Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz rcow #136 üzenetére

    Szia!

    A sűrített levegős palack is teljesen jó a géptisztításra. Egész sokáig kihúzhatja.
    Fél évente nem árt egy takarítás, évente viszont ajánlott.
    Ha hangosabb vagy többet járnak a ventik(nem a külső meleg miatt), mint korábban vagy melegszik, akkor érdemes takarítani.
    Én évente egyszer mindenképp kitakarítom, pedig nincs macska, csak járólap. Ha nem vagyok lusta, akkor inkább félévente takarítom. Viszont a kompresszort jobban szeretem. Nem kell a palack beszerezhetősége után néznem és másra is használható, nem csak számítógép takarításra.
    A porszívó kefés fejjel semmiképp sem ajánlott.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz rcow #138 üzenetére

    A prociról a hűtést nem szedem le, csak, ha újra akarom pasztázni. Annak meg általában nyomós oknak kell lennie. Mondjuk nagyon melegszik és esélyes, hogy száraz a paszta.
    A memóriákat és VGA-t ki szoktam szedni, mert a por bejut a csatikhoz és galibát okozhat.
    Volt, hogy a HDD csatija volt kontaktos és meggyűlt az olvasási hiba. Aztán rendszerindítási hiba jelentkezett. Ez még az SSD-k előtt volt, de SSD-nél is előfordulhat kommunikációs hiba. Szóval adott esetben ezt sem árt takarítani.
    Az m.2-t viszont nem szoktam kiszedni. Csak, ha tényleg jelentkezik a gond.
    És az alaplap is marad a gépházban.
    A nagyon finom porlerakódásokkal, melyeket a kompresszor sem hoz le, nem szoktam foglalkozni.
    Ha fontos, hogy jól nézzen ki, akkor ezeket is le kell takarítani. Valami nem feltöltődős ronggyal célszerű áttörölni. Nekem nem áttetsző a házam, nem mutogatásból raktam össze, hanem, hogy kihasználjam az erejét. De vannak akik szeretnek karácsonyfa mellett gépezni.
    A ventilátoroknál figyelj, hogy minden esetben fogd meg őket. Ha nagyon megpörgeted a sűrített levegővel, akkor zajosak lehetnek.
    Ha a lapátokon nagyon sok a finom por, akkor azt át szoktam törölni ronggyal is.
    A hűtés nagy ellensége, hogy a bordák közé bemegy a por. Emiatt csökken a teljesítmény. Elsősorban ezt kell eltávolítani. Szóval, ha nem akarod annyira szétszedni, akkor már azzal is sokat segítesz, hogy a bordákról és a ventikről lefújod a port. Meg kifújod azon lyukakat is, ahol a levegő be és ki tud áramolni a gépházon.
    Az én gépházam elején és alján van porszűrő elem. Ezeket porszívózásnál általában leporszívózom. De géptakarításnál is átfújom levegővel.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz fecke78 #140 üzenetére

    Nincs tartálya, nem mész vele semmire.
    Inkább egy ilyen.
    Takarításhoz tartályos kell.
    Vagy nézel tartályt, amit fel tudsz tölteni a nem tartályossal.
    A hangra érdemes figyelni. A linkeltem éppen 97 dB, ami enyhén szólva is hangos lesz.
    A halkak viszont felárasak. De megéri. Neked sem kell fülvédő és a család/szomszédok sem lesznek idegesek.
    A 10 liter egy PC-hez kevés. Egy laptophoz még éppen elég lehet. Mármint úgy kevés, hogy hamar el lehet fújni, aztán várni kell, hogy visszatöltsön.
    Általában kis tartályhoz gyengébb motor jár.
    Ha rendesen ki akarom takarítani a gépet, akkor 3x is fel kell töltsem a tartályt.
    2 bar alatt már nincs értelme fújni. A 4 bar éppen elég egy-egy fújásra. (Van makettező kompresszorom is, az 4 bar-t tud. Egy-egy ventire még elmegy. Amúgy sokat kell várni, míg visszatölti.)
    Arra is érdemes figyelni, hogy milyen üzemidővel rendelkezik a kompresszor. Volt olyan 6l-es, zajos gépem, hogy megvolt adva, mennyit járhat a kompresszor és utána mennyi ideig nem járhat, mert le kell hűlnie. A mostaninál már odafigyeltem erre. A márkája Implotex.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz fecke78 #142 üzenetére

    Jó lesz. Helytakarékos, könnyen hordozható és halk.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz rcow #147 üzenetére

    A kompresszor egy dolog. Az is nagyon sokat számít, hogy milyen pisztolyt csatlakoztatsz rá.
    Nemrég vettem egy készletet és szomorúan tapasztaltam, hogy a pisztoly csak két állású. Vagy fúj, vagy nem.
    Van másik pisztolyom is, ott a ravasz húzásával a kijövő nyomást is tudom szabályozni.
    Aki esetleg attól félne, hogy leviszi az alkatrészt, mindenképp ilyet ajánlok. Bár elvileg nem vihet le semmit, ha jó a forrasztás.
    Amire inkább figyelni kell, hogy meg legyen fogva a venti. Ha azt nagyon megpörgeti, akkor zajos lehet utána. Ha nehezen férek hozzá, akkor csavarhúzóval, műanyag pálcával vagy akár fogpiszkálóval támasztom ki. Ami befér, ami kéznél van.

Új hozzászólás Aktív témák