Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz szöSsZI #1572 üzenetére

    szöSsZI!

    Néhány dolgot pontosítanék.
    ''egyáltalán nem hiszek Mikola kijelentésének, volt rá lehetőségük már előbb, h megadják az állampolgárságot.''

    Nem volt lehetőségük.
    Az viszont igaz, hogy amikor ők voltak hatalmon és bevezették a magyar igazolványt, levelet írtak, amelyben biztosították az EU-t, hogy nincs is ilyen szándékuk.

    ''Én nem emlékszem rá h a teljesről lett volna szó!!!! Hanem egy un. európai útlevélről amibe nem tartozik bele a szavazási jog!!''

    Nincs ilyen. Csak egyféle állampolgárság létezik, a megfelelő jogokkal és kötelezettségekkel.

    ''Orbán szépen megmondta(TV-ben), nem kérte egy határontúli párt sem az állampolgárságot!!!''

    Na ne, mindegyik kérte!
    Igaz, nem ők kezdeményezték, hanem a Magyarok Világszövetsége, de szépen felsorakoztak mögötte.

    u.i.: Tisztában vagyok azzal, hogy Neked vajdasági magyarnak a legrosszabb a helyzete, és Nektek lett volna a legfontosabb az állampolgárság. De őszintén ez mit oldott volna meg, ott a szülőföldeden? A szerbek kevésbé zaklatnának Titeket? Szerintem még ennél is jobban. Azt mondanák, hogy takarodj haza a saját országodba! A végén nem maradna más választásod, mit az, hogy ideköltözöl. Ami nem baj, csak ezzel pont az ellenkezőjét értük volna el, mint amit szeretnénk.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák