Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Johnzy #61322 üzenetére

    Én ezt mind megértem, jó, azt nem írtam, hogy a net is ha jól tudom csak 30-as, vagy maximum 50 Mbites, Gbites net nem mostanában lesz itt hála a köcsög városvezetésnek, aki pár évig folyamatosan beakasztott a Diginek, és most meg már esély sincs a VDSL cseréjére optikára.
    Optikához amúgy sincs semmilyen eszközünk.
    A "melléképület" mint írtam egy kis mobilház, ami akkora mint egy konténer, ami le lett oda rakva, csak most használják is, de lehet, hogy 2 hónap múlva megint üres lesz hosszabb időre. Azaz nem folyamatos használatban van.
    Akkro igazából a kültéri antenna is megoldás lehet, nem akkora összeg, hogy ne érje meg rápróbáléni, max ha nem jön be, akkor a hatalmas udvar egy részét fogja szórni wifivel, hogy legyen mit nézni a gyerekeknek ha elfáradnak a kialakított játszótéren :DDD

    ;) - The Power of the Light Side

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz Johnzy #61322 üzenetére

    "Ezt a Cat5E-t felejtsük már el, 2022-őt írunk!"

    Sok esetben kifejezetten a Cat5e a jó megoldás, még 2022-ben is. A helyzet ugyanis nem az, hogy a magasabb verziószám mindenben jobb.

    Fontos persze, hogy tudjuk, hogy mire kell a kábel, és amúgy mellékesen könnyen áthúzható módon kell kialakítani a nyomvonalat.

    De a helyzet az, hogy Cat6-tól végigfut egy izolációs keresztkeresztmetszetű szál a kábelen, ami bizony megnöveli a kábel merevségét. Ezért aztán ha TUDJUK, hogy jó ideig biztosan elég a Cat5e sávszélessége, és a nyomvonal miatt számít a bújtathatóság, akkor bizony hülyeség Cat6-ost tenni oda.

    A Cat7 meg egy nagyon furcsa történet. Ha valaki ilyet akar, az legyen tisztában a valós előnyeivel és nehézségeivel. Mellékesen meg nem szabványos típus.

    Amúgy meg tényleg érdekes kérdés, hogy milyen elterjedtséggel és mennyi ideig játszunk még rézzel, különösen most, hogy a világgazdaság is rásegít a réz mellőzésére. Elég széles körben elterjedt nézet szerint racionálisan már régen az optika lenne az alapértelmezett megoldás, csak éppen gyártói oldalon erős az érdekeltség az n+sokadik bőr lehűzására is, hiszen lényegében érdemi fejlesztések nélkül eladható, és hiába jobb az utódja, amíg ezt is veszik.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • 7

    addikt

    válasz Johnzy #61322 üzenetére

    Szia!

    Pont a professzionális verzión gondolkozom, de az biztos, hogy nekem nincs meg hozzá a megfelelő szakértelmem és eszközparkom, hogy ezt egyedül kiépítsem. Tudsz esetleg olyan vállalkozót, céget, akit meg lehet bízni ilyesmivel? Akár privátban is.

    Köszi!

    Ui.: A kérdés a többieknek is szól; ha tudtok szakit ajánlani, aki ki tud építeni egy telken két épület között optikai összeköttetést (a hozzátartozó konverterekkel együtt), ne tartsátok magatokban. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák