Új hozzászólás Aktív témák

  • p-viktor

    csendes tag

    Sziasztok

    Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra. Köszönet érte a topik nyitónak.
    Szeretnénk kis céges környezetben használni a pfSense-et, de kevéske linuxos ismeretem miatt elakadtam az elején.
    Hardveres kérdésekben tudna e valaki segíteni?
    Arról lenne szó, hogy a belső hálózatunkat szeretnénk felgyorsítani, oly módon, hogy a routerként szolgáló gépbe beletettünk egy Mellanox Connectx-3 mcx311-A NIC-et és egy Mellanox Connectx-3 x535-A NIC-et. Az egyik optikán a másik InfiniBand-en kommunikálna. Az optikára csatlakozna a szerverünk, az InfiniBand-re switch-eken keresztül a felhasználói gépek. Csakhogy a pfSense-ből egy ideje kivették a Connectx-3-as sorozat támogatását. Odáig eljutottam hogy vért izzadva (mint írtam nem vagyok linux mágus) rengeteget guglizva az optikás kártya driverjét belevarázsoltam a programba és működött is. Azonban amikor a másik InfiniBand drivert próbáltam feltenni összeborult a dolog, és onnantól már az optika sem működött. (Van még egy mentőötletem, ha feltelepíteném a régi 2.2-es változatot, amiben még van támogatás ezekhez a kártyákhoz, és utána frissíteném a neten keresztül a jelenlegi friss változatra, a kártyák működőképesek mardnának, ez vajon működhet?)
    Minden jótanácsnak örülök, és köszönöm.

    Utasok nincsenek a Föld nevű űrhajón - mindannyian a legénységhez tartozunk.

Új hozzászólás Aktív témák