Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Repsol600 #38437 üzenetére

    Hát, nem lesz egyszerű, ha még nem csináltál ilyet.

    Én OpenWRT alatt csináltam, és akkor a WIFI interfészt WDS-Bridge módba kell tenni, ekkor gyakorlatilag átmegy egy kliensbe, tehát ami veszi a wifit, és tallózhatsz a meglévő wifi hálózatok közt. Ott kiválasztod a telefonod által megoszott wifi hálózatot, majd létre kell hozni egy második, ún. virtuális wifi interfészt, az lesz az adó, és azt meg be kell állítani azokkal a paraméterekkel, ahogy adni (továbbítani) szeretnéd a wifi-t.

    Itt található leírás, ill. érdemes guglizni
    https://wiki.openwrt.org/doc/howto/clientmode

    De ahhoz, hogy ez működjön, csomagokat kell telepíteni az OpenWRT-be, meg kis jártasságra van szükség. Itt a leírásban van szó konfigurációs fájlok manuális szerkesztéséről is, de én úgy emlékszem, hogy a web-felületről mindent be lehet állítani.

    Az általad említett routerre jó eséllyel felmegy az OpenWRT és a DD-WRT is, én 841ND-re raktam már, szerintem a Tiédben is 4 MB a flash, kb. hasonló kategóriájú router.
    Mielőtt ilyen firmware-t felteszel, feltétlenül azonosítsd be pontosan a routered, a típus mellett találsz mindenféle verziószámot, mert az egyik verzióban már lehet, tök más fajta processzor van, mint a másikban.
    Ez a cikk részletesen tárgyalja, hogy mely verziók támogatottak (rögtön az első táblázat):
    http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n

    Kicsit keress rá, hogy a DD-WRT hogy tud ilyet, mert azzal sokkal egyszerűbb lehet. Ott általában az alap ROM, amit beletöltesz, sokkal több funkciót tartalmaz kulcsrakészen, viszont az nem bővíthető.

    Ennél részletesebben szerintem ne kívánd, hogy majd valaki itt leírja Neked, hogy ezt hogy kell, mert rendkívül sok információt kéne átadni, nagyon szájbarágósan.
    Viszont a megfelelő topicokban sok hasznos infó van, hogy hogy kell végrehajtani magát a flash-elést, meg milyen buktatói vannak. Pl. tönkremegy az egész.

Új hozzászólás Aktív témák