Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz CounterBoci #490 üzenetére

    Hát cimborám, én nem az olajtól félnék, hanem inkább a fémektől. Tudvalevő, hogy a fémek, különösen a nehézfémek (heavy metal ugye :) ) igen szuperül szivódnak fel szervezetben, és ott is maradnak. Lásd régebben arzén, manapság meg ólom, higany, stb. Ezek aztán szépen passzrateszik a vért, aztán annyi.
    Javaslom sürgösen keresd fel az üzemorvost, ebben a munkakörben erösen pótlékos-esélyes vagy, hamár emellett tetted le a voksod. Persze semmiféle pótlék nem kárpótol azokért az évekért, amit a meló vesz el töled nap mint nap.
    Nincs esély valami kevésbé életveszélyes melót vállalnod? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz CounterBoci #492 üzenetére

    A technológus nem iróasztal mögött dolgozik? Mér kell neked beállni a gyártósorba? Én is infó mérnök vagyok, mégsem szereltem össze gépeket meg forrasztottam alaplapot sosem. Na persze ebbe nem szólhatok bele.
    Húzott, hengerelt acél : hát ha ezek elérik valahol a gyártósorban az olvadáspontot, azaz képesek párologni, akkor bizony azok bejutnak a tüdődbe is. És én nem értek hozzá, de mikor párolog egy fém, ott bármivé is alakulhat, ugye. (kémiából majdnem megbuktam, de ugye halmazállapotváltozáskor a molekulák átalakulnak mássá, tehát épp az acélból is lehet nehézfémgőz, vagy ilyesmi)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz CounterBoci #495 üzenetére

    Aha, igy már értem.
    Hát ez már számomra is csak találgatás, de csak gondolj bele : a cigiböl a kátrány ugye tudjuk szépen lerakódik a tüdőhólyagokban, csökkentve annak levegőfelvevő felületét, plusz roncsol is. Namost te 4 mp-enként kb 4 liter olajgőzzel kevert levegőt lélegzel be. Legyen ennek 10%-a olaj. Ez 1 deci olaj. Huh, még belegondolni is dúrva.
    Az olaj ugye szénszármazék, vagy hasonló. Feltételezem azért kezelik extra megkülönböztetéssel a fáradt olajat a szervizekben, mert abszolute káros a környezetre, minden élőre. Lásd olajtanker sérülése -> madarak, halak, stb börén olajréteg képzdőik, nem lélegzik a bőr, stb, halál. Namost ha ez az olaj a te tüdöd belsejében rakódik le...
    De ez csak most egy laikus eszmefuttatása volt. Szvsz sürgösen kikérném egy szaki véleményét, de azelött inkább máshol szereznék gyakorlatot...
    Elnézést, ha negativ voltam, de csakis az érdekedben :(

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • victoireB

    csendes tag

    válasz CounterBoci #490 üzenetére

    Bár nem szakterületem, a józan paraszti eszem velem is azt mondatja, hogy jogosak a félelmeid. A fémgőz belélegzése sem túl egészséges (lásd korábbi hsz-ek, nehézfémmérgezés), de a beszívott olajgőz csak hab a tortán. Úgy gondolom, frankón fel tud szívódni, egyrészt lerakódik a tüdőben, másrészt fel tud halmozódni a zsírszövetben, a májban, és ezeket a szerveket fogja károsítani. Persze ez csak akkor, ha nagyon sokáig, évtizedekig dolgozol vele, dehát gondolom, ez a tudat sem vigasztaló különösebben. Mondom, ez csak magánvéleményem, inkább kérdezd meg az üzemorvost.

Új hozzászólás Aktív témák