Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz rcow #136 üzenetére

    Szia!

    A sűrített levegős palack is teljesen jó a géptisztításra. Egész sokáig kihúzhatja.
    Fél évente nem árt egy takarítás, évente viszont ajánlott.
    Ha hangosabb vagy többet járnak a ventik(nem a külső meleg miatt), mint korábban vagy melegszik, akkor érdemes takarítani.
    Én évente egyszer mindenképp kitakarítom, pedig nincs macska, csak járólap. Ha nem vagyok lusta, akkor inkább félévente takarítom. Viszont a kompresszort jobban szeretem. Nem kell a palack beszerezhetősége után néznem és másra is használható, nem csak számítógép takarításra.
    A porszívó kefés fejjel semmiképp sem ajánlott.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz rcow #138 üzenetére

    A prociról a hűtést nem szedem le, csak, ha újra akarom pasztázni. Annak meg általában nyomós oknak kell lennie. Mondjuk nagyon melegszik és esélyes, hogy száraz a paszta.
    A memóriákat és VGA-t ki szoktam szedni, mert a por bejut a csatikhoz és galibát okozhat.
    Volt, hogy a HDD csatija volt kontaktos és meggyűlt az olvasási hiba. Aztán rendszerindítási hiba jelentkezett. Ez még az SSD-k előtt volt, de SSD-nél is előfordulhat kommunikációs hiba. Szóval adott esetben ezt sem árt takarítani.
    Az m.2-t viszont nem szoktam kiszedni. Csak, ha tényleg jelentkezik a gond.
    És az alaplap is marad a gépházban.
    A nagyon finom porlerakódásokkal, melyeket a kompresszor sem hoz le, nem szoktam foglalkozni.
    Ha fontos, hogy jól nézzen ki, akkor ezeket is le kell takarítani. Valami nem feltöltődős ronggyal célszerű áttörölni. Nekem nem áttetsző a házam, nem mutogatásból raktam össze, hanem, hogy kihasználjam az erejét. De vannak akik szeretnek karácsonyfa mellett gépezni.
    A ventilátoroknál figyelj, hogy minden esetben fogd meg őket. Ha nagyon megpörgeted a sűrített levegővel, akkor zajosak lehetnek.
    Ha a lapátokon nagyon sok a finom por, akkor azt át szoktam törölni ronggyal is.
    A hűtés nagy ellensége, hogy a bordák közé bemegy a por. Emiatt csökken a teljesítmény. Elsősorban ezt kell eltávolítani. Szóval, ha nem akarod annyira szétszedni, akkor már azzal is sokat segítesz, hogy a bordákról és a ventikről lefújod a port. Meg kifújod azon lyukakat is, ahol a levegő be és ki tud áramolni a gépházon.
    Az én gépházam elején és alján van porszűrő elem. Ezeket porszívózásnál általában leporszívózom. De géptakarításnál is átfújom levegővel.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz rcow #147 üzenetére

    A kompresszor egy dolog. Az is nagyon sokat számít, hogy milyen pisztolyt csatlakoztatsz rá.
    Nemrég vettem egy készletet és szomorúan tapasztaltam, hogy a pisztoly csak két állású. Vagy fúj, vagy nem.
    Van másik pisztolyom is, ott a ravasz húzásával a kijövő nyomást is tudom szabályozni.
    Aki esetleg attól félne, hogy leviszi az alkatrészt, mindenképp ilyet ajánlok. Bár elvileg nem vihet le semmit, ha jó a forrasztás.
    Amire inkább figyelni kell, hogy meg legyen fogva a venti. Ha azt nagyon megpörgeti, akkor zajos lehet utána. Ha nehezen férek hozzá, akkor csavarhúzóval, műanyag pálcával vagy akár fogpiszkálóval támasztom ki. Ami befér, ami kéznél van.

Új hozzászólás Aktív témák