Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz djg #43981 üzenetére

    Szia,
    először is, a saját belső hálózatod sebessége szempontjából mellékes, hogy úgy egyébként milyen sebességű net-elérést kapsz a szolgáltatódtól. Tehát az, hogy a tévéd milyen sebességgel kommunikál azzal a géppel ill. a saját otthoni tárhelyeddel, ahol a filmeket tárolod, nem függ attól, hogy milyen sebességgel tudod elérni az internetet.
    Az szinte biztos, hogy a tévében csak 100-as hálókártya van, mert ez manapság kb. az összes gyártó összes tévé-modelljére igaz – még a legdrágábbakra is. De! Ennek nem lenne szabad gondot okoznia egy HD-film lejátszása szempontjából. Ebbe a „keresztmetsztbe” a nagyobb bitsebességű anyagok – akár 4K felbontásúak – is bele szoktak férni, ha minden jól van beállítva. Szóval nálad szerintem valami más gond lehet, de hogy mi, azt én sajnos nem tudom megfejteni. Talán csak az, hogy a szolgáltatói HGW-t (modem-router kombót) akarod a belső hálózatod irányítására használni egy saját, egész biztosan többet tudó router helyett, és a tévé beépített médialejátszóját egy külső, kifejezetten erre a célra szolgáló médialejátszó eszköz helyett... De talán másoknak lesz más ötlete is.

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • stifi82

    aktív tag

    válasz djg #43981 üzenetére

    Helo
    Nálam is ilyen gondok vannak a 4K filmet a laptopról nem bír menni meg a NAS-ról sem most vettem a LG tvt.
    Azt hiszem megy a NAS a háztól veszek 1 külső hdd-t arra teszem a filmeket bedugom a tvbe nagyon más megoldást nem látok esetleg másik routerrel ami erősebb azzal 1 próbát megér.
    A router meg a NAS cat5e van összekötve, de utolag olvastam, hogy ez a NAS csak 1080p-vel bír el úgy hogy a 4K álom marad. Amúgy plex-et használom én is.
    Marad a külső hdd.

  • Beni2360

    félisten

    válasz djg #44011 üzenetére

    Itt semmit mivel erre meg van topik.

    [ Szerkesztve ]

    Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

  • Borisz76

    veterán

    válasz djg #56324 üzenetére

    Szia.

    Érdemes egy helyre pakolni a hálózat elemeit.
    Lehetőleg egy spájz , hátsó kijárati helység az udvarra , eldugott folyosó vége....stb helyre , ahol nincs szem előtt és nem is zavar.

    Ebből a kiszemelt helyiségből kell csöveket vezetni minden olyan helyre ahová tervezel UTP aljzatot. Szobánként 2-3-4 végpont , előszobában is 1-2 , konyhában 1-2 ...azért érdemes többet tervezni mert ki tudja, hogy hogyan lesz berendezve a szoba...majd pár év múlva átrendezve...

    Tehát érdemes több végpontot kialakítani , de ez nem jelenti azt, hogy használni is kell...csak később jól jöhet.

    Nálam van olyan szoba ahol 4 db fali aljzat van.....abból is dupla kivitel !
    Összesen tehát egy szobához 8 db CAT6-s kábelt húztam 4 db külön csőben....cső : nagyobbat tegyél be mint amekkora elsőre "elegendőnek" tűnik !

    Valami hasonló lett .....apróbb változások történtek : [link] A falak mentén a kék jelölés a dupla UTP aljzatok helye.
    Ebből is variálva lett...de többség maradt.

    Nálam a csövezés az aljzatbetonban megy !
    Nálad mehet fel a padlásra.....majd onnan le , a falba vésett csőben is.

    A központi helyen a falból ( csövekből ) kijönnek a kábelek és szépen csatlakoztattam őket egy Patch Panelhez.
    A Patch panelből rövid Cat6-s összekötő kábelek mennek át a "24 portos Gigabites Switch-be"....azaz mennének ha vettem volna. :)
    Még nem rendeltem meg....mert van régebbről 2 db 8 portos gigabites switch-em.....gondoltam egy darabig az is megteszi.
    Nem egy nagy "24-s" kütyü...hanem 2 db kisebb van most...összesen 16 port.

    KB ilyen a hálózatom : [link]
    ugye ez sem 100%-s de nagy vonalakban stimmel.
    Látható, hogy 1 helyiségben van a szolgáltató által adott eszköz , saját router , switch , NAS-ok , patch panel.
    3. szobában van egy PC , nyomtató és még egy házimozi erősítő és egy TV -is a hálózatra kötve ( amik lemaradtak az ábráról ) ....tehát ott kapásból 4 db eszköz kapcsolódik a fali UTP aljzatokhoz !

    Több mint 300 m CAT6-s UTP kábelt húztunk be a villanyszerelőkkel !
    Legrand dupla CAT6-s aljzatok vannak mindenhol.
    A patch panel típusára nem emlékszem fejből...14-15 EFt volt.

    kb ennyi....hirtelen.

    U.i. :
    Ami lényeges lehet , hogy tervezel e rack szekrényt vagy sem....
    Mert Patch Panel és Switch is van rack-es és asztali verzióban is.

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • TGWH

    őstag

    válasz djg #56344 üzenetére

    Én biztos nem engedném a nappaliba. Bejárat, lépcső mellett, házhoz épült melléképület a legjobb, ahol nincs szem előtt, az sem hátrány ha nincs ott fűtés. Ha dobozolod, melegedni fog.
    Ha egy kábelen indul el a jel mindenhová, akkor értelemszerűen valahol akadni fog, hiszen minden azt fogja használni. Egy switch megoldja a gondot. Ha jó helyre teszed, minden felé megy egy-egy kábel, probléma megoldva.
    Igazából ha egy öt méteres kábel elér mindenhová, akkor elég egy végpont a szobába. De szerintem a hosszabb sem lehet gond, hivatalosan öt méter lengőkábel tudja a 100%-ot. Ha van fali aljzat, akkor arra figyelj, hogy előszeretettel építik be az olcsóbbat, és ott már buktad is a max sebességet, hiába vetted a drágább pl. 6a-s kábelt. 7-est meg sem merem nézni mennyivel drágább :DDD
    Nem kvantumfizika, kiteríted a tervrajzot, és megnézed hol lenne jó helye a cuccoknak, és hogy tudod elvinni a kábeleket.
    De ha mondjuk mesh-ben gondolkodsz, akkor lepakolsz fix helyre kettőt vagy hármat, és onnan még tudsz vinni kábelt valahová.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • Borisz76

    veterán

    válasz djg #56345 üzenetére

    Na akkor mutatom képekben a rendszert mert látom nem teljesen világos a dolog....

    1. Oszlop a ház előtt....optika érkezik.

    2. Itt megy be szépen a padlásra.

    Közelebbről :

    Itt jön be a padlásra az optikai kábel :

    A szerelők itt hagytak nekem vagy 60 méter optikai kábelt....amit összecsavartak.

    Optika be a csőbe. Koaksz megy le a szobába a TV-hez:

    Padláson a csövezés vége.
    Optika lemegy a házba.
    Koaksz jön fel egy 3-s elosztóba.
    1 db UTP kábel jön fel a Switch-ből.

    Itt látható a befelé jövő optika valamint a feljövő koaksz ami 3 felé lett osztva és úgy megy tovább a szobákhoz , a TV-khez.

    Itt megy le a szobához a koaksz.

    Másik koaksz, másik szobába.

    Itt bújik ki a csövezés ami a padlásról jön le.
    Látható az optika ami fentről jön.
    A koaksz ami megy a splitter felé és az UTP ami a switchből megy fel.

    Az optika végállomása:
    Egy régi konyhabútor ad otthont az eszközöknek.
    ( Méret miatt választottam....pont elfért a kiszemelt helyre. )
    Optika be , koaksz ki.
    2. eszközből UTP ki...át a switch-be.

    UTP kábel érkezik a switch-ből.
    Switch-ből tovább több rövid összekötő kábellel a Patch Panelba.
    Patch panelból 24 db UTP kábel megy be a "falba"...természetesen a falban csövezve van a szobák felé.

    Switch-re kötve 2 db NAS is.

    A szobákban ilyen dupla aljzatok vannak....szobánként több is.

    Ennek a kiépítésnek az előnye ....ha később átrendezed a szobát, akkor másik aljzathoz tudsz csatlakozni egy mozdulattal.

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • TGWH

    őstag

    válasz djg #56352 üzenetére

    Villanyszerelőnek van behúzó kábele, megoldja.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • Borisz76

    veterán

    válasz djg #56352 üzenetére

    Nem volt még optikai kiépítéssel dolgom, ezért először nem is értettem, de akkor ezekszerint a tévé és az internet egy darab optikain jön, majd egy digis egység választja külön és viszi el koaxon a tévé jelét és a utp-n a netet. Ez utóbbi pedig bemegy egy switchbe. Még ezt is a digisek adják? Tehát 2 eszközt adnak az előfizetéssel vagy az már a Tied?

    A Digi ad egy eszközt.
    Ez lehet, hogy 1 db készülék de lehet 2 részre bontott , mint az én példám is mutatja.
    Nálam 3 db Digis készülék után a 4. lett jó....
    Minden alkalommal a szerelők jöttek és cserélték mert alapból hibásak voltak, szakadozott a net....majd 2 hónapig szívtam miattuk.
    Tehát kaptam egy Digis ONT-t ...ami 2 darabos.

    A switch , patch panel stb ami utána van már mind saját.

    Jelenleg nekem összesen 5 db kiállás van tervezve, 1 a nappaliba (nappali-konyha egybe van) és 1-1 a 4 db hálóba.
    Ezt még tudom növelni, holnap még jönnek a villanyszerelők, de HA úgy látom, hogy elég, akkor alapvetően elég lehet a digi egységből kilépő netet egy olyan switchbe tennem, ami mondjuk 8-as és azt csövezni a szobákba?

    Ez működne is elviekben....de !

    És itt a DE az azt takarja , hogy a fali aljzatokba TÖMÖR rézvezetékes kábelt lehet bekötni , ahogyan a Patch panelba is !

    Míg a boltban vásárolt UTP kábelek SODROTT rézvezetékkel vannak szerelve !

    A sodrott rézvezetéket nem szokás fali alzatba és patch panelba kötni.

    HA még is switch lesz és onnan a szobákig, akkor nem kell patch panel és fali aljzat sem.....csak úgy kissé "érdekes/csúnya" , hogy a szobában lóg ki egy utp kábel RJ45 csatival a végén....

    Illetve még ha nem túl nagy kérés a házimozi hangszóró kábelelvezetés kapcsán tudnál tanácsod adni?
    Igazából csak a nappaliban szeretnék 3 kábelt diszkréten eljuttatni a kanapé mögé, 1-1 a hátsó hangszóróknak és 1 a mélyládának.

    Nálam a házimozi helye előre ki lett találva.
    Onnan csövezés megy a szerelőbetonban hátra, majd fel a falban a háttérsugárzók helyéig.
    Centernek és TV-nek is csövezés megy a falban felfelé.
    TV konzollal a falra lett szerelve , TV mögött konnektor és a koaksz antenna kilépő szerelvénye.
    Egyedül a frontok kábelei és a sub nincsenek csövezve.

    TV a falon konzolon van, áram alulról , koaksz felülről érkezik csőben.

    Jobb hátsó háttérsugárzó

    Bal hátsó :

    Asztal alatti konnektorok , aljzatok. Középen egy falba süllyesztett kábelcsatorna ( burkolatát még nem tettem vissza :) ) , csövezés lefelé a padlóba a hátterek felé.

    Mod :
    Ez a kiépítés a DIGI hálózathoz jó !
    Azért mert a Telekom is ad egy ONT-ot....de ott IPTV alapon megy.
    Tehát oda annyi beltérit kell bérelni ahány helyen akarsz TV-t nézni.
    Azokat a Set-Top-Boxokat pedig UTP kábellel kell az ONT-ra kötni.
    Minden db STB pedig havi előfizetési díjjal rendelkezik....

    A DIGI-s eszközből meg kijön egy koaksz és "annyi felé osztod" amennyi felé akartod......maximum egy jelerősítő kell mert a sok osztás miatt gyengül a jel.

    Ennyiből jobb a Digi-s megoldás.
    Olcsóbb és TV szempontjából rugalmasabb.

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • dkess

    őstag

    válasz djg #56352 üzenetére

    Szia,

    Azzal kezdeném, hogy Borisz76 minden szava "arany" - veheted készpénznek. Én inkább kiegészíteném csak itt-ott.

    Először is mi a koncepció? Különböző topikokban egészen komoly rajongóbázisa alakult ki annak a szemléletnek, hogy minden létező hálózati eszköznek (beleértve szolgáltatói ONT -ot is) és szerver HDD -kkel kerepelő NAS -oknak egyebeknek a nappali "díszének" kell lennie. Annyi engedménnyel, hogy a hangosan kerepelő NAS lehet a hálószobában is. Ez biztosan valami modern Feng-Shui áramlat lehet vagy valami ilyesmi.

    Amennyiben ránk hallgatsz, akkor Te nem ezen az úton indulsz el. Mindenekelőtt 100% -ban legyél tisztában, hogy mit szeretnél illetve a villanyszerelők pontosan milyen terv alapján dolgoznak most. Hidd el maguktól tudnak emeletes marhaságokat csinálni és utólag sokkal kellemetlenebb lesz a "vakarózás".

    Az ONT, NAS, háziszerver egyebek ne lakóhelyiségben legyenek. Ahogy említették is lehet spájz, tároló ilyesmi - tetőteret aktív eszköznek nem javasolnék, mert nyáron melege lesz, télen meg szét fog fagyni. Oda egyébként érdemes lehet szünetmentessel is tervezni. Patch panellel akkor érdemes tervezni, ha lenne rackszekrény is. Minimum 6U és egy polccal tervezz. Persze akár egy komód vagy salgó ilyesmi is OK lehet a barackbefőtt és a szilvalekvár között. Az UTP és a koax hálózat innen ágazzon szét.

    Lakóhelyiségek. Lehet a szobánkénti több duplaaljzatot soknak érzed. Ugyanakkor én is javasolnám, hogy a szobákba legalább egy-egy UTP és koax menjen két átellenes falra (azaz pl. szobánként kettő kiállás egy UTP/koax -al). Miért kell egnél több UTP? Ennek több oka is lehet:

    - könnyebben szaturálod az internet sebességedet. Ne csak gigabit -ben gondolkozz.
    - WiFi. Pl. egyik gigabit adott esetben egy WiFi mesh egységé - a másik az adott szobában levő vezetékes klienseké (PC, STB akármi más) amik osztoznak az internet sebességen illetve a NAS felé menő sávszélen,
    - pl. van külön gigabites és multigigabit -es hálózatod is (nálam így van pedig gigabit -es az internetem csak). Az előző pontban pl. a gigabit -esre mehetnek a WiFi mesh egységek meg a lassú eszközök - míg a multigigabit -re a gyors eszközök (nálam pl. a PC és NAS egy-egy hálózati csatolóval mindkét hálózatban benne van).

    Nappali. Amennyiben nagyon szigorúan egy kiállással tervezel ide akkor is dupla csatlakozó legyen (ugye a szobákban egyes csatlakozókról volt szó). Miért? Azért, mert amennyiben WiFi -s SOHO routerben gondolkozol, akkor Te döntöd el, hogy az a router router vagy AP módban fusson:

    - router módban: a router WAN portjába jön az ONT -ból UTP és a router LAN portjából menjen vissza UTP egy switch -be. Ebből a switch -ből ágazzon el minden szobába az UTP,
    - AP módban: az ONT közvetlenül a spájzban levő switch -re csatlakozik. Ebből a switch -ből megy mindenhova UTP - így a nappaliban levő AP módban levő routerünkhöz is.

    Vegyük észre, hogy mind a két esetben a nappaliban levő routerünk LAN portjaira köthetünk itteni vezetékes klienseket is, melyek jellemzően lassú eszközök szoktak lenni (pl. TV, médialejátszó, AVR ilyesmi). Továbbá az egyéb szobákba végződtetett UTP -kre mehetnek további WiFi mesh Node -ok ...

    Javaslom UTP legalább Cat6 legyen. Hangfalkábelezés - szerintem a magassági hangszórókkal is tervezz (legalább kettővel) - ne csak sima 5.1 -el. Azért az Atmos (pl. streaming -en sem ritka az E-AC3 5.1 Atmos) illetve DTS:X van már bőséggel.

    Hogy ne csak az mk1 -ről legyen képed (by Borisz76: [link] ) így alább csatolok az mk2 -ről is, hogy legyen elképzelésed hogy néz ki falon: :)

    Egyébként érdemes úgy tervezni, hogy pont a hátuljánál jöjjön ki a kábel - akkor nem látsz belőle egy centit sem semelyik irányból (pl. ezen a képen kábelt maximum kintről benézve láthatnál kicsit).

  • dkess

    őstag

    válasz djg #56366 üzenetére

    Nagyon szívesen.

    Akkor nagyon röviden összefoglalva amit javasoltam:

    - ONT, központi switch, NAS, háziszerver egyebek akkor spájz -ban,
    - a spájzban javasolt lenne egy rackszekrény - olcsón is vannak egész pofásak. Minimum 6U magas és egy polccal tervezz bele. Amennyiben lennének rack -es cuccaid is, akkor 9U legyen. Érdemes ide szünetmentessel is tervezni hosszabb távon,
    - szobákban egymással szemben levő falon javasolnék egy-egy UTP és koax kiállást (igény esetén lehet több),
    - nappaliban a koax mellett legyen egy dupla UTP kiállás (azaz kettő UTP egymás mellett).

    Amennyiben van saját routered, akkor az lehet:

    - router módban. Ekkor az ONT bridge módban van, T esetén pedig egy második PPPoE bejelentkezéssel lehet ezt elérni. A saját routered nemcsak WiFi -ért felel, hanem a teljes hálózatodért is, NAT, port-forward, parental control (akár VLAN, Inter-VLAN routing stb.) stb. stb.
    - AP módban: kábelvégen gyakorlatilag csak a WiFi -ért felel.

    Akkor ez alapján miért is lenne érdemes egymás mellett kettő UTP? Gondoljunk bele, ha csak egy UTP menne, akkor kényszerpályán lennénk, mert:

    - ha saját routert szeretnénk és router módban, akkor logikailag csak a spájzban lehetne - hiszen a nappaliból a LAN portjait nem tudnánk sehová vezetni. Node a spájzba szeretnénk király WiFi -t vagy a nappaliba? Amennyiben kettő UTP kiállás van egymás mellett, akkor a másikon vissza tudunk menni a spájzba a központi switch -be. Ebből a switch -ből megy a minden máshova kábel ...
    - amennyiben saját routert AP módban szeretnénk nappaliba - akkor mindegy lenne hiszen egy kábel elég. Második csak akkor kellene, ha sok és gyors vezetékes kliensünk lenne és annak szeretnénk dedikált kapcsolatot ide. Az előbbi pont miatt viszont eleve legyen kettő kiállás itt.

    Kábelezés. Gondolom risaztó meg hasonlók be lettek tervezve. Amennyiben viszont pl. kamerákat szeretnél házon kívülre vagy IoT eszközök garmadáját, akkor esetleg ezekkel is érdemes lehet most tervezni amikor a kivitelezés még folyamatban van ...

    SOHO router - mindent egybe egyszerű végfelhasználóknak szánt eszköz. Ebből is vannak drágá(bba)k azért.

    Mesh - amennyiben egynél több WiFi -s egység kellhetne a legjobb WiFi -s lefedettség eléréséhez illetve adott esetben sok WiFi kliens esetén a terhelés eloszlásáról is gondoskodhatna - akkor mesh -ben gondolkozz. Ilyen lehet pl. főegység a nappaliban és egy második a ház másik oldalában levő udvarra néző szobában pl. az ablakba. 100 nm -re elég lehet egy routeres felállás - ugyanakkor az előbb említett példa az udvar lefedettségében is tudna segíteni. A 'Milyen routert' topikban is tudjuk folytatni adott esetben ...

    NAS - Network Attached Storage. Hálózati meghajtó - számos alkalmazást (pl. backup/snapshot, médiaszerver, torrent stb. stb.) is tud futtatni. Mind a LAN -ra - adott esetben mind az internetre rá tud terhelni rendesen.

  • MasterMark

    titán

    válasz djg #58486 üzenetére

    Látok egy loop-ot a rajzon, olyat ne csinálj hacsak nem tudod potnosan mit csinálsz.

    Switch Tax

  • MasterMark

    titán

    válasz djg #58488 üzenetére

    Pontoisan ezért nem jó ha a router és a wifi funkció egyben van. Az ott jó ahol nincs nagyobb hálózat, vagy nagyobb lakás.

    Ha akarod a router funkcióit használni, akkor tedd a legelejére az ONT után, az ONT-t meg kapcsoltasd bridge módba. Ha kell wifi is akkor kell egy külön AP oda ahonnan jó lesz a jel.

    Ha azt sem tudod mit akarsz, akkor maradhat a digi ONT routerként, azt a saját routered meg csak wifi AP-ként állítsd be.

    Switch Tax

  • Alex91

    félisten

    válasz djg #59542 üzenetére

    Mesh nehezen lesz ezzel a tp-linkkel, pontosabban jelismetlot kell nezned hozza….

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • mezis

    nagyúr

    válasz djg #59542 üzenetére

    Üdv.!

    Maradjon a ZTE router és LAN - LAN kapcsolattal switch üzemmódban egy újabb AP.
    Helyileg ott, ahol már gyenge a ZTE WiFi-je. Pl a teraszra.

    mezis

  • Alex91

    félisten

    válasz djg #59545 üzenetére

    Ket router kozott nem megyen OneMesh…

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz djg #59548 üzenetére

    Maradjon router a zte kikapcsolt wifivel, a tp-linket meg tedd vezeteken AP modban a nappaliba…

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz djg #59552 üzenetére

    Radugsz egy usb-s hdd-t, azt a pc helyett hasznalod…

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz djg #59554 üzenetére

    Az tulzas, par funkciot tud. Sebesseg nem lesz valoszinuleg acelos…

    Ki kell probalni USB HUB-bal, azt ugy mar lehet, hogy tobb hdd is rakotheto esetleg.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz djg #59562 üzenetére

    AP mod gondolom kivalaszthato, de meg kell nezni a router hasznalatijat…
    Ha kikapcsolt wifi-vel marad a zte a router, akkor nyugodtan teheted a nappaliba a tp-linket. Es a NAS-t dughatod a zte-be, vagy a switchbe, de akar a tp-linkbe…

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Essejó

    veterán

    válasz djg #59574 üzenetére

    Acces Point -> AP konyha nyelven egy olyan switch ami wifit is ad, de nem oszt saját IP-t hanem a központi routertöl kapottat küldi tobább. Magyarul nem csinál alhálózatot, így a rácsatlakozó eszközök és a központi routeren lévők is láthatják egymást.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz djg #59574 üzenetére

    A router csinálja a "routing"-ot. [link] Az AP nem csinálja. Szóval egy wifi router többet tud, mint egy AP ilyen szempontból. Amikor egy wifi routert AP mode-ba teszel, akkor kikapcsolod a router funkciókat benne: routing, NAT, DHCP, plusz gondolom a tűzfalat is.

    Ezért jobb wifi router helyett AP-t venni, mert különben azért fizetsz, amit nem is használsz.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • mezis

    nagyúr

    válasz djg #59585 üzenetére

    Most be tudsz jelentkezni a digi ONT felületére. Ha bridge módban lesz, akkor is be fogsz tudni jelentkezni?

    mezis

  • mezis

    nagyúr

    válasz djg #59597 üzenetére

    Igen. Amíg rendben működik az internetkapcsolatod. Ha problémák vannak, akkor a szolgáltató eszköze tökéletese működik és a saját routered lesz a bűnös....

    Átlagos házi használatra tökéletesen megfelel a szolgáltató routere.

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák