Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karaj

    csendes tag

    válasz Kaiden #2013 üzenetére

    Az attól függ, hogy mire szeretnéd használni. Ha speciális igényeid vannak, lehetséges, hogy jobb a Firefox, mert ott minden extrém ötletre találhatsz kiterjesztést. Másrészt az alap Firefox keveset tud az Operához képest, és sokáig tart összerakni, valamint a frissítéseknél jó eséllyel várnod kell a kiterjesztések frissítésére is. Operában nagyon nagyon sok minden alapból megvan, így azonnal teljes értékűen használhatod.

    Én inkább az Operát ajánlom (bár ez ezen a fórumon azt hiszem nem meglepő ;)
    Olvasd el ezt a cikket is, hogy lásd, mit tud: [link]

    Majd írd le, hogy tetszik :)

    Ismerd meg az Operát! http://magyaropera.blog.hu/

  • cousin333

    addikt

    válasz Kaiden #2013 üzenetére

    Nos, mivel ez egy Opera topic, és én is azt használok, inkább csak elmondanám, hogy szerintem mikor kellene Operát választanod:

    - ha szereted, hogy egy böngésző nyújt valami extrát is, ami könnyebbé, gyorsabbá teszi a böngészést. Lehet, hogy most nem is tudod, hogy mire van szükséged (nem vicc, én is így voltam vele), ezért javaslom a Karaj-féle link elolvasását, hátha vannak olyan funkciók, amik megtetszenek.
    - ha sokat netezel és/vagy levelezel
    - ha nem okoz gondot az eddig talán szokatlan, új dolgok elsajátítása (pl. egérmozdulatok)
    - ha kellő virtuozitással kezeled az egeret és/vagy a billentyűzetet
    - ha hajlandó vagy időt szánni a böngésző kiismerésére, beállítására
    - ha szeretnéd tudni, milyen funkciók lesznek a többi böngészőben egy év múlva ;]

    Ha a fentiek olvasása során nem ismertél magadra, még mindig javaslom, hogy próbáld ki.
    A legtisztább, ha felteszed mindkettőt, és mindegyiket legalább 1 hétig, intenzíven használod, törekedve minél több funkció megismerésére.

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Kaiden #2020 üzenetére

    Régen Opera azt csinálta, hogy ha FF után telepítetted fel, akkor használta az ő plugin könyvtárát is :). Ezt most is be tudod állítani:

    - nyisd meg az Operát
    - írd be ezt a címsorba: opera:config#UserPrefs|PluginPath majd Enter
    - megjelenő beállításnál hagyd meg ami ott szerepel, menj a végére, és a pontosvessző után írd be a Firefox pluginek mappáját
    - Mentés gomb a beállítások alján
    - indítsd újra az Operát

    Ha mégsem működne a dolog, akkor újra fel kell rakni a plugineket (sajnos ez kevésbé triviális, mint IE-nél, vagy FF-nél -> a kicsiség átka :((( )

    Ha válaszolsz valakinek, használd az adott hozzászólás tetején levő válasz gombot. Így jobban követhető a beszélgetés...

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák