Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz mezis #68077 üzenetére

    Igen, ez volt. De erre a következtetésre eljutottam magam is. Reméltem, hogy valami kézzelfoghatóbb válasz is jön. Bíztam benne, hogy van valakinek gyakorlati tapasztalata AC-AX váltásban, azért sokan megléphették az utóbbi pár évben.

    Köszi a Wifi toolokat. Ezek hogyan tudnak nekem segíteni?

    #68078 gyuszos : Jogos. Azt akartam írni, hogy kő padlólap van, tehát nem parketta vagy laminált padló. Nem akarnám, nem is tudnám átfúrni, és ha elcseszném, nem olyan egyszerű javítani.

    #68079 Vasti74 + #68072 jerry311 : a pincében vízszintesre állítottam, nem javult. Némileg rosszabb is lett. De kipróbálom úgy is, hogy a fentiből is egyet vízszintesre állítok.
    Powerline-t próbáltam, siralmas eredménnyel. 50Mbit alatt volt, és közben maxon terhelte a routert. A ház több pontja között is kipróbáltam, minimális eltérések voltak, még közeli pontok esetén is. Egy TP-Link TL-PA7027P KIT szettel próbáltam, szóval nem egy felsőkategóriás cucc, de azért többet vártam tőle.
    Így kötöttem ki a Wifi mesh-nél.

    #68081 Essejó : Ez garázs a ház aljában (meg egyben műhely), nem igazán pince. Szóval igen, megy le áram, ezen lóg a gép is, meg a router.A csőben nem tudok elmenni, nagyon kacskaringós lenne.
    #68082 Essejó : Padláson volt kábelen, de ott kapott hideget-meleget, úgyhogy levittem a garázsba. Meg ott hozzáférhetőbb is. És mivel bekábelezni nem tudom, (vagy minimum k bonyolult kacifántos módon), ezért vittem le egy routert, és arra kötöttem a gépet.

    #68076 Borisz76 : Most is Mesh részeként van a lenti router, Wireless backhaullal.
    Ezt a dedikált wifi dolgot minden mesh képes cucc tudja vagy típusfüggő?

    A 14 napos elállásra nem szívesen játszanék, ha nem muszáj.
    De ha #68068 CirrMee tanácsán kívül nem marad más, akkor ez lesz.
    Mondjuk eredeti terv szerint leginkább hardverapróról szerettem volna beszerezni, ezért is akartam elsőként megtudni, hogy érdemes-e költeni rá (egyéb családi felhasználásra pl.mobil, laptopwifi elég az ac is).

Új hozzászólás Aktív témák