Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Bigemperor #86617 üzenetére

    Aki nem keres sokat, az érthetően megnézi, min tud spórolni, és elég nagy döntés egy lakást megvenni. Ugyanakkor ez a terület szerintem is túlbürokratizált, egyáltalán nem lenne szükséges ennyi adminisztrációs költségre, ha kicsit értelmesebben működne az állam és a társadalom.
    Vettem és eladtam egy lakást (kápéra), pár oldalas szerződés mind a kettő, szögegyszerű. Még így is több dolgot kellett intézni, de emberi ésszel felfogható volt.
    Vettünk hitelre egy lakást, hetekig szaladgáltunk, pedig a bank intézett egy csomó mindent (jó drága is volt). Majd' kétmilliót otthagytunk illeték, közjegyző, ügyvéd, stb. címén, ami brutálisan sok, pedig annyival azért nem volt bonyolultabb az egész.

    Az első két esetnél igazából felesleges is lett volna az ügyvéd, hiszen mi történt? Gazdát cserélt egy ingatlan, földhivatal meg még 1-2 szervezet bejegyezte, csókolom.
    Szóval tisztában vagyok vele, hogy muszáj az ügyvédi közreműködés, mert ez a törvényes ügmynet, de úgy gondolom, hogy ez nem feltétlenül van jól kitalálva.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák