Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz aneda #63719 üzenetére

    "A műanyag ablakot be szabad építeni?"

    Úgy tudom azt igen, bár azt is mondták nekünk, hogy ahhoz is kellene engedély, mivel megváltozik az épület homlokzata. Főleg, amikor sokan beépítik-beüvegezik mondjuk az erkélyt. Azt sem lehetne csak úgy. Persze még soha senki nem kért ilyesmire engedélyt, és talán még sohasem bontattak le ilyet, de attól még ELVILEG kellene. Amúgy sem ártana ezeket a sokszor házilag tákolt beépítéseket "szabványosítani", a múltkori nagy szélviharnál a szemem láttára repült szanaszét egy komplett ilyen erkély beépítés anyaga... a kis tetővel, kerettel, redőnnyel, mindennel együtt. Na most ha ezek fejbekólintanak valakit, hát, nem egy jó buli.

    Nyilván más elbírálás alá esik amúgy az ablak és az ajtó, szerintem olyasmi oka lehet, amit nesa írt, hogy ha ég, akkor a lépcsőház felé is nyomja az égett műanyagot rögtön, egy ablaknál viszont nagyrészt csak a keret, ami műanyag, a nagyobb felület az üveg, az ajtónál viszont rendszerint a 100%-a műanyag, ami azért nem ugyanaz. Meg az ablaknál kifelé már szellőzik azonnal, az ajtó viszont a lépcsőház felé szellőzik... de ez csak elmélkedés, a pontos okát nem tudom, de mintha nekünk is tűzvédelmi okokra hivatkozva mondták volna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák