Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Andie #493 üzenetére

    nem egészen így van. nem csak gyártósor létezik, vannak számítógép vezérlésű megmunkáló gépek is, cnc-nek hívják őket. ezek programozása lenne a technológus feladata az én esetemben. nagy cégnél íróasztal+számítógépes munka, de oda be is kell jutni. kis cégnél ugye egy embernek mindenhez érteni kell, mindent meg kell csinálni. én nem csak programozom a gépeket, hanem kezelem is őket, dolgozom velük, karbantartom, stb.. mert nincs külön ember minden feladatra. a fém izzásig hevül maximum, de leginkább csak a forgács. az is ritka esetben.
    ezért írtam az olajat, mert megmunkáláskor a fém is, a szerszám is hevül, és erre a célra való olaj+víz keverékével hűtik őket. olaj azért kell bele, hogy valamilyen szinten védje a gépet és a gyártott alkatrészt a korróziótól, és kenés céljából. namost munkavézés közben a hőtől párolog az olaj (víz is de az nem lényeg), olyan mintha ködben lennék. ezt lélegzem be. de vajon távozik is, vagy szépen felszívódik ez is, vagy gyűlik a tüdőben? azért is érdekel a téma, mert ismerettségemben is volt olyan szakmabeli, akit 50 évesen elvitt a tüdeje.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák