ilyenek voltak a délszláv háboru félkatonai alakulatai is. A katonák sok esetben nem voltak hajlandóak az atnikai tisztogatásra, ami a feldügödött csőcselékké összeállt civil hordának nem okozott különösebb nehézséget.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz shift+ő #649 üzenetére

    Fenntartom, orbán viktor (csupa kisbetűvel) HAZAÁRULÓ !!!!

    Ilyen alapon GyF is az. Mindazok akik a saját karrierjük érdekében képesek a mi, vagy gyermekeink ill unokáink jövőjére törni, gazdaságilag, morálisan és politikai téveszmékkel felkorbácsolva ezt a nemzetet azok mind hazaárulók. S e kettő között nagy különbséget nem látok.

    Ugyanakkor, ha itt nyakigmerülve a pöcegödörben azt kell eldöntenem kinek a jobbkezét kell megfogjam ahoz, hogy kihuzzon a sz@rból amiben vagyok, akkor az kétségkivül GyF lesz. OV-nál sokkal jobban félek, hogy féluton elengedi a kezem és azt kiabálja utánnam miközben visszacsobbanok a mocsokba és elmerülök, hogy; ''Csak vicceltem!''

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz pacorro #650 üzenetére

    Az aki odaáll a kődobáló mögé, valahogy ugy értelmezem a tettét, hogy egyetért a kődobáló cselekedetével. S talán csak azért nem dob Ő is mert nem talált egy követ. Nézd meg a Kossuth téri tüntetőket, fegyelmezték magukat, a provokátorokat hosszan Ők maguk szórták ki és adták át a rendőrségnek. Ők nem az agresszió és a horda hangulatot és viselkedést pártfogolták, hanem a demokratikus szólásszabadsághoz való jogukat, s eszerint is cselekedtek.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz kymco #668 üzenetére

    Nem az atrocitások, hanem a gumilövedékek. ;]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz pacorro #677 üzenetére

    A békés tüntetőket stb nem bántották. Nézd meg azokat sem verték szét akik a hősök terénél kifüttyögték az ünneplést. Azok ellen léptek fel akik kővel mentek neki a rendőröknek a kisköruton. Nem tudom, volt-e már alkalmad olyan bevetésen, verekedésben stb részt venni, ahol tényleg az életedre törnak. Amikor az agresszió folyamodványaként az emberben az adrenalin az egekbe szökik akkor kialakul egy csőlátás. Ilyenkor bárki aki eléd kerül azt ütöd. Ha többször nem is de 1x reflexből biztosan. Tuti, ha félrehuzódtak volna a békésen hazafelétartók a fal mellé, akkor nem esett volna bajuk. Ők voltak akik engedték maguk közé vegyülni a csőcseléket, holott ha félreállnak akkor az nyilvánvaló elhatárolódás lett volna tőlük. Tudod akkor amikor valaki T34-eshez való pót aksikkal megy békésen tüntetni, akkor nekem ott valami bűzlik.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz pacorro #709 üzenetére

    Rendet kell teremteni. Ez nem kérdéses. Aki kiváncsi annak pedig könnyen betörik a fejét. Nincs kiváncsiskodás ilyen helyzetben. A feljazott rendbontókat meg kell fékezni. Ez pedig a rendőrök dolga. Ha ezt sörétes puskával fogják megtenni, akkor én azt is elfogadom. Ha valaki a belügyi szervek felszuólitására, hogy mindenki vonuljon el békésen nem tesz eleget akkor az polgári engedetlenség, amelyet tovább tetéznekazzal, hogy a közöttük lévő bizonyos állatok rátámadnak a rendőri szervekre, akkor nem kell azon csodálkozni, hogy kapnak a pofájukra. Nagyon sajnálom azokat akik esetleg VALÓBAN vétlenül lettek sérültjei a tegnapi zavargásoknak, de eddig soha sem volt jellemző, és biztops vagyok abban, hogy ezek után sem lesz az, hogy vasárnap kivonul 2-3000 rendőr és minden ok nélkül végig veri a kint sétálókat, nézelődőket. Szal, nem a rendőrök lőttek először, sem gázt, sem gumilövedéket. Aki az első követ a kezébe vette és eldobta, neki kellett volna gondolkodnia azon, hogy mögöttem gyerekes szülők vannak, a szülőknek, pedig a multkori megmozdulások láttán kellett volna kapcsolni, hogy talán mégsem ez a legjobb családi program ma délutánra.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz scang #768 üzenetére

    Nem Ő csak épp véletlenül arra sétált, s mivel másik utat nem ismer hazáig, igy nem volt neki más alternativája, mint hogy átvágjon a csőcseléken. Ha megadjátok a cimét, akkor küldök neki egy BP térképet, hogy legközelebb tudja, hogy merre tud kerülni.

    Szerk: Amugy mint irtam valóban sajnálom azokat akik ártatlanul kaptak, de aki rendőrségi rohamnál ugy dönt, hogy kihivja a saját szerencséjét és mégis odamegy ahol valszeg kapni fog, az ne lepődjön meg. Amugy PŐ is elmondta, hogy nem tudja mi történt, de semmi képp sem fog vádat emelni. Gondolod, ha egy jobboldali politikus most ártatlanul bevert fejjel állna, akkor meghunyászkodna, ha nem lenne a rovásán valami? Te is tisztában lehetsz, hogy nem, mert akkor most igenis fellépnénk a rendőri brutalitás ellen.

    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Killberk #773 üzenetére

    Mert szerinted az van rendben, hogy a csürhe gyujtogat,m kirakatokat tör be, kocsikat ver össze (amikre a biztositó nem fizet), rendőrökre támadnak kővel, botokkal, SŐTT tankkal. Ez szerinted rendben van? Nézd meg az MTV ostromot!!! Nem léptek fel határozottan, mi lett a vége, az ellenzék kérte számon azt, hogy miért nem csináltak semmit? Akkor még OV is elitélte a brutalitást. Tegnap már ilyet nem tett, holott illett volna. Az, hogy a belügyi szervek viszont a sarkukra álltak, annak kimondottan örülök.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz kymco #811 üzenetére

    Azért akkor amikor a rendőri sorfal teszem azt 50-100 méterre van akkor éppen elég, ahoz, hogy beléjük hajtsonavalaki. Szerinted mekkora esélye van egy halom pajzsos rendőrnek egy tankkal szemben, ha az nincs is élesre töltve?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Killberk #872 üzenetére

    A Kossuth téri tüntetőkkel volt egy megállapodás amit többnapos vita előzött meg. Ennek az alapja ott volt, hogy maradhatnak az ünnepség idejére, de biztonsági okokból a belügyi szerveknek át kell kutatniuk a teret. Ezt az ott tüntetők el is fogadták. Amikor eljött a cselekvés ideje, akkor viszont pár olyan ember, akinek volt félnivalója (az ott talált eszközök is ezt bizonyitják) akor neki álltak hőzöngeni és cirkuszolni. Ha nézted a tudósitást, akkor ezt lehetett látni. Mit gondolsz mi a zokniba csomagolt faszén benzinnel átitatva??? Az kérlek a molotov koktélnak megfelelő szilárd halmazállapotu gyujtóbomba. A zoknit megpörgetve még messzebre is el lehet dobni, mint az üveget. Szerinted békés tüntető miért tart magánál ilyesmit??? A baltára kalapoácsra még lett is volna magyarázatom, hiszen sátoroztak, főztek stb. De az emlitett gyujtóbombákra nincs más magyarázat, mint a gyujtogatási szándék. Ha a Kossuth téri békés tüntetők kiszürték volna, hogy az ilyen eszközök, de legfőképp egyének ne keveredjenek közéjük, akkor még most is ott tüntethetnének. Te nem igy gondolod?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    Egyébként én személy szerint nagyon sajnálom, hogy mindennek ami tegnap történt azok a békés tüntetők itták meg a levét akik olyan hosszu ideig békésen hangot tudtak adni elégedettlenségüknek. Demokráciában élünk, ahol igenis a népnek joga van kinyilvánitania a nem tetszését. Joguk van a mezőgazdászoknak, a nyugdijasoknak az egészségügyben dolgozóknak, a kamaráknak, a diákoknak, egyszóval mindenkinek, deminderre megvannak a törvényes keretek és szabályok. Előre be kell jelenteni, mások ingó ingatlanjaiban nem kárt tenni. Azzal, hogy ismételten az erőszak lepte el az utcát bizonyos hulligánok által csak azt érték el, hogy az ilyen hasonló tiltakozó (nem erőszakos indittatásu) gyülekezetek nem lesznek megengedve. Erre kellett volna azoknak gondolni akik ott törtek zuztak, barikádot emelnek, hogy azzal amit tettek nem lehet ugy sem elérni semmit, max lepuffantani, vagy elveretni magukat, ugyanakkor lehet, hogy ezáltal más kulturáltan demonstrálótól elvonják a lehetőséget, hogy hangot adjon a saját véleményének. Vagyis, kicsinyes, önérdekű emberekről van szó, akik csak az aggresszivitásuk kiélésének s nem az eszméknek élnek.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz FÖNÖK #913 üzenetére

    tudod, volt idő amikor én is igy reagáltam sokmindenre, utánna megjártam a háborut, és láttam lőtt sebet, halottat elvérző havert, s nem tehettem semmit. Nem kivánom sem neked, hogy megéld, sem azoknak akik tegnap este kövekkel dobálóztak. De fegyvert adni a nép kezébe, kicsit meggondolatlan lenne. Ilyen esetekben a kő is az. Ha harcolni akarsz akkor menj ki és gyüjts aláirást az uj parlamenti népszavazásra, ha minden áron le akarod váltani GyF-et, de én azt tanácsolom, hogy fegyvert ne fogjon kezébe az, ki még nem készült fel arra, hogy szembenézzen a halállal, s itt ne magadra gondolj, mert magamért nem aggódok, hiszen én 15 éve már halálra voltam itélve, ha máshogy is rendelte a sors, hanem gondolj a szeretteidre, akik esetleg áldozatul eshetnek egy fegyveres összacsapásnak. Amikor ilyesmire biztatsz, akkor először készitsd fel önmagad, hogy esetleg a számodra legkedvesebbek fognak meghalni, s maradsz te a bűntudattal, hogy te nyitottad ki pandora szelencéjét egy elhamarkodott gondolattal. :((

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz FÖNÖK #981 üzenetére

    Igen, ha megvan a megfelelő számu aláirás, és valóban az aki le akarja váltani Fletót ugy gondolja, hogy ők a többség érdekeit szolgálják, akkor az államfőhöz eljuttatott aláirások alapján kötelesek megtartani az ujraszavazást. Semmi egyéb nem kell.

    ugyanakkor: ha OV ugy gondolná, hogy jobb programmal rendelkezik mint a jelenlegi kormány, akkor gondolod, hogy ezt nem inditotta volna már el? Itt szó esett erről már az MTV ostrom utáni napon, és már akkor az lett mondva, hogy már gyüjtik az aláirásokat. Eddig ezt én sehol sem láttam visszaköszönni. :U

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz sasa311 #990 üzenetére

    A 2-3 program semmi képp sem jó, max arról beszélhetünk, hogy egy programon belül több lépcsőben. Ha külön programokat akarnánk alkotni, akkor azok nem biztos, hogy egymásra épülnének. Na igen, a nagy kérdés az, hogy elég-e a 4 év (lassan 3) hogy ezeket a szükséges program lépéseket bevezessék. Eddig csak a lehuzás indult be, ami nem elég. Ha a kiadási oldal nem lesz sürgőssen megfogva, akkor csak itt állunk majd lehuzva, amig valakik megint megtömik a zsebüket.
    Talán érdemes lenne igy az év véger közeledtével megvizsgálni, hogy bizonyos állambácsi által érintett cégeknél mekkora lehet a max prémium, a kiosztott jutalék stb. Ez már nagyon aktuális lenne.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz nRu3 #992 üzenetére

    Én nem hallottam tőle olyat, hogy dobjatok rájuk követ fiuk. :(

    Ugyanakkor a tömegpszichózis hatásos fegyvere az, amikor a tüntetők által skandált mondatokat viszont mondja egy olyan valaki aki mögött több milliós tömeg áll, mert ez azt az érzést feelinget kelti az illetőkben, hogy igy a többmilliós tömeg is mögötte áll. Vagyis ez egy veszélyes játék. Ez a feltüzelés. Ami bár nem minősül büntethető cselekedetnek, hiszen aggresszióra az adott illető nem szólit fel, de a kijelentéseivel olyasmit sugall, amely az amugy is felajzott tömegnek bátoritásként és biztatásként hangzik.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz samurai11 #999 üzenetére

    Igen, valóban szemét dolog volt megvezetni a népet, mán akit megtudtak, mert aki itt követi már egy ideje a poltotyikot annak jóformán minden adat rendelkezésére állt ahhoz, hogy le tudja vonni a konzekvenciákat, hogy amit hajtogatnak az max kampányfogás. Itt nem az volt számomra (mondom én aki el sem mentem szavazni) a döntő érv, hogy kit látnék szivesen, hanem az, hogy mely párt áll készen arra, hogy tegyen a változásokért, hogy mihamarabb meghozza a szükséges lépéseket, hogy minél korábban belekezdjen a helyzet javitásán (s ezért lehet fujjolni), de az MSZP-t valóban jobbnak találtam mint a Fideszt.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz sasa311 #1007 üzenetére

    Nyugodt lehetsz, hogy tisztában van vele. OV nagyon sokat fejlődött az elmult 8 évben ami a kommunikációját illeti. Miért lenne érdeke? Ha most ellenszegül a népnek, akik valamilyen szinten mégis ha kormányt tudnak dönteni akkor az is megeshet, hogy Ő kerül vissza. Mindezek mellett, a nép az ellenzék, Ő pedig az ellenzék No1-je. Ha szembeszálna velük, akkor elég sok szavazattól eshetne el.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz kymco #1856 üzenetére

    Én ez ügyben le vagyok maradva. :B Nem arról volt szó, hogy nem a tandijt kell fizetni, hanem utólag az adott illetőnek kell majd megtériteni a fizetéséhez mérten? :B
    Ha ez igy van akkor neked miért kellene fizetned? majd kifizetik csaemetéid, ha már keresőképesek lesznek.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz shift+ő #1885 üzenetére

    Tényleg, Máriuszt a zsaruk vágták fejbe, vagy egy hátulról jövő kő? Ezt nem hallottam. Az viszont tény, hogy a gumibot bár csunya sebet tud hagyni, az ritkán szakitja fel a fejbőrt.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz kymco #1892 üzenetére

    Mondjuk én is meló mellett végeztem el a fősulit, a párom is. Az öccse most kint van Spanyolban ösztöndijjal, de Ő is dolgozik, hogy fentartsa magát. Én tudom, hogy szar dolog igy élni, de hidd el nekem igy is lehet. Nem védem GyF-éket mert az oktatás megreformálását én nem a tandij bevezetésétől várom, de azt már korábban is irtam, hogy a diploma osztás mindenkinek nem alanyi jog sehol sem. Az nagyobb gond, hogy nagyon sokan élnek ma olyan szinten, hogy egy költséges sulit nem tudnak biztositani a csemete számára, holott lehet, hogy 1 zseniről van szó. Szerintem még mindig az lenne a megoldás, hog legyen 1 év előkészitő, az ingyenes iskolák az innen kikerülő legjobbaknak adjon lehetőséget, a többiek pedig ha diplomát akarnak akkor fizessék meg. Igy valszeg nem egy halom hülye jönne ki a végén diplomával a kezében. Lenne verseny, hiszen csak a valóban adott szakma iránt fogékony tanulók mennének tovább. Itt azon kellene változtatni, hogy az olyan szakokon mint amire én is jártam, már az előkészitő alatt is a végső szaktantáérgyakra legyen fektetve a hangsuly, mert egy logisztikus nem biztos, hogy közgazdaságban a maximumot tudja hozni, holott a szakmájában kiemelkedő tehetség lehet belőlle.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz FÖNÖK #1899 üzenetére

    a 98 juliusi adatot is dobd be pls

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz kymco #1900 üzenetére

    Azért viperát a rohamrendőrök tudtommal nem használnak, az az akció osztály eszköze. Elég nehéz lenne, most a pajzsot fogom, a másik kezemben meg cserélgetem az ütőeszközt mint egy dzsezdobos.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz yakuza.tora #1913 üzenetére

    Ebben az országban nagyon sokan váltottak alsónemüt a rendszerváltáskor. Nemhiába zárolták a besugók, sugdalózók, és egyéb személyek listáit. Nem mondom, hogy ügynök volt, mert bizonyitani nem lehet, de azért ha tibetben tudnák, hogy itt mekkora megvilágosulás volt 89-90-ben, akkor ideküldenék az összes lámát, hogy elérjék a nirvána állapotát.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz kymco #1917 üzenetére

    hah az átlagember annyira átlag, és mindent elhisz, hogy mire van szükség, akkor most miért megy a lázongás a reformcsomag ellen? :F Azt mondták erre van szükség, akkor most ezt miért nem hiszik el?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz FÖNÖK #1924 üzenetére

    Nyugi van, ezek a reformok (ha nem lesznek meg a szükséges lépések a kiadásioldalról) sehová sem vezetnek. Ez tiszta ügy. Ugyanakkor a vállalkozók egy részének (a szürke és fekete gazdaságot művelőkre értem) nagyon nagy szerepe van abban, hogy ide jutottunk. Ha most elkezdenék felszámolni ezeket a vállalkozásokat akkor csak azt érnék el, hogy egy rakás munkanélküli keletkezne. Most megint az a helyzet állt elő, hogy azt a lovat ütik amelyik huz. Sajna a vállalkozás alapitási törvények nagyon enyhék. Itt már bárki nyithat vállalkozást, még akkor is ha x évet ült csalás stb miatt. Azért nem lehet ezt meghirdetni, mert ezzel sértenénk az alapvető emberi jogait. Azt akit ez az egyén a köv vállalkozásával ismét csődbe huz, Őt nem kell megvédeni??? Ha nem szabad eláruni, hogy az illető már lopott, akkor miért engedjük, hogy ujra vállalkozást nyisson? És sajna mindezen emberek lopását és gyors meggazdagodásának a levét mi dolgozók és a többi tisztességes vállalkozó isszuk meg. :W

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz sh4d0w #1929 üzenetére

    A Financial Times sem tudott másra hivatkozni mint amilyen adatokat az államvezetés kikomunikált az EU és a világ bank felé. Ha azok az adatok hamisitottak voltak akkor az elemzéseik is azok lettek. Azért remélem ezzel egyet értesz. Akkor lett volna más a helyzet, ha a Ők maguk csinálnak egy zárszámadást a költségvetésünkről.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz martonx #1941 üzenetére

    nana, a végén még kitalálják egyesek, hogy a négerek valójában illegálisan tartózkodnak kint amerikában mert érvényes vizum hiányában érkeztek az országba

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Dare2Live #2033 üzenetére

    attól még nem hazudozlak le, de hogy többet veled nem megyek sörözni, az tuti.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz faster #2213 üzenetére

    Nehezen tudom elképzelni, hogy a bal oldal ilyen és ekkora megmozdulásokat szervezne, ha ellenzékben lenne. Azon az oldalon nekem nem ugy tűnik, hogy a ''gyüljük össze minél többen, hogy megmutassuk mennyien is vagyunk'' nézet nem olyan általános mint a másikon. Ha össze is jönnének, akkor szerintem azok max a jelenlegi vagy akkori képviselők lennének, azokra meg mehetnek a pacisok. Nem kár. :D

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Dr. Justice #2234 üzenetére

    Azért az, amikor valaki egy honfitársával (GyF vs.OV) nézetbeli különbségelről papol és szitkozódik akkor azt ugy lehet nevezni belső konfliktus. Akkor amikor valaki külső segitséget igénybevéve akar nemcsak 1 személy, hanem a teljes társadalom ellen tenni, az nagyon is megközeliti a hazaáruló fogalmát. Ezért azért én elgondolkodnék a jobb oldali tábor helyében.
    Ha nem birok el valakivel akkor bevonom a külföldi ismerősöket? Akkor ilyen alapon a kormány a jövő héten valóban hozathat pár ezer orosz zsoldost a rendőrök mellé. Az is csak segitség lesz. OV-ról azért nem gondoltam volna, hogy ilyen mélyre sülyed. :(

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz faster #2243 üzenetére

    Olvasd vissza a tegnapi reagálásaimat, szánalmadat pedig tartsd meg magadnak, ilyen benézek a fórumra és elszidok mindenkit alapon anélkül, hogy visszaolvasnék, neked nagyobb szükséged lesz rá. :(((

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz BosXx #2266 üzenetére

    teljesen mindegy, hogy pénz, beruházás, valamilyen egyéb támogatás. Ha én itt élek, akkor nekem nem az a célom, hogy a népet büntessem bármi módon, ez a kijelentés viszont arra irányul. A Magyar Nép ellen irányul. Polgárok, demokraták, munkások, vállalkozók, szal mindenki ellen. Holnap az ENSZ-ben fog felszólalni, hogy gazdasági blokádot Magyarországra??? :U

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz BosXx #2285 üzenetére

    Ezzel valamilyen szinten egyet is értek, de mint azt tegnap is irtam amig általad megemlitett személyek bizonyos csoport mögött foglalnak helyet, akik erőszakkal lépnek fel a rendfentartó szervek ellen, addig ne csodálkozzanak, hogy kapnak. Látható volt, hogy az MTV ostrom másnapján már nem volt hülyéskedés a rendőrök oldaláról. Nekimentek a randalirozóknak. Szeritned mindazok akik most ott felsorakoztak a kődobálók mögött nem látták a tudósitásokat?
    Nagyon sajnálom mindezek mellett mindazokat akik a naggyüllésről hazafelé menet futottak bele a cirkuszba és emiatt megsérültek, de pl szerinted mit gondolt Máriusz, amikor a kiszoritó rendőrök előtt nekiállt papirt lengetni? Én odamehetnék lengetni papirt, mert volt elbocsátó bizonyitványom az elméről, de ilyen alapon Móriusznak is elkel egy ilyen.

    Egy olyan valaki aki viszont támogatja az állami ünnepeken történő randalirozók viselkedését (mert bár elitélhette volna, mégsem tette), egy olyan valaki aki politikai naggyüllést csinál egy 50 éves megemlékezésből, ne akarjon igazságról papolni.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz BosXx #2299 üzenetére

    Én már régen leirtam ha elolvastad volna, hogy GyF huzzon a francba, OV-val együtt. Ugyanakkor azok emlékét bemocskolni saját hatalmi vágytól zengő hőbörgéssel, akik 50 éve azért haltak meg, hogy egy egységes szabad nemzetet teremtsenek, az megalázó az utódokra nézve. Aki ezt nem érzi át, annak ajánlom hogy tartson önvizsgálatot.

