Új hozzászólás Aktív témák

  • Bohus

    aktív tag

    Elcsesztem egy fél napot openHAB alá MQTT telepítéssel. Mosquitto-t raktam fel Raspberry Pi-re, maga a procedúra kb. 5 perc, úgy tűnt működik, de ellenőrzésnél a mosqitto -v parancs arra panaszkodott, hogy a port foglalt, és valóban: az OH broker csatlakozás megszakadt. Nosza google keresés a "port already in use" hibaüzenetre: több példány fut az mqtt processből. Javaslatok kipróbálása egymás után, eredmény zéró. Ellenben ha a mosquitto service-t leállítottam, akkor simán futott a mosqitto -v parancs, és mutatta a broker adatforgalmát is. Ha a mosquitto service futott, akkor viszont már nem.

    Sajnos fórumokon nem találtam megoldást, önerőből kellett rájönnöm, hogy a problémának nincs megoldása. Mert valójában nincs semmiféle probléma. A mosqitto -v nem egy sima monitoring info, hanem önmagában egy mosquitto folyamat, ami ütközik a már futókkal. Vagyis a használatához le kell lőni az éppen futó broker szolgáltatást, és azt fogja kiváltani, majd szépen informál is a parancssoron. Ha végeztünk vele, akkor elindítjuk és fut tovább az éles szolgáltatás.

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

Új hozzászólás Aktív témák