Aktív témák

  • Thyb

    senior tag

    válasz _Yvorl_ #3943 üzenetére

    Igen, a törvények megvannak. Ugyanakkor mint már irtam nekem öröklés utján állitották vissza az állampolgárságomat, hisz Nagyapám Kőbányán született s magyar állampolgárságát mindvégig megtartotta. Ezzel a végzéssel elküldtem a hugomat a Szabadkai konzulátusra, ahol elmondta mi a helyzet, megmutatta a papirokat stb. Erre azt a választ kapta, hogy fizessen be 75 EUR-ót, ami lent majd egy havi kereset, és persze elvárták volna, hogy az összes anyakönyvi kivonatot házassági levelet stb mindent leforditva (ami nem olcsó) adja be. Ő mondta amit tanácsoltam neki, hogy az össz iratom ott van általam leadva, erre az volt a válasz, hogy ebben Ők nem illetékesek és csak akkor tudják elfogadni a kérelmet, ha minden iratot egyben lead. Két év az elbirálási idő, de ne reménykedjen, hogy megkaphatja. Az ilyen állampolgárság megállapitása nem helyhez kötött, a törvények szerint. Erre én felhuztam az agyam, és felhivtam a pestieket. Megnézték az aktámat, és közölték, hogy a leforditott adatok megvannak, csak a szükségeseket pótoljuk és gyorsitott eljárásban mindent elintéznek, de semmi akadálya, hogy megkapja. Akkor gondolkodtam azon, hogy irok Sólyomnak, de inkább ugy döntöttem nem kavarom a sz@rt.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Aktív témák