    Összemosás pedig nincs. Az ilyen viselkedés ellen mint amit a kődobálók tettek minden pártnak és vezetőnek határozottan fel kell lépni. Én személy szerint a Hősök téri füttyögőket is elitélem. Ott nem politikai naggyüllés volt, hanem megemlékezés. Ha hőbörögni akarnak megtehetik bárhol-bármikor, de ezt ne akkor tegyék amikor sokan siratják szeretteiket akik 56-ban egy olyan cél érdekében fogtak fegyvert amiért a jelenleg vizet prtédikáló bort iszogató politikusaink emlegetnek. Egyikben sincs akkora öntudat, ami az akkori magyar népben volt, és azokban sincs akik a rájuk történő megemlékezést ilyen módon gyalázzák meg.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz scang #2314 üzenetére

    Tudod, ha valaki a kocsimat összeverné, vagy felgyujtaná, amire tudom, hogy a biztositó nem fizet, akkor a csávó egy adag rugdosással biztos lehetsz benne, hogy nem uszná meg. Alapjában véve nem vagyok egy agressziv tipus, de aki nekem okoz kárt az gondolja meg kétszer, a szeretteimről pedig nem is beszélve.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz BosXx #2316 üzenetére

    Mint mondtam, sajnálom az ártatlan áldozatokat, de akik a kődobálók mögött felsorakoztak akár meggyőződésből, akár kiváncsiságból, akár csak azért mert buli van az én szememben nem ártatlanok. Azzal, hogy odaállt és nem vette ki a követ az eltakart arcu kezéből, Ő is bűnrészessé vált.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz BosXx #2327 üzenetére

    tegnap elemztem a harc közben a magas adrenalin szint mellett fellépő csőlátás problémáját. Csak ajánlani tudom a visszaolvasást.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz scang #2329 üzenetére

    Ezek a kopaszok szerintem azt sem tudják ki kicsoda a politikai életben. Max 2 nevet ismernek a politikai életből OV-t meg GyF-et, bár ebben sem vagyok biztos. Semmi közük a Fideszhez, de a jobb oldalhoz sem. Ellentétben azokkal akik ott mögöttük álltak. Azok az embereknek viszont a 80%-a legalább jobb oldali szavazó. OV-nak nekik kellene üzenni, mert bár a kopaszok tuti nem halgatnának rájuk, az az 50 -100 köveket dobáló majom tuti nem merne kiállni ha nem lenne ott mögöttük a tömeg.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Dare2Live #2344 üzenetére

    Ezt ma Kymko dobta fel [link] .A bölcs nép mi alapján számolja ki a jelen gazdasági helyzetben, hogy milyen lépésekre van szükség ahoz, hogy helyreálljon a rend.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz scang #2361 üzenetére

    pedig csak arra volt dolgod, nem egy ilyen esetről hallunk

    már délután azon mosolyogtam, hogy minden eltalált egyén csak kutyát sétáltatni volt kint :)

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz scang #2395 üzenetére

    már reagáltam, az aki az MTV ostrom utáni rendőri intézkedéseket látva ott maradt a kődobálók mögött az kaparja el magát. Az ilyen áljon ki a vasuti sinre, aztán várja be a 8 órási gyorsat. Erre nem tudok mit mondani. Ne mond, azt, hogy nem látta, hogy kövekkel dobálóznak az első sorban, ne mond azt, hogy nem látta, hogy elöl röpködnek a füstgránátok, ne mond azt, hogy nem látta, hogy a zsaruk megmozdulnak a vizágyuskocsikkal feléjük. Aki ezek után ott maradt, az vállalja fel azt, hogy igen volt lehetőségem elmenni, de saját felelősségemre nem tettem.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz sh4d0w #3378 üzenetére

    Azért GyF-éknek sem kitűzni az év politikusa cimet. Az, hogy OV ha nem is direktben, de valamilyen szinten szolidaritást vállalva a kődobáló és rongáló csőcselékkel lejáratja magát az nem azt jelenti, hogy GyF és bandája szent. A hamisitott adatok tények, épp annyira mint Mikola kirohanása a 15 millió magyarral, a Szerver és a Vizsla Fax. A hazugság s a hamisitás épp olyan gerinctelen módja volt a hatalom megtartására irányuló törekvéseiknek. Az, hogy reformok pedig jönnek, ezekre szükség van. Az hogy jók, vagy sem azt mindenkinek a saját pénztárcája, munkaköre, vállalkozása stb határozza meg. Itt a szép igéretek, az időhuzás, a volt rezsim féle kamu jómód már nem képes rendbe rakni a gazdaságot, amibe kétségkivűl, hogy az előző 4 év alatt ért az ország, ugyanakkor ennek az utnak az alapjait 12 évig rakták le előtte vasbetonnal, hogy egyenes ut vezessen eddig. Ha a járt utról (amin eddig jártunk, s jutottunk oda ahol most áll az ország) le akarunk térni, hogy esetleg unokáinkra olyan örökséget akarunk hagyni, ahol nem milbilforintos bankjegyekkel kell majd a boltba járni, akkor most össze kell szoritani a fogunkat, mégha a tüskék bökik is a talpunkat. Aki nem képes átlátni, hogy merre tartott az ország immár sok-sok éve az sajnos nem érti meg, hogy ez hová vezethet, mi az a hiperinfláció, mi az elértéktelenedés.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz BosXx #3393 üzenetére

    már megint összekötsz pártokat fogalmakkal :(

    a liberalizmusnak a szólásszabadság az egyik alappillére. Most itt azon reklamálsz (ha jól vettem ki eddigi irásaidat), hogy nem akarták megengedni a népnek, hogy szóhoz jusson és kinyilvánitsa véleményét, s ezt a liberálisok akadályozták meg. Ez a megfogalmazás nekem sántit. Neked nem?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz fokukac #3406 üzenetére

    lehet, hogy mégsem indokolatlanul vett magának páncélozott járművet? :F

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz BosXx #3411 üzenetére

    Teljesen egyet értek vele!!! MA még nincs olyan politikai vezetés amely el tudna szakadni a volt rezsim által beléjük nevelt hazudozástól. Ennek számtalan formáját láttuk az elmult 16 év során. De, vajon ezt miért egy olyan valaki mondja aki ugyanazt csinálta még 5 éve? :F Ha ezt mi mondanánk akiket lassan (az ősökkel együtt) 61 éve etet a politikai vezetés akkor azt még el tudnám fogadni, de olyan aki részt vett a szinjátékban ne akarjon tisztességre oktatni!

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Vangelis #3436 üzenetére

    mennyibe kerül a jelmezkölcsönzőben a rohamrendőri uniformis 3 napra??? Bár gondolom most felment az ára, mert nagy a kereslet. ;]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zLegolas #3465 üzenetére

    psssssszzzt, csendesen

    mig az MDF-et hátulról MSZP-sek pénzelték, Thürmerék meg a másik oldalra kacsingatnak. Lassan majd odajutunk, hogy a Thürmerék féle piros egy kicsit megkopik, a Fidesz féle narany átmegy vérnarancsba, és már hopp, össze is olvadtak. Ezek ugy játszanak politikai oldalváltást, mint mi szoktunk fallabdázni. Félóránként párt cserélünk. ;]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz james #3481 üzenetére

    Még hátra volt két kirakat, épp azok tartalmát vizslatta. A vizágyuról meg azt hitte, hogy a közterületfentartók hüssitik a villamos sineket. Nem értem miért kell mindenkiben a rosszat keresni.

    Azt a két követ is csak azért dobta el mert azt hitte kőtávbadobó verseny van, és a rendőrök mérik le az eredményt a tuloldalon, hogy ki mekkorát dobott.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz scang #3512 üzenetére

    na ja, ugyanakkor ezek alapján ugy érzem, hogy csak a szélső pártok maradtak hűek azokhoz amiket képviselnek. A Miép és társaik ugy folyamatosan a nagymagyarság stbstb, a Kommunista párt meg az álnépjóléti eszmékkel. A két nagykoalició helyet cserélt, mert mig a felvázolt szoccialista eszmeiségekkel ellentétben GyF-ék az erős adórendszer , megszoritások, csak az erős vállakozás marad életben, ki mennyit keres ugy fog megélni utat követik, addig OV-ék az igazságos elosztás, a nem megterhelt nép, a kicsi adók, sok kedvezmény politikáját követik. Ez nekem pont ellentétes azzal hogy mit követ a jobb és a baloldali politika.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Aktív témák