Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Badb0y #2032 üzenetére

    Nem egészen értem, hogy mit szeretnél. Ha a Google keresőmező mellé akarsz egy Google képek keresőmezőt, akkor (rövid kutakodás utáni eredmény, de ez nem biztos) azt tudom mondani, hogy nem. Pontosabban odarakhatod, de akkor 2 alapértelmezett keresősáv lesz (mindkettő az alap Google), amint új fület nyitsz. A listában elérhető minden beállított kereső, de az alapértelmezettet fogod látni először.

    Bármelyiket alapértelmezetté teheted (de egyszerre értelemszerűen csak egyet):
    Ctrl+F12 -> Keresők -> kiválasztod, hogy melyiket szeretnéd -> Szerkesztés -> Részletek -> kipipálással tedd alapértelmezetté

    Egyébként meg megszokás kérdése. Én pl. azt az egy keresőmezőt sem használom (első dolgom, hogy eltüntessem), mert ott van rá az URL sáv, ami ugyanolyan jól működik, és mindig pontosan azzal keres, amivel akarom :). Ráadásul jobban kézreáll, FF-el, IE-vel csak a macera van, hogy oda kell klikkolni, ha keresni szeretnék (lehet, hogy van rá billentyűzet kombináció, de én alapvetően ''egeres'' vagyok).

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Badb0y #2032 üzenetére

    Változatlanul csak sejtem, mit szeretnél. :)

    1. Ha a környezeti menüben akarod a Keresés gombra állítani a Google képkeresőt, akkor Ctrl+F12 -> Keresők fül -> kijelölöd a keresőt -> Szerkesztés-> Részletek és kipipálod, hogy alapértelmezett legyen. Két alapértelmezett kereső nem lehet!

    2. Ha a Keresés ezzel menüben szeretnéd a Google alá betenni a képkeresőt, akkor tudnod kell, hogy az Opera sorrendben adja hozzá az új keresőket. Ha tehát kitörlöd az összeset a Google kivételével, és a Képkeresőt veszed fel elsőnek, a kívánt hatást kapod. Ezt egyébként el tudod érni ini fájl módosításával is (sajnos, most nem tudom megnézni melyiket kell, de az opera6.ini-re tippelnék). Ezzel a módszerrel amúgy minden menünek a sorrendjét meg tudod változtatni, ki tudsz törölni dolgokat...stb.

    3. Ha az URL sáv melletti Google keresőmező mellé akarsz egy másik saját keresőt, akkor rájöttem a megoldásra. Kicsit nyakatekert, de működik (sajnos a costumize menüben nincsenek benn a saját keresők). A Nézet menüben kapcsold be a Személyes sávot. A megjelenő sávon jobbklikk, majd Keresők megjelenítése (vagy ilyesmi, most angol Operám van, de nehéz eltéveszteni ;)). Hozzáadod a kívánt keresőt, majd megint jobbklikk, és Testreszabás.... Ezután egyszerűen drag&drop módszerrel áthúzod a keresőmezőt a Google kereső mellé, majd kikapcsolod a Személyes sávot. Ennyi (természetesen máshova is húzhatod, ha neked jobban megfelel).


    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák