Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8526 üzenetére

    Előfordulhat, épp most figyeltem meg a b3199-ben, hogy már a panelek gyorskeresője kicsit megváltozott. Na meg már a címsorkeresés is alap. :D

    Más: Teljesen átlátszó pre-alfa

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #8529 üzenetére

    Ezt a lehetőséget a 9.2x-től kivették, én is örülnék, ha visszatennék, de nem hiszem, hogy valaha is sor kerül rá.
    Olyan trükk van, hogy ha mindig, vagy gyakran új lapon nyitod meg, akkor a ráhúzott könyvjelzőt egy JavaScript kódba ágyazd bele, hogy balklikkre új lapon nyissa.
    A személyes sávot le, fel, jobbra és balra is pozícionálhatod, viszont az adott pozíciókban nem döntheted el a helyét, hogy a többi eszköztár alatt vagy fölött legyen.

    "a menügombon lévő O betűből (Opera logoból) nekem nem látszik minden, olyan mintha el lenne csúszva egy kicsit. Ez másnál is ilyen?"

    Ilyen, de ez lehet, hogy nem bug, hanem direkt van így. Hicks munkásságát ismerve bármi elképzelhető, egy igazi Picasso a csávó. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #8531 üzenetére

    Nem tudom, kérdezd meg a fejlesztőket. Szerintem a 1.0-s usereknek szóló butítások következménye lett, ahogy az egygombos billentyűparancsok, a 9.2x billentyűparancsok, a "Customize" almenü (ez a három még megváltoztatható) és a Shift+klikkes nyomvatartásos eszköztárra húzogatás.

    Tudtad, hogy az Opera 7-ben volt ugyanolyan Google suggestion, amit most a Chrome "hozott divatba"? Aztán azt állítólag a Google kérésére vették ki.
    Na meg hasonló volt a Flash-nél is. Ott is inkább az egyszerűbb utat választották és most minden flash objektumnál lehet plusz egyet kattintani, hogy elérjük a vezérlőgombokat.

    Ha csak az átlátszóság zavar az nem gond, úgyis lesz 1000+1 skin, ami majd javítja ezeket a dolgokat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fene_vad #8536 üzenetére

    Passz. Gondolom itt nem sokan használnak freemail-t. Miért nem rakod be Gmail-be fetchingre és akkor a Gmailes fiókodba érkeznek meg a freemailes levelek is?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #8538 üzenetére

    Eddig csak az .exe, .dll és .ocx fájloknál tapasztaltam ezt a jelenséget, amit leírtál.

    Új build, csak így tovább. Kár, hogy a bugok megmaradtak.

  • Penge_4

    veterán

    válasz h_143570 #8552 üzenetére

    Nekem meg semmilyen felesleges eszköztár nem tetszik. Mivel a címsáv nem felesleges (vagyis F2-vel helyettesíthető, de az azért nem ugyanaz), így volt idő, mikor 2-3 fontosabb gombot odahúztam, aztán mivel megszűnt a középső klikk, így értelmét vesztette mert így akár gyorshívót is nyithatok.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sherman #8566 üzenetére

    Nyomj egy reinstallt a 10.10-nek. Nem kell előtte leszedned, meg semmit, csak rátelepíteni a meglévő 10.10-re és telepítéskor bepipálni az alapértelmezett checkboxot.

    Amúgy van már a 10.5-ből portable is, azt anélkül kipróbálhatod, hogy telepítenéd, csak kicsomagolod és ha nem kell tovább, akkor törlöd a mappát, nem turkál a registry-ben és nem települ sehova (Appdata, Local, Program Files), csak a saját mappából fut.
    http://magyaropera.blog.hu/2010/01/12/hordozhato_opera_10_5_pre_alfa

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sherman #8568 üzenetére

    A tabokkal én is így vagyok, jó lenne, enélkül nem is sok értelme van a címsorban lévő taboknak. Ha gondolod dobd be wishlist-re.
    Bár mióta widescreen monitorom van már oldalt vannak a tabok, (itt teljesen a szélére húzva is működik a kattintás).

  • Penge_4

    veterán

    válasz harley #8576 üzenetére

    Valaki fertőző cuccot juttatott az AdWords-be, aztán kaptál onnan valamilyen redirector kártevőt, ami most ténykedik a gépeden és próbál vagy jelszavakat lopni, vagy valamilyen oldalnak álcázni magát, vagy akármi.

  • Penge_4

    veterán

    válasz frankie! #8587 üzenetére

    Itt: opera:config#UserPrefs|ShowBookmarksInAddressfieldAutocompletion

    Csak tudnám miért nem lehet linkesíteni a PH-n az opera:config-os linkeket. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz h_143570 #8598 üzenetére

    Igen, gondolom időzített post volt, ahogy már megszokhattuk.
    Amikor belinkeltem még nem volt ott, ahogy a kommentekben is olvasható az eggyel előbbi post végén.

    Egyébként csináltam egy HTML fájlt, amibe be vannak linkelve a buildek linkjei, ahol mindig változik 1-el a buildszám, majd ezt megnyitom egyszerre snap-links userjs-el és ha nincs build, illetve amilyen néven nincs ott 404-es hibát dob, ahol viszont van, ott feldobja a letöltés ablakot még ha post nincs is. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dave™ #8600 üzenetére

    Torrenttel semmi baj nálam, pedig én is a b3206-ról upgradeltem. Bár nekem maga a fájltípust is automatikusan a uTorrent nyitja, nem pedig a dialógusablak (mivel az a bugos). Képmentésnél tényleg lefagy, de pótmegoldásnak ott van, hogy kimásolod az URL-t és a letöltéskezelő (Ctrl+Alt+T) quick download formjával töltöd le.

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #8602 üzenetére

    Ellene szól, hogy 11 órakor még nem volt feltéve a build szerverre sem. Ergo, amíg nem forgatták le, addig nem is igazán lehetett volna ilyen részletes known issues-t összeállítani.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dave™ #8604 üzenetére

    Az elérési útvonal is így van megadva? "C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe" "%s"

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sir Psycho #8607 üzenetére

    Passz, én ezzel csak akkor találkoztam, mikor automatikus lejátszási listán lépett a következő videóra. Írd be a címsorba: opera:plugins

    A shockwave flash csak egyszer legyen ott.
    Ha háromszor van, akkor töröld az Opera\plugins könyvtárból és indítsd újra az Operát. A lényeg, hogy elég ha egyszer van és az az egy legyen a system32, amit minden Windows-os cucc ismer és ott keresi a Flash-t.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8617 üzenetére

    "Ha Chrome-ban és FF-ban már ezer éve megcsinálták, miért képtelenek erre az Operánál?"

    Már IE8-ban is megcsinálták. :D
    Egyébként én sem értem, wishlisten is fent van.

    "Az ilyen alapdolgokat, mint ez az összeomlások elleni védelem, fülek új process-ben való futtatása, automatikus kiegészítés, stb., miért képtelenek évek óta megcsinálni, amikor az Opera az újításairól híres?"

    A multiprocess tabs azért nem alap dolog, hanem a forráskód komoly részét át kell írni hozzá. Operában pedig mivel több platformra is dolgozik nem mondhatják, hogy "Vazze, vegyél Core2Quad-ot és 8 giga ramot, szinte ingyen van (az USA-ban, USA-i fizetésből...)", mint a már jól ismert Mozilla és M$ mentalitás. :D

    És megint csak halkan megjegyzem, eddig a bikestore.hu oldalt ismertem, ami összeomlasztotta az egész böngészőt. Általában az a jellemző, hogy nem oldalak omlasztják össze. Az ellen meg a Chrome sem véd, ha éppen 100+ megnyitott oldalból valamelyik úgy gondolja, hogy neki kell egymagának 500 mega ram és így 1,7 gigát zabál a böngésző a 2 gigából és a Windows előbb-utóbb kilövi szálastól, ha nem vagy elég gyors és az ilyenkor 10 másodperces rendszerválaszidővel el sikerül indítanod egy Task Managert és sikerül kilőnöd.

    Olyan szempontból biztos jó, hogy lehet menőzni, hogy Gizike ki tudja pakolni a Gmail-t és a Google Docs-t 1-1 ikonra az asztalra, így úgy használja őket, mintha desktop alkalmazások lennének, de sajnos ha éppen a fő böngésző úgy gondolja, hogy most szoftverbug következtében omlik össze, akkor ezeket az alkalmazásként indított dolgokat is viszi magával egy "Whoa" kíséretében.

    "Még véletlenül sem akarják annak a látszatát kelteni, hogy másról lemásoltak egy hasznos ötletet?"

    Ugyan már. Ezek szerint még nem láttad, hogy a 10.5-ben átnevezték a Lock Tab funkciót "Pin Tab"-ra. :DD
    Na ez a vicces kategória. Mellesleg ha már az eszköztáraknál tartunk, átvették a címsortabokat, átvették a neveket, átvették az úsztatott tabhúzogatást, átvették a tabokra kattintáskor történő váltást, ezzel elérve 0,3ms gyorsulást, a két legfontosabbat pedig kihagyták:
    1: A címsortabok csak akkor érnek valamit, ha mikor teljesen feltolom az egeret és csak horizontális pályán mozgatom, tudok válogatni.
    2: Close tabs to the Right: Ez is hasznos lenne. Ha meg túl sok a menü, akkor szedjék ki a Create Follower tab-ot, annak úgysincs semmi értelme, ahol a középsőklikk nem működik (JS linkek) ott ez is csak JS linkeket fog megnyitni, nem az oldalt.

    "ez az oldal nálatok is folyton összeomlik? Vagy ez a 64 bites Windows 7-tel való inkompatibilitás eredménye?"

    Nálam is 64 bites Win 7 és nem omlik össze sem 10.5-ben (b3222), sem portable 10.10-ben.

    "Korábban azt hittem, nálam van a gebasz, de rá kellett jönnöm, hogy ez bizony az Opera hülyesége."

    Arról vitatkozhatnánk, hogy URL-ben, vagy forráskód részében ékezetet alkalmazni kinek a hülyesége. ;]

    Nem egy Windowsos probléma is volt már abból, mikor illető úgy gondolta, hogy felhasználónévnek szerencsés ékezetes karaktersort megadni és ezáltal néhány szoftver nem úgy viselkedett, ahogy kellett volna neki.
    Nem beszélve, mikor jelszóban / jelet alkalmazott, ezzel megfektetve egy egész adatbázist (ez persze már az adatbázis hibája volt, mert legalább le lehetett volna tiltani az adott karaktert :D)

    "Opera már megint a deviáns kivétel...és már megint a negatív értelemben."

    Na igen, ahogy a Theora vs. H264 esetében is. Persze azóta már kezdem belátni, hogy igazuk van. Tegyék bele a szintén open source x264 támogatást, a h264-gyel pedig ne foglalkozzanak. Akik úgy gondolják, hogy őket évi 5 millió dollár illet egy szaros licenszért, azoknak nem pénz járna, hanem pár hónap só, vagy uránbánya.
    Én pedig mindenféle ékezetet elítélek akár domainekben, akár felhasználónevekben, akár jelszavakban és minden kényes helyen. Az hátrányok túlmutatnak az előnyökön (van neki egyáltalán olyan?)

    brd: Amit Sk8erPeter írt az 1696 karakter volt. Plusz adj hozzá 2-2 karaktert szmájliknál és 10-10 karaktert BBCode-ok, illetve HTML kódok beszúrásánál, ha például azzal linkelsz valamit az adott helyre. Egy hosszabb kommentnél nem is olyan ritka a 4096 karakter. Főleg, ha még azt sem felejted el, hogy a szóban forgó userjs a szóközt, ami egyetlen karakter, három karakterben tárolja, mint %20
    Ugyanígy az ékezetes betűket is.
    Egyszerűen nem megbízható.

  • Penge_4

    veterán

    válasz h_143570 #8623 üzenetére

    De benne van a beágyazott videóknál: http://itcafe.hu/hir/google_earth_fold_bombazas.html
    Csak gondolom a YouTube a saját oldalán ezek szerint valami szerveroldali megoldást alkalmaz ellene.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8625 üzenetére

    "Na mindegy, a lényegre térve Chrome alatt gyakran tapasztalok összeomlásokat Flash-es oldalaknál, és ilyenkor igen idegesítő lenne, ha az egész böngésző omolna, és nem csak az adott fül/process."

    Opera alatt még a pre-alfa snapshotoknál is ritkán tapasztalok összeomlásokat összességében.
    Chrome alatt (bár már nagyon ritkán használom, mióta belassult az indulási sebessége azóta inkább IE8-at indítok az Open With menüből)

    "Vagy nem kapcsoltam be valamit?"

    10.5-ről beszélek. Itt már olyan, mint Chrome-ban.

    "Ráadásul egy fület akármikor "kidobhatok" egy új ablakba, ha elhúzom a fület"

    Ezt már nagyon régóta Operából is megteheted, csak itt a címsorba kell felhúzni, vagy le a tálcára. Ha kis méretben kell, akkor utána nyomsz egy Win+Le kombót, tekintve, hogy Win 7-et használsz.

    "vagy berakhatom egy már megnyitott ablak meglévő füle(i) mellé."

    F4->Windows panel és itt azt húzol és oda húzod, ahova akarod.

    A Privát módot pedig az Operában még jobban oldották meg, mint a Chrome-ban, itt ugyanis nyithasz külön privát tabokat is, nem csak külön ablakban. A Chrome privát ablakaiban pedig még a Ctrl+Shift+T sem működik (nem mintha nem akkor törölne mindent, mikor az egész ablakot bezárod...)

    "Ezt most nem értem. Hogyhogy a tabra kattintáskor történő váltást? Miért, mit kéne csinálnia, ha a fülre kattintasz? Most ezt nem vágom."

    A Chrome-ban azért volt gyorsabb mikor átváltottál egy másik tabra, mert az egér bal gombjának a lenyomása pillanatában vált át új tabra, nem úgy, mint a többi böngésző, ahol a felengedés pillanatában történik meg a váltás.

    10.5-től már Operában is. Itt viszont gondoltak mindenre, tehát mostantól ha gyorshívóra akarod dobni az egyik tabot, akkor bal helyett a jobb gombbal kell megfogni a fület és húzni.

    Annyi hátránya még itt is van, hogy már nem lehet azt, hogy megnyitok 50 tabot aztán ide-oda húzokatok inaktív tabokat, mert itt nem működik a jobbklikk, a ballal pedig átváltok rá.

    "Lehet, hogy lezúzom a Flash-t, és felrakom újra."

    Én nemrég raktam újra, mert kipróbáltam a béta Flash 11-et, az még tényleg béta. A kedvencem az volt, mikor kiléptem az Operából a YouTube videó pedig ott maradt. :D
    Windowsra pedig még csak 32 bites Flash van, vagy lemaradtam valamiről?

    "A kategóriák neveit pedig adatbázisból szedem, és eszerint adom meg az adott HTML-elem azonosítóját, valamint az oldalon belüli hivatkozás href részét."

    És miért nem úgy adod meg, hogy #anchor1, #anchor2 és így tovább?

    "a macskakörömszerű idézőjelből (") készít egy "-ot, és hasonlók"

    Azokkal én is szívtam. Tudtad, hogy ha ' karakter van egy linkben (tehát még nem is mondanám speciálisnak, mert az angol nyelvben napi szinten használják, akkor nem működik?

    "A névben nyilván előfordulhatnak ékezetek is, és ez más böngészőkben (IE8 (!! még itt is), FF, Chrome) lazán, gond nélkül működnek, kizárólag Opera alatt nem."

    Próbáltad az ékezeteket linkbaráttá tenni? Például időjárás szó helyett: id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s

    Nálam például a wikipédia.org címre valami E-commerce izét nyit meg minden böngésző.
    Az IE8 és a Chrome pedig ilyet csinál belőle: http://xn--wikipdia-f1a.org/

    Pedig úgy emlékszem régen ez működött.

    "n sem vagyok az ékezetek híve, de talán egy pöcsölést ezzel el lehetett volna kerülni, ha nem csak az Opera tartja fenn magának a jogot ismét, hogy egy ilyen szánalmas hiba forduljon elő benne."

    Mint mondtam, ez szerintem nem hiba, kétlem, hogy implementálták volna a W3C ajánlások közé. Vagy te mit szólnál, ha holnaptól egy amúgy angol nyelven is elérhető oldalon a kínai anchorokat nem tudnád lekattintani, mert nincs kínai karakterkészlet az OS-edben?

    Hogy az IE nem támogatja az <object embed>-et, na az viszont hiba. Szívok is miatta...

    "A hivatkozásoknál azért ragaszkodtam a névhez, mert így a felhasználó számára is könnyebb átlátni, mi történik."

    Akkor például időjárás helyett legyen az anchor #idojaras. Szerintem ha ezt látja az URL mezőben, tudja majd értelmezni...

    "A value részbe bármi kerülhet, csak az idézőjelet és ehhez hasonlókat kell konvertálni HTML-kóddá."

    A Value részbe igen, ahogy a title-be és a <a href="http://valami.hu">IDE</a> is, de vannak helyek, ahova nem.

    Mellesleg például fogj egy olyan userJS-t, amiben van @include paraméter. Nevezz át egy value értéket olyan ékezetes szövegre ami tartalmaz ő vagy ű betűt.
    Utána mentsd el. Nem fogod tudni, kéri majd, hogy konvertáld át UTF-8-ba. Konvertáld át és mentsd el így. Nézd meg ezután fogja-e tudni a böngésző értelmezni az @include vagy @exclude paraméterben kapott információt.
    Ha pedig ANSI-ba mented, akkor az ő-ből o az ű-ből pedig u betűt csinál.

    Amíg ilyen durva összeférhetetlenségek vannak, addig továbbra sem javaslom az ékezetet, ha nem muszáj. :D

    "Ez a programnak a hülyesége, nem a felhasználóé."

    Valóban. Ha pedig leteszed a padra a pénztárcádat, benne a neveddel és lakcímeddel és egy húszezressel és másnap nem csönget be vele egy öreg néni, hogy ő a becsületes megtaláló, az pedig a társadalom hibája, mert az iskolában azt tanítják, hogy ilyen esetben vissza kell juttatni.
    Ettől még nem kevésbé elővigyázatlan a szenvedő alany.

    Én például nem egy olyan szoftvert ismerek, amiben csak angol billentyűzetkiosztással lehet néhány parancsot elérni.

    A legnépszerűbb példa a magyar nyelvű MS Office 2007 Excel-je, ahol nem tudsz a cellába AltGr+F kombinációval kezdő kapcsos zárójelet írni. Az AltGr+G működik.

    Még szerencse, hogy ezt egy Alt+Shift-el lehet orvosolni, szemben a fent említettel, amihez újra kell húzni a Windows-t.

    "Ezt a felhasználók nagy többsége magasról leszarja. Itt nem a hozzártő, hanem az átlag felhasználó fejével kell gondolkodni, és ahhoz alkalmazkodni."

    Freemail-en például minimum 6, de max 8 karakter lehet a jelszó és ha nincs benne legalább egy speciális karakter, akkor nem fogadja el, mondván: túl könnyű. Mégis ezt a szolgáltatót használja a magyar felhasználók legtöbbje.

    Ha kiírja neki, hogy az ékezet nem megengedett a felhasználónevekben, akkor nem tud mit kezdeni. Jobb a hibalehetőségeket kizárni.

    A RIOS ilyen szempontból jó, most a topicot végignézve például Dave™ tudott ezzel a névvel regisztrálni.
    Próbálj meg random 10 oldalra regisztrálni, 8 ki fogja írni, hogy a ™ karakter nem megengedett a felhasználónévben. Itt ezek szerint engedi.

    Én már olyannal is találkoztam, ami a felhasználónevemben lévő _ karakterrel is problémázott. A kedvencem az volt, mikor még a régi mailcímemet nem fogadta el azért, mert _ karakter volt benne, pedig a mailcím élő volt. :D
    Azóta már abban sem használok ilyen karaktert.

    Vagy nem tudom tudod-e, a Gmailnél vannak olyan alias-ok.

    Na a + karaktert is sok helyen nem fogadják el mailcímben, ezért nem is foglalkoztam nagyon vele...

    "Ráadásul senki sem születik úgy, hogy mindent tud."

    Pont ezért egyszerűbb mindenkinek, ha alapból tiltva van, mintha engedélyezve van, de kap egy 2 oldalas magyarázatot a web történelméről ilyen alkalmakkor, amiben le van írva, hogy miket okozhat és nem árt ha tisztában van ezzel és ezzel és felsorolva pár példa, hogy hol lehet gebasz.

    Én sem vagyok híve ennek, de sajnos ez a mentalitás. Mindenki túlzottan el van kényelmesedve és anélkül akar használni mindent, hogy bármi fogalma lenne a működéséről.
    Én az a típus vagyok, (mindig is az voltam, ezzel mentem anyámék agyára :D) hogy ha tiltanak, akkor mindig keresem a válaszokat mi miért van. Az emberek többsége viszont ha látja, hogy tiltott az ékezet, akkor nem kérdez, nem néz utána miért, hanem elfogadja.

    h_143570: Nem is lenne baj, ha az a rohadt noclicktoactivate.js működne 10.5 alatt. De mivel a Carakan már elvileg kész (hamarosan itt a béta, abban a fázisban pedig már nem nyúlnak a motorhoz) igazán átírhatná valaki, hogy működjön.

    Van egy patch is, de az 10.5-ben szintén nem működik, meg .dll fájlokat nem szívesen bizgerálok, ha csak nem crackelni kell valamit. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8629 üzenetére

    "meg rendszeresen takarítgatok registry-t is"

    Lehet, hogy ez lesz a baj. Főleg ha valamilyen "univerzális" programmal csinálod, mint CCleaner és társai. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #8633 üzenetére

    A registry része az esetek többségében ártalmatlan, ennél fogva sokat nem is ér.
    A feleslegesen törölt "unused" r00-r99 kiterjesztés úgyis újra létre lesz hozva, az eltávolított szoftverek utáni mocskot pedig nem takarítja el.
    Viszont egy Temp ürítés után kellemetlen meglepetésben lehet részed, ha utána 1-2 hónap, vagy akár fél év (mikor már nem is emlékszel rá mitől van) uninstallálni akarsz bizonyos szoftvereket.

    h_143570: "Mivel lassan 2.5 eve attertem 64 bitre igy egy virusirto eseten sem kapcsolom be a netes forgalom figyelo reszet, mert ala vag a rendszer stabilitasanak."

    Nálam az MSSE remélhetőleg nem vág oda neki. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz h_143570 #8637 üzenetére

    "bar nem tul eros benne a virus irto."
    Forefront motor van benne, szóval a legjobbak között van.
    A legbiztosabb megoldás viszont a virustotal.com

    erdoke: "Nem igazán vágom, hogy gondolták Operáéknál a 10.50-est mint fő böngészőt."

    Nem ők gondolták így. Direkt külön könyvtárba is települ, a többi már a Windows sara.
    Már ha telepítésnél kivetted a pipát az első indításnál pedig beleraktad a pipát, hogy ne kérdezze és a Nem-re klikkeltél.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz brd #8644 üzenetére

    Üdv a klubban.
    Nekem mióta használom (9.0x) már legalább 10 kedvenc fícsörömet ölték meg, amiből kb. a fele visszaállítható, a többi megsemmisült.
    1: régi billentyűparancsok (visszaállítható)
    2: gombok húzogatása shift nélkül (maradandó)
    3: jobbklikkes almenü az eszköztárakon (visszaállítható)
    4: középsőklikk az eszköztárakra helyezett gombokon (maradandó)
    5: betöltésjelző szín helyett pötty (másik skinnel visszaállítható)
    6: navigációs mód (mikor még nem töltötte újra az oldalt visszalépésnél) (visszaállítható)
    7: detach window (maradandó)
    Jutott a 10.5-re is:
    8: (bár ezt nem használtam gyakran, éppen ezért zavar picit): új widgetmotor: Nem szeretem mikor ilyen apró kis izék telegányolják a registryt és úgy alapból az vinyómon mappákat hoznak létre különböző helyeken. Az volt benne a jó, hogy éppen kellett egy vonalzó, telepítettem 2 másodperc alatt és ott pihent a Widgets menüben, majd ha nem kellett tovább, akkor repült, nem hagyott szemetet maga után.
    +1: Pin tab: Azért a Chrome majmolásnak is van egy határa. Miért nem volt jó a Lock Tab elnevezés? Most meg még az ikont is kicserélik?

    Ezek jutottak most hirtelen eszembe. Jó lenne tudni amúgy, hogy melyik ötlet mely dolgozóktól jött. Aztán mivel Operáék úgyis szeretik az ilyen-olyan vetélkedőket és szavazásokat írnék is egyet a wishlistre. Minden verzióváltáskor a felhasználók szavaznak. Aki a legtöbb negatív szavazatot kapja az általa javasolt funkciók ismeretében az repül a cégtől. :DDD

    A legdühítőbb, hogy még mindig túl jó ahhoz, hogy megváljak tőle. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz brd #8649 üzenetére

    A keretet el lehet tüntetni skin.ini-ben kell valamit szerkeszteni hozzá. Ez a legkevesebb, szerencsére kevés szabad kezet adtak Hicks-nek, különben még napocskás zsiráfok is lennének az alap Opera skinben. :D
    Persze nincs vele bajom, attól, hogy nem az én stílusom az általa képviselt "művészi" irányzat, de talán az Opera jobbat érdemelt volna egy önjelölt Picasso-nál. Például Zhunusov Ruslan-t. :D

    A detach window már nem működik jól, az MDI-ben bütyköltek valamit, így már egyszer megcsinálod és utána azt veszed észre, hogy a következő indításnál eszköztárak nélkül indul az Opera, mert a legutóbbi beállítást jegyzi meg.

    A reklámblokkolás rövid ideig volt olyan és gondolom az is azért volt. Ugyanis Pistike ráklikkelt egy bannerre, ami a képekkel egy könyvtárban volt, aztán eltűnt az oldalról minden kép és ikon és az Operát anyázta. :D
    Amúgy itt sem ártana már egy fehérlista.

    "Mi a töknek butítják a programot az átlaguser szintjére (vagy valami más oka van, hogy egyre hülyébb a kezelőfelülete bizonyos dolgokban?"

    És a legjobban akkor durran el az agyam, mikor egy átlaguser megkérdezi itt vagy a My Opera blogon, hogy például hogyan tud egy tabot egy eszköztárra húzni, vagy hogyan tudja szerkeszteni az eszköztárat, vagy miért nem működik nála az általunk emlegedett Ctrl+B billentyűparancs, hogy ezeknek a változtatásoknak mi értelme volt.

    Az IT történelem már bebizonyította ezerszer, hogy az átlagembereknek nem:
    - Funkciók
    - Minimalizmus
    - Megbízhatóság
    - Megbízhatatlanság
    - Biztonság
    - Alacsony erőforrásigény
    - Magas erőforrásigény
    - Testreszabhatóság
    - Gyorsaság
    - Lassúság
    kell. Ezek csak címszavak. Ezekből válassz ki tetszőleges mennyiségűt, adj hozzá 90% marketinget és megkapod a végeredményt.

    Tanulságos elolvasni a Chrome-os cikkek hozzászólásait is.
    Most azok a fanboyok, akik pár éve még arra élveztek, hogy a Firefoxba Winampot, kávéfőzőt és turmixgépet is lehet integrálni és az Opera azért szar, mert nem lehet, most arra élveznek, hogy a Chrome mekkora király, mert nem kell fícsör (még normális Adblock sem) csak sebesség és ő böngészni akar és lecserélte a lassú bugos Firefoxot.

    Az Opera is ott hibázik állandóan. Még így, néhány bugos oldallal is tudna érvényesülni. Ott van a probléma, hogy ők oktatni akarják a usereket, hogy mennyire fontosak a szabványok. A userek ezeket leszarják. Azt kell elérni, hogy tetsszen nekik. Nem számít, hogy tudnak-e egyáltalán egy Hello World!-öt írni HTML-ben, az számít, hogy fújják a szöveget, még ha nem is tudják, hogy mit jelent.

    Ahogy fújták anno az open source-ot (amire a leggyakoribb érv az volt, hogy azért király, mert ingyenes)
    Fújták a testreszabhatóságot (amire az volt a válasz, hogy korlátlanul bővítheted addonokkal, a bővebb válasz pedig, hogy ő max csak adblockot használ).
    Most fújják a minimalizmust, meg a multiprocess-tabs-t: Amire az a leggyakoribb válasz, hogy mert kevésbé omlik össze (aki ilyet állít az vagy nem használt még elméletben megírt szoftvert a gyakorlatban különböző szoftverkörnyezetekben, vagy hazudik), csak nem vették számításba a program összeomlást és a programbugot.
    Plusz a jelenlegi brutál CPU-val és RAM-mal felszerelt gépeknél még mindig keményen megdolgoztatja az erőforrásokat, még úgy is, hogy igazából nem többszálú teljesen, mert nyiss meg középsőklikkel egy odalról 50 másik oldalt, aztán intézd el, hogy az 50 közül valamelyiken feküdjön meg a Flash plugin. Az összes adott lapról megnyitott lapon meg fog, ergo, mindet újra kell tölteni. Így tényleg sok értelme van. Mintha építenének egy sugárhajtású, fénysebességközeli sebességgel haladó járművet, aztán a végén jönnek rá, hogy hoppá, annyi benzint zabál, hogy évente csak háromszor lehet megkerülni vele a Földet, mert több kőolajat nem tudnak kibányászni hozzá és majd talán pár év múlva megoldódik. :D

    "Egyszerűen nem értem őket, minden norvég ilyen keményfejű vajon?"

    Passz. De úgy látszik a vezetőváltás sem segített, mert most megint kiadják a 10.5-öt márciusra a ballot screen miatt hardveres VEGA nélkül.
    1: Aki még mindig IE-t használ az aligha fog váltani. Ezt tudja a Google is ezért támadja inkább a Firefoxot. Ott vannak a marketinggel könnyen megnyerhető userek.
    2: A ballot screen csak az EU-ban lesz. Ennek két hátulütője is van.
    1: Főleg az USA-ban kéne piaci részesedést növelni, mert Internet = USA, tehát globális statisztikák = USA-i statisztikák.
    2: Számold ki hány európainak van kényszerből beállítva az USA-i területi identitás, amiatt, hogy tudja használni ezt vagy azt a neten (ami még nem IP-hez kötött).

    Mindenesetre csodálkoznék ha ettől a 2% felkúszna akár 4-re, főleg ha ebben az állapotban kiadják a 10.5-öt HW VEGA és még egy rakás apróság (autofill, egyebek) nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    Új build (b3228)

    gantum: Alapból angol nyelvű a helyesírásellenőrző. Jobbklikk bármelyik szövegbeviteli mezőbe Szótárak->Hozzáadás/Eltávolítás és itt telepíted a Hungarian-t, majd ugyanitt kiválasztod.

  • Penge_4

    veterán

    válasz gantum #8659 üzenetére

    Ja, az egy bug (nincs lezárva egy DIV asszem) az SG alapú fórumokban. Chrome-ban is ilyen és ha jól emlékszem IE8-ban is, egyedül Firefoxban nem.

  • Penge_4

    veterán

    válasz j0k3r! #8663 üzenetére

    Alap funkció. Csak jelölj ki egy szót (vagy duplaklikk egy szóra) majd "Keresés ezzel" A Lista bővíthető, itt olvashatsz róla bővebben: [link]

  • Penge_4

    veterán

    válasz j0k3r! #8665 üzenetére

    Ha állandóra akarod, hogy mindig új tabban nyíljon meg, akkor Ctrl+F12->Haladó->Fül újrahasznosítása mellől vedd ki a pipát.

    Ha csak bizonyos esetekben szeretnéd, hogy új tabon nyíljon meg, vagy új tabon a háttérben, akkor pedig mielőtt rákattintasz nyomvatartod a Shift-et (új lapon a háttérben pedig a Ctrl+Shift-et)

  • Penge_4

    veterán

    válasz kalasz #8668 üzenetére

    Ctrl+F12->Haladó->Tartalom->JavaScript beállításoknál betallózol egy tetszőleges üres mappát (a legjobb, ha az Operás profilodban nyitsz neki egy mappát), ebbe a mappába pedig lemented a .js kiterjesztésű fájlokat. Ha megvan, töltsd újra az oldalt és már aktív is a JS.

    ps: Ha megnyitod ezeket a fájlokat jegyzettömbben, vagy wordpad-ben akkor a legtöbbnél láthatsz olyan sorokat mindjárt a tetején, hogy:
    // @include http://www.valami.hu/*
    // @exclude http://www.valami.hu/*

    Ezeket szabadon szerkesztheted.
    Ha például bizonyos oldal(ak)on nem akarod, hogy fusson az adott userJS, akkor szerkeszd a többi alá új sorba a
    // @exclude http://www.oldalcime.hu/*
    címet. ha pedig azt akarod, hogy csak az(ok)on az adott oldal(ak)on fusson, akkor a
    // @include http://www.oldalcíme.hu/*

    Bonyolultnak tűnhet, pedig nem az. A lényeg, hogy az exclude a feketelista az include pedig a fehérlista.

  • Penge_4

    veterán

    válasz kalasz #8670 üzenetére

    Jobbklikk->Mentés másként-tel elmented a .js fájlt abba a mappába, amit csináltál.
    Ennyi. A többivel a legtöbb esetben nem kell foglalkoznod.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #8647 üzenetére

    A címsor alá áthelyezhető a személyes sáv, csak a fülsáv alá nem. Tehát úgy, mint Firefoxban megoldható, csak úgy nem, mint Chrome-ban.

    Annyi, hogy kapcsold be a Fősávot, törölj le róla minden ikont, húzogass rá mindent, ami eddig a címsávon volt, a stílus legördülőnél állítsd át, hogy csak ikonok jelenjenek meg, majd kapcsold ki a címsávot és ennyi.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8672 üzenetére

    "Azért az ékezetes karakterekre manapság szerintem már illik felkészíteni egy programot. Legalábbis ha szeretnénk, hogy a program azoknál is működjön, akiket Te gyökérnek tartasz, hogy ékezeteket használnak valahol."

    Nem ezt mondtam. Hogy mi illik és mi a valóság az két különböző dolog. Például a Windows 7 már lassan fél éves rendszer, a Vista 4 éves és még mindig van egy rakás olyan szoftver, ami nem UAC kompatibilis. Ugyan ebből felhasználói szemmel már egyre kevesebbet veszel észre, mivel a Microsoft javítja, de nézz be egyszer a Virtual Store könyvtárba, mennyi ganéj van ott, főként Program Files-ban tárolt .ini fájlok.
    Plusz az általam ismert szoftverek közül egy, a 7zip volt az, ami rendesen úgy letakarította önmagát, hogy egyetlen fájlt/fájltársítást nem hagyott sem a registryben, sem kósza mappát az AppDatában, Local-ban, Temp-ben, Program Files-ban. Szépen eltűnt, ahogy kellett.
    Hogy témánál is maradjunk még az Opera uninstallere sem tökéletes, mert egyszer ott marad a profil (ha már a FF és a Chrome megteszi, neki is illene megkérdezni uninstallkor, hogy a profilokat is letakarítsa-e), plusz ott marad a Program Files\Opera\program\plugins\ könyvtár, amit manuálisan kell törölni. De talán még mindig a Total Commander alapértelmezett telepítési útvonala viszi a pálmát. ;]

    Szóval nem tartok senkit gyökérnek, de nem árt elővigyázatosnak lenni, ha már a szoftverek gyártói szarnak mindenre.

    "Bár ha belegondolok, hogy külön tökölni kell azzal, hogy felhívd a figyelmet hibaüzenetekkel és egyéb tájékoztatásokkal, hogy nem megengedett az ékezet, és ezt a programodnak helyesen kezelnie és ellenőrizne kell, akkor kétlem, hogy ez valójában időspórolás."

    Passz. Adatbázisfejlesztéshez nem értek, viszont azt tudom, hogy letiltani valamit könnyebb, mint végigpörgetni minden egyes kivételt, ami szóba jöhet és azt megoldani úgy, hogy véletlenül se legyen semmi gebasz.

    Például egyik ismerősöm még régen ékezetes jelszót adott meg a Freemail-hez. Aztán meg kellett neki változtatnia, mert valami frissítés volt és túl egyszerűnek minősítette a rendszer, aztán nekem szólt, hogy nézzem már meg, mert belépni be tud vele, aztán a beállításoknál beírja a régit, kétszer az újat (amiben nem volt sem ékezet, sem semmi és a nehézségi fok is megfelelt) aztán feldobja a popupot, hogy rendszerhiba. A vicc, hogy a support@freemail.hu-ról 2 nap múlva jött egy válasz, hogy nem tudnak mit tenni, korábban kellett volna rá gondolni, viszont törölni tudják a postafiókot és akkor újra tud regisztrálni ugyanazzal a címmel. :D

    "erre még nem is gondoltam (nem is nagyon akartam, mert iszonyat felülete van az SG-fórumoknak), hogy emiatt lehet ez az aláhúzós téma"

    Én sem, mivel mikor még FF-t használtam nem foglalkoztam ilyenekkel, aztán Operával meg mindig ilyen volt. A fórum meg tényleg olyan igénytelen, hogy azt hittem direkt húzza az egész hozzászólást hover-nél. :DDD Valamikor pár hónapja kérdezte még a Chrome topicban valaki, hogy miért ilyen, aztán valaki válaszolt neki, aztán megnéztem FF-ben és ott nem húzta alá, azóta tudom, hogy emiatt van. Még valaki userjs-t is írt hozzá, csak aztán eltűnt valahol a topic alján.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8678 üzenetére

    Mindkettő oldalán azt írják, hogy támogatja a Win7-et és a 64 bitet. Egyébként meg jobb, ha nem barmol bele a system mappákba, mert a végén tényleg megfekteti a rendszert.
    Mindennapos dolog:
    Pistike felrak valami izmosabb Codec Pack-et (mondjuk ACE), aztán leszedi, ezzel a cuccal elkezd takarítani, ez pedig szépen leszedi azokat a megosztott DLL fájlokat, amiket a codec pack felülírt, majd mondjuk vissza backup-olt uninstallnál, mert a Windowsnak szüksége van rá.

    Mindenesetre ha neked bevált, akkor használd én akárhányszor hiányzó .ocx, .dll hibával találkoztam a problémás gépen mindig volt valami registry buherátor vagy rendszer tweaker cucc. :U

    Amúgy meg már párszor kifejtettem a véleményem az MS trehányságáról.
    Ott van nekik a rendszervisszaállítás, most már az árnyékmásolatok is plusz a valósidejű fájlrendszer figyelés. Ők tudnák a legjobban, legegyszerűbben és legbiztonságosabban megoldani, hogy 1-1 programot mindenestől eltüntessenek. De nem, ők nem tesznek bele még opcionálisan sem ilyen cuccot, helyette ott van az alapszintű Disk Cleanup, ami már Windows 98 óta nem fejlődött semmit.
    A rendszervisszaállítás pedig azért necces, mert az AppData-ban tárolt profilokat is visszaállítja. Én egyszer használtam még Vistán, mikor a tcpip.sys patch miatt nem bootolt be a rendszer aztán az Operában az 1 hónappal azelőtti könyvjelzőimet, jegyzeteimet, eszköztárbeállításaimat láttam viszont. Aztán megnéztem Firefoxban is (azt nem használtam gyakran) ott pedig visszahozta az 1 hónappal azelőtti előzményeket.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8680 üzenetére

    "Windows telepítése után első dolgom kikapcsolni a francba ezt a szolgáltatást, amúgy is csak a helyet foglalja, több értelme nincs, nagyobb gáz esetén úgyse segít semmit, kisebb gáz esetén meg meg lehet oldani másként is."

    Nálam egyedül az árnyékmásolatok miatt van bekapcsolva. A vinyón hely van, az árnyékmásolatok pedig párszor már segített. Például az Operás pre-alfa tesztelgetéseknél sem kell mentegetnem a profilom fájljait, mert ha gebasz van, akkor visszaállítom egy korábbi időpontra, mikor utoljára módosult, nem kell naponta mentegetnem.

    A Pistikét nem rád értettem. :D

    Ubuntun én is gondolkoztam, nálam így elsőre csak KDE jöhetne szóba, a Gnome-tól kiráz a hideg a Kubuntu pedig elég bugos (legalábbis az volt a 6.10 és a 7.10 is, akkor mondták a már tapasztaltabbak, hogy igazából nem nagyon foglalkoznak az optimalizációval, mert az Ubuntu alap ablakkezelője a Gnome). De majd valamikor ha unatkozni fogok teszek majd vele egy próbát. Ha lesz laptopom arra már biztos az kerül, most nem szórakozok a dualboot-tal, mert a GRUB-bal párszor megszívtam és MBR fix és Linux gyalu lett a vége, külön gépen pedig bátran megfektethetem annyiszor, ahányszor akarom. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #8682 üzenetére

    Köszi, de ismerem a Wubit is, a próbákon már túl vagyok, azt is tudom, hogy bugos, éppen ezért egy éles rendszert szeretnék belakni EXT4 fájlrendszerrel, mindenféle NTFS író/olvasó barkácsmegoldás nélkül.

    Sok progi már nekem sincs, ami a Windowshoz kötne, Everestre is van alternatíva, a lényeg, hogy pár infót kiírjon oldalsávra, most épp az OOo-t próbálom szokni, az egyetlen, ami még maradt az a The KMPlayer, de azt majd valahogy felerőszakolom Wine-al, úgy, hogy működjön is. Meg még ott van a Lex1-féle Adblock+.exe, ami az Operához kell, mint reklámblokkoló CSS. Egyrészt oldalspecifikus, másrészt nem kell DIV ID-ket és Class-okat keresnem a forráskódban, ha le akarok blokkolni valamit egy oldalon. Ez hasznos cucc.
    A TC-re én sem találtam normális alternatívát (még Windows-on sem, mikor kerestem 64 bites fájlkezelőt, (azóta már a shell probléma megoldódott), mind ott vágta el magát, hogy jóval többet zabált és jóval lassabb volt, mint a TC, még ha funkciók terén többet is adott. Bár a Dolphin azért komolyabb fájlkezelő, mint a Windows Explorer. De már szerintem a Nautílus is. Na ez az egyik például a KDE mellett, hogy az alapszoftverek komolyabbak. Az alkalmazások pedig jobban együttműködnek egymással, mintha egy nagy egész lenne, szemben a Gnome, ahol inkább sok kicsi különálló alkalmazás a koncepció.
    A másik, hogy az Opera Qt libeket használ és annak tökéletesen kell futnia. :) A harmadik, hogy KDE-n egy csomó mindent meg tudok oldani GUI-n. A vezérlőpult része jobb, mint a Windows-é, míg Gnome-nál minden kis izénél terminálparancsokat kell gugliznom. Kubuntuban 2 perc alatt magamtól megtaláltam, hol kell kirakni oldalsávot, Gnome-ban félórát kínlódtam, közben 3x megöltem a tálcát aztán (hála az Alt+Tab-nak, ami ott is működik) kigugliztam a resetelő parancsot, aztán nagynehezen összejött, de a sidebar az ablakok mögött volt, a mindig felül pedig takarta a teljes méretű ablakokat, nem tudtam megoldani, hogy lefoglalja magának azt a 150 pixeles helyet a többit pedig hagyja meg a teljes méretű ablakoknak, mint még anno Vistán. (Win 7-ben pedig már oldalt van az Opera fülsávja, ami 10.5-ben átlátszó, így egy gonddal kevesebb ;] )

    Csak, hogy én is on legyek: Opera 10.5 Béta RC (b3241)

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz erdoke #8688 üzenetére

    A postok dátumai lényegtelenek, mert trükköznek. Van, amikor még fent sincs a szerveren az új build és van mikor már egy napja ott a szerveren a build és csak később publikálják a postot.

    A hivatalos oldalon az eggyel előbbi buildet linkelték. FTP-n viszont fent van a 3248-as.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #27441408 #8690 üzenetére

    Kinek mit jelent a stabilitás. Össze még nem omlott, vagy ilyesmi. Viszont pár UI bug van benne, mint:

    - Nem működik a jegyzetek beszúrása.
    - Nem működik a jobbklikk környzeti menüből a "Go to Web address"
    - A könyvjelző panelen csak a könyvjelzőkön működik a középsőklikk, a mappákon nem.
    - Bugos a beépített Flashblock (nem működik ha bekapcsolod).
    - Átlátszó skinnel a Flash objektumokon lévő szöveg blurred, emiatt olvashatatlan. A gyárival nem, jelenleg egy átlátszó skin van, a Z1-Glass.
    - Egyéni menük, amik JS kódot tartalmaztak már nem működnek. Ez lehet végleges változtatás is, aminek nem örülnék.
    - A zoom státusz mindig 100%-ot mutat ha zoomolsz.
    - Privát mód használatakor néha létrehoz egy 0 bájtos activity.opr fájlt.

    Viszont már a noclicktoactivate.js végre működik! Nagyjából ennyi.

    ps: Amúgy tök jó lett ez a megújult PH. Végre dinamikus szélesség. Be is állítottam alapértelmezett portálnak. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #8692 üzenetére

    [link]

    silver star: "Feltettem nyomogattam 15 percet kb. Le is szedtem"

    15 perc alatt tényleg meg lehet ismerni egy ilyen komplexitású szoftvert. ;]
    Ha van időd rá, javaslom ezt az írást, plusz ezeket a leírásokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dave™ #8697 üzenetére

    Töröld az operaprefs.ini-t és utána indítsd el az Operát. Első dolgod az legyen, hogy opera:config-ban letiltod a klienst, a második pedig amit alább írt hunfatal.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dave™ #8701 üzenetére

    Ne azt töröld, hanem az operaprefs.ini-t. Innen:
    C:\Users\<felhasználóneved>\AppData\Roaming\Opera\Opera\

    Az operaprefs_default-ot pedig tedd vissza, mert abból fogja tudni legenerálni az alapértelmezett operaprefs.ini-t.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #8709 üzenetére

    Nem én csináltam, hanem Baldric és egy régi Operás cookie bug miatt nem javítható. Én azóta a jegyzetekbe írom a hozzászólást és úgy másolom át a végén, amíg nem lesz valami natív megoldás. :(

  • Penge_4

    veterán

    válasz erdoke #8715 üzenetére

    Igen, de én jobban szerettem a középső klikket. Bár a lényegesebbeknek beraktam a nicknevét gyorshívóba, így egy gyorshívóval 5-6 oldal nyílik meg.

    A torrentklienssel nekem soha nem volt gondom, még mikor bugos volt időnként akkor sem jött fel a dialógus, hanem mindig µTorrentben nyitotta. Amikor fikáztam az pont az ilyen esetek miatt volt, mert felteszi egy kevésbé hozzáértő valaki, aztán azt látja, hogy Operával nem tudja a régi megszokott kliensével letölteni a torrenteket.
    A torrentkliensnek pedig hardcore használatra nincs helye egy böngészőben, ami aktív használatnak van kitéve. A torrentkliens azért van, hogy csendben, 0-1% CPU usage mellett max 10-20 mega ramot zabálva elfusson a háttérben napokig, hetekig. Egyedül annyiból hasznos, hogy aki soha nem torrentezik az le tud kapni alkalomadtán egy Linux disztrót anélkül, hogy külön klienst telepítene.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #8721 üzenetére

    Webpaneleket betehetsz. Csinálsz egy HTML fájlt, ahova belinkelgeted a fontosabb könyvjelzőidet, megnyitod Operával, elmented könyvjelzőként, bepipálod a "Show in panel"-t és máris ott van webpanelként.

    De miért kéne bogarászni? Nyitsz egy külön mappát a fontosabbaknak.
    Vagy a nézet gombbal utolsó látogatás alapján rendezed őket és akkor mindig azok lesznek elől, amiket gyakran látogatsz.

  • Penge_4

    veterán

    válasz LLKobe #8744 üzenetére

    Ctrl+F12->Haladó->Fülek újrahasznosítása mellől vedd ki a pipát.

  • Penge_4

    veterán

    válasz kalasz #8758 üzenetére

    Állítsd be a postafiók tulajdonságaiban, hogy HTML formázást használjon.
    Onnantól már maximum linkesítened kell, ha szöveglinkeket akarsz használni.

Új hozzászólás Aktív témák