Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocska

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Egy ADSL kapcsolatot szeretnék 2 db router-rel megosztani. Úgy szeretném kivitelezni hogy, ahol a modem van oda tennék egy router-t (legyen A router) és távolabb lenne egy másik router (legyen B router).
    A távolság nem lehet akadály, mivel már korábban volt próbálva router-ek nélkül (ADSL modem ======UTP=====>PC2) és működött.

    Jelen esetben így szeretném:
    A router (192.168.1.1)
    WAN : ADSL modem
    Port1 <=======UTP=======> B router Port1
    Port2: üres
    Port3: üres
    Port4: üres
    WIFI A : PC1

    B router (192.168.1.2)
    Port1: <=======UTP=======> A router Port1
    Port2: üres
    Port3: üres
    Port4: üres
    WIFI B : PC2 & PC3 & PC4

    Jól gondolom, hogy a B router már csak SWITCH-ként működik, mivel nincs semmi a WAN portjában és ki van kapcsolva a DHCP-je?
    Jól tudom, hogy a DHCP-t az A-n be kell kapcsolni és a B-n pedig ki kell kapcsolni és a routerek IP címeit is egymástól különbözőre kell állítani?

    A legnagyobb kérdésem a sávszélesség elosztása/eloszlása lenne.
    Nem szeretném manuálisan beállítani, hogy mindegyik PC ugyan annyi sávszélességet kapjon, de azt sem szeretném, hogy a B router-re wifi-n csatlakozó PC2, PC3 és PC4 használja az összes sávszélességet és a PC1-nek pedig ne jusson semmi.
    Egy QOS-es router ki tudja küszöbölni az előző mondatban említett problémát?
    Ha ki tudja küszöbölni, akkor minden PC-re külön be kell állítani egy maximum sávszélt (az A router-ben), amit használhat, vagy alapból (sávszél korlát nélkül) kezeli, hogy mind a 4 PC kapjon sávszélességet?

    Másik kérdésem a B router-rel kapcsolatos.
    A B router rendelkezne USB portal is, amire külső HDD-t és egyéb USB-s dolgokat lehetne csatlakoztatni.
    Mivel az A router osztja az IP-ket, ezért a B router-hez csatlakoztatott HDD-t lehet majd látni a hálózaton, vagy sem?

    [ Szerkesztve ]

  • cocska

    tag

    válasz krealon #19558 üzenetére

    Köszönöm a gyors válaszokat!

    "Akkor lehet problema, ha valamely szolgaltatas (pl DynDNS) ugy van megirva, hogy a WAN port valtozasaira reagaljon vagy pedig eleve csak a WAN porton kommunikal (torrent kliens program)."

    Biztos vagyok benne, hogy a B router-re csatlakozó PC2 & PC3 & PC4-ből egy biztos, hogy fog torrent klienst futtatni. A fenti mondatból jól érzem, hogy lehet probléma és ha igen, akkor mi lehet rá a megoldás?

    "A savszelesseget a router tudja szabalyozni. Mivel a masodik router (B) csak egy AP-kent funkcional, igy a forgalomszabalyozasra semmilyen hatassal sincs."

    Elnézést kell kérnem, mivel az első kérdéseim között elfelejtettem megjegyezni, hogy az A router biztos, hogy tud Qos-t.
    Ezek alapján működhet a sávszél elosztás?
    (Értem, hogy a B router már csak AP, így a sávszélhez semmi köze.)

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

  • cocska

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Korábban is itt kértem tanácsot....most is a ti segítségetekben bizakodok. :)
    Egy ADSL kapcsolatot osztok 2 db router-rel az alábbi séma alapján.

    Jelen eset:
    A router (192.168.1.1)
    WAN : ADSL modem
    Port1 <=======UTP=======> B router Port1
    Port2: üres
    Port3: üres
    Port4: üres
    WIFI A : PC1

    B router (192.168.1.2)
    Port1: <=======UTP=======> A router Port1
    Port2: PC2
    Port3: PC3
    Port4: PC4
    WIFI B : PC5

    Tudomásom szerint a B router már csak SWITCH-ként/Acces Point-ként működik, mivel nincs semmi a WAN portjában és ki van kapcsolva a DHCP-je.

    Probléma:
    A B router-en már nincs szabad port, de fontos lenne egy új PC-t (a B router közelében) utp-vel a hálózathoz kapcsolni.
    Milyen megoldások jöhetnek szóba?
    A fenti séma alapján kössek be egy új C router-t a B-be?

Új hozzászólás Aktív témák