Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sziszi-fuszi

    senior tag

    válasz MaCS_70 #52176 üzenetére

    Én alig több mint 40 éve űzöm az informatikai ipart, de nem találkoztam még ezzel az elnevezéssel. Lehet, csak véletlen folytán. Villanyszerelőktől és telefonosoktól már halottam, de nem a sodrott CATx vezetékekre használva. (Jogos, ha most azt mondod, hogy a telefonvezeték volt úgy 130 éve az első vagy más néven CAT1. )

    Nagyon nem szabatos az aljzat helyett "szerelődoboz" elnevezést használni. Amit megosztottál ott mindenütt külső aljzat van, ezt nevezed "szerelődoboznak"? Jól értelmeztem?

    Mi a két vagy háromszoros munka? Miből adódik a többletköltség? Miért nem lehet használni falban, és süllyesztve? Én soha nem mondtam, hogy MCS-vel szerelt csatorna és külső aljzat használata esztétikus lenne. DE! És nagyon DE, a szakmai előírások mondatják velem, hogy nagy távolságra nem használunk patch kábelt, csak falit, az átviteli jellemzők miatt. Ha szakmabeli vagy, akkor ezzel tisztában is kell lenned. Ha (mindenfajta rosszindulat nélkül mondom) villanyszerelőből vagy hasonló szakmából képezted, vagy nem képezted át magad, és csak belekeveredtél a hálózatépítésbe akkor mindezt betudom hiányosságnak de nem feltétlen hibának.
    Az miért baj, ha bontható kötés van a falon, ami stabil, állandó, és nincs kitéve a mozgatásból adódó problémáknak. Miért nem szerelnek normális villanyszerelők sem úgy, hogy nincs hozzá aljzat, hanem csak a falból kijövő vezetékre rákötve egy dugó? (Lehet rossz a példa, de gondolom érted!)
    Én a magam részéről soha nem csinálok olyat, hogy a falból kijövő kábelre "szerelek egy RJ45-öt és jó napot! Jó az úgy ezeknek!" Sem esztétikailag, sem szakmailag nem megfelelő. Ahogy elmegy egy csatlakozó törésgátló nélkül is. Csak kérdés meddig?! Ahogy a hajlítási szögek szabványosan tartásának hiányától sem biztos, hogy megdöglik egy hálózat, hiszen sokan akár fel is tekerik a "felesleget", de én mellőzőm az ilyet, mert szakmailag nem megfelelő.

    Kérded mi az amit kapsz? Megbízhatóságot, tartósságot, megfelelőséget, esztétikát. És ez valóban pénzbe, időbe kerül. De nem feltétlenül kerül többe! Főleg nem 3x pénzbe. Mert az eltört lengőrészből - ha netalán eltörik a használat során - nem vághatsz a végtelenségig vissza, de egy lengőkábelt néhány száz forintért cserélhetsz újra.

    [ Szerkesztve ]

    Mi alá kell írás?

Új hozzászólás Aktív témák