Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz lovi27 #3721 üzenetére

    Üdv!

    "Én azért nem a sambát használom média tartalmak megosztásához, mert minden samba megosztást (mappát) lát Pistike, független attól, hogy még belenézni sincs joga."

    És te hogy csinálod? :)

    Nálam az lenne a cél, hogy egy mappastruktúrát több felhasználó eltérő jogokkal lásson és amikhez nincs joga azok a mappák meg se jelenlenek neki. Tehát pl A/, A/a1/, A/a2/, A/a3/, B/, C/, D/, E/ mappastruktúrát egy meghajtóként fel tudjam csatolni 3 különböző gépen, az egyiken teljes hozzáféréssel (én), másikon pár mappa teljes joggal pár mappa csak olvasásra (asszony), egy harmadikon meg csak pár mappát, pl A/a2/, A/a3/, D/ és E/ és a többi ne is látszódjon, de a struktúra maradjon meg.

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz lovi27 #4048 üzenetére

    Én is azon agyaltam, hogy userre (vagy inkább csoportra) szabva elszedegetném a mappák olvasási, listázási jogosultságait is és totál semmit hagynék, de nem tudom, hogy a megosztáson belül ez tényleg úgy jelentkezne-e ahogy szeretném. Az lenne a célom, hogy a mindennapi szöszöléshez egyszerűen, egy betűjel alá felcstolható legyen a korábban kialakult mappa struktúránk. Annyira megszoktuk már, hogy a Plex saját rendszere is zavar. Perpillanat a Kodival ismerkedem, nagyon úgy tűnik, hogy jelszavas profilokkal meg fogom tudni oldani a filmnézős kérdést, a felcsatolós hozzáférés kérdéskörben meg olvasgatok és babrálok még. Ez a személyre szabott NFS kimondottan tetszik, erre fogok ránézni először, köszi!

    (#4050) iff

    Nem lehet, hogy azt guest-böngészős megoldással csináltad? Én a jelszó nélküli hozzáférést mindenféleképpen kihagynám. Tudom, hogy nem windows-ról beszélünk, de mégis csak arra készülök, hogy az otthoni szennyest netről is elérhetővé tegyem, olyan nincs, hogy nincs jelszó. :)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Attól tartok valami láma dologba futottam, de a helyzet az, hogy hiába próbálok kívülről passzívan belépni FTP-re SSL-lel, Illegal PORT command-ot hajigál vissza a szerver. LAN-on, OpenVPN-en keresztül meg megy. Sőt, hiába kapcsolom ki az SSL-t akkor is azt küldi vissza, hogy kötelező. Újraindítás után is.

    Az OpenVPN mennyit ront a sebességen? Nem biztos, hogy miatta van, de úgy 45%-on megy így.

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz noorbertt #4438 üzenetére

    Passzív módban, tehát elvileg nem kéne, hogy a PORT paranccsal más portokat akarjon nyitni. Total Comanderrel nyomom, lehet, hogy ott van valami bibi, és nem szerver oldalon. Bár a kikapcsolt SSL melletti "kötelező az SSL" üzenetet nehezen tudnám erre ráhúzni, de végül is nem kizárt. TC-hez valami 3rd party dll-eket kellett elszedni az SSL-hez, lehet, hogy azok a dzsunkák. Ti milyen FTP klienst használtok?

    Ja, és mappaszinkronizálásra tudtok valami egyszerű de nagyszerű programot? Azt kéne tudnia, hogy asszony gépén folyamatosan futva szinkronizál egy (vagy több) lokál mappát a szerveren lévővel (lévőkkel) (ha van kapcsolat, ha nincs akkor meg vár, hogy legyen).

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lesz egy OMV újrahúzásom, illetve most majd úgy szeretném én is, hogy egy Debian megy fel a gépre először, ami így egy HTPC (KODI autostart) és netezgetős gép szerepét is el fogja tudni látni. Plusz esetleg egy-két egyszerűbb játékot még szívesen látnék rajta (apróságok, retro emulátorok, semmi komoly), hogy alkalomadtán el lehessen marhulni vele a TV-n amire HDMI-n lesz rákötve.

    Erre így egy 30GB-os SSD ugye bőven elég lesz? (Windows-on nevelkedtem... gyanítom, hogy igen, de olyan fura, hogy inkább rákérdezek :D )

    A telepítés után ha visszadugom az adatokat tartalmazó HDD-t, azt formázás nélkül lehet utólag encryptelni? Ha igen, sacc/kb mennyire időigényes vajon? (1150-es Celeron, 2GB RAM, 3TB félig pakolva)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Patice #5601 üzenetére

    & Keksz & nemurea

    :R

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Na sajna nem egészen úgy ment, ahogy reméltem. Debian Jessie felment, de az OMV 3 nem megy rá. A #3920-ban lovi27 által leírtak alapján próbáltam (először, meg másodszor, aztán meg máshonnan, de gyakorlatilag az is ugyanez volt). Már annyit olvastam meg irkáltam, hogy arra nem is emlékszem pontosan, hogy legelőször mi volt a gond, de mindig valami telepíthetetlen függőségen akadt fenn. Bütykörészés után odáig eljutott (postfix végű sor után), hogy pár beállítást bekért (email, stb, tudjátok:), de apt-get install openmediavault-ra most ez a baja:

    Reading package lists... Done
    Building dependency tree
    Reading state information... Done
    Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
    The following information may help to resolve the situation:

    The following packages have unmet dependencies:
    openmediavault : Depends: php5-fpm but it is not installable
    Depends: php5-cgi but it is not installable
    Depends: php5-cli (>= 5.6) but it is not installable
    Depends: php5-pam but it is not going to be installed
    Depends: openssh-blacklist-extra but it is not installable
    E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

    Ez mi ez? :F // Php7-et próbáltam feltenni külön, hátha, de nyilván vagy szarul elégtelenül csináltam vagy csak simán nem jól. :)

    szerk.: Jah, a gép, úgy látom van pl olyan ssd amit "nem szeret" (?):
    Celeron G1840, 2 GB RAM, 30 GB Adata S396 SSD. Csak ez volt rádugva, Jessie teljes repartícionálás után ment fel netinstallból.

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz lovi27 #5677 üzenetére

    Jah, ezt próbáltam én is, és szintén utasításonként. Debianra még (az SSH-n kívül) egy Cinnamont raktam, de hát ez csak nem kavar.. :F Na jó, szóval mennie kéne... akkor elölről kezdem a letöltéstől. Köszi!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz nemurea #5682 üzenetére

    Nekem is ez csapódott le, hogy ha valahol mégis elcsesztem valamit akkor az kb már csak egy rossz iso letöltése lehet. Mondjuk ennyire hülye és/vagy vak nem szoktam lenni, de kivétel erősíti a szabályt. :DDD Meg nekem mindegy, csak működjön. Amint hazaérek megnézem. Köszi mindenkinek a törődést :R

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Sebaj Fóbiás #5683 üzenetére

    Hát nem a gép a hülye... :W :DDD

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van pár nagyon kezdő linuxos kérdésem, de mivel eléggé összefüggenek az OMV-vel inkább ide írok először. Szóval az alap a Debian Jessie, és rá az OMV 3, SSD-n, egy darab 3TB HDD-n az adatok. Kezdőként nem akartam az előző (standalone) OMV által létrehozott adatokon a jogosultságokkal bütykölni, így, mivel volt helyem, lementettem mindent és a telepítés elején a vinyóról is töröltem a partíciót. Létrehoztam a felhasználómat, betettem sudo groupba, felraktam egy MC-t meg az OMV-t, és innentől némi ismerkedős nézelődésen kívül mást nem csináltam a gépen.

    A vinyót OMV felületén formáztam, végigkattogtattam egy mappa megosztásig, de a windows-os gépről a saját felhasználónevemmel nem tudtam rá csatlakozni (sambashare joga volt). Csináltam OMV-ben egy felhasználót, neki is adtam sambashare jogot, ezzel meg egyből be tudtam lépni win alól. Nem volt olyan jogosultsága ami a saját felhasználómnak ne lett volna, a megosztásnál sem, tök egyforma volt. Miért nem ment a sajátommal? Mások valamiben az OMV felületén létrehozott felhasználók?

    A gépre Putty-on keresztül lépek be a saját felhasználómmal. Az előző telepítéskor, amikor a HDD-n lévő partíciót meghagytam, rádugás után fel tudtam csatolni, most viszont a /srv mappában van, és nem tudom "rendesen" mountolni. Igaz annyira nem is létszükséglet, mert MC-vel itt is tudok pakolászni benne, meg gondolom azért került /srv-be mert az OMV lehelt bele életet és "kisajátította", vagy ilyesmi.. Kellene/érdemes lenne kezdeni ezzel valamit, vagy nem okoz semmi hátrányt, hogy /mnt /media mappákban nem látszik, jó így, ahogy van? Későbbiekben a gép TV-re lesz kötve és lesz egy HTPC-s, netezős felhasználó.

    Huhh.. előre is köszi! :B

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Patice #5716 üzenetére

    Thx, akkor a /srv probléma nem probléma. :)

    Nem az OMV adminnal próbáltam, hanem azzal amit a Debian telepítésekor hoztam létre a root jelszó megadása után. Az OMV látta is a felhasználók között, de egyszerűen nem engedett be vele win gépről. Na jó, ennek majd utána megyek jobban. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz lovi27 #5720 üzenetére

    Köszi :D Oké, akkor nem kattogok tovább rajta. :)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy tapogatózós kérdésem, hátha már valaki körüljárta a problémát.

    Gondoltam, ha már a routerem (N18U) is tud OpenVPN-t, akkor neki kéne menedzselnie, mert így mondjuk egy NAS kiesés (restart, szerelés, akármi) alatt is élne a VPN, menetne a LAN-ozás. Így viszont vagy a NAS-t kéne csatlakoztatni a VPN-hez, vagy a routeren összemókolni a két tartományt (10.8.x.x, 192.168.x.x), de hirtelen egyikre sem találtam laikusként egyszerűen véghezvihető megoldást. Valószínűleg hagyom a fenébe, és marad az OMV az OpenVPN szerver. Mi a meglátásotok?

    Üdv!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz g0dl #5793 üzenetére

    Ha OpenVPN-nel csatlakozom akkor 10.. kezdetű IP-t oszt, a belső LAN-on meg 192.168.. Ha VPN-en becsatlakozol, hogy éred el a LAN-os bármit? Simán a belső hálós 192... IP-jükkel? :F

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz g0dl #5798 üzenetére

    Az jó, hogy neked így működik, és valószínűleg nekem is menne, ha csak én akarnék VPN-nel csatlakozgatni, de nekem azért aggályosnak tűnik ez a megoldás. Mert pl mi van, ha belép valaki VPN-nel, és neki is van otthon egy LAN-ja, és pl nála is 192.168.1-es tartományból osztja az IP-ket a saját routere? Így elég könnyen futhatnánk IP ütközésbe. Azt meg ugye nem várhatom el, hogy mindenki, aki bejönne, válasszon és konfigoljon be egy saját, egyedi tartományt.. Jó, persze, a gyakorlatban ez nem annyira komoly gond, max pár emberről lenne szó, ennyinél még éppen meg is lehetne csinálni, csak nem érzem túl elegánsnak. Mindenesetre köszi a választ! Asszem olvasgatok még a témában, vagy leinformálom a LAN-os topik agyait. :)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    OMV3 Debianon a szitu, Transmission-nel szívok én is. Illetve nem szívok, csak nyalogatom, mert most éppen megy, csak nem úgy, ahogy szeretném. A vinyón van egy "mindenegyben" mappa, ezen belül van minden cucc egy mappastruktúrában, bizonyos részei ide-oda kiosztva SMB-vel. Én ezt a "nagy" mappát használom megosztva, hogy egy felcsatolt meghajtón elérjek mindent.

    Viszont ha a torrent mappát ezen belül hozom létre, akkor egyszerűen nem tud írni bele a TM. Ha ezen kívülre teszem, oda meg simán megy. A jogosultságokat ugyan úgy állítom mindkét esetben, nem is jelzi pirossal akkor sem, ha "belül lévő" mappát adok meg neki, létre is hozza benne a 3 almappáját (done, temp, watch), de amint betelik a buffer és írnia kéne a lemezre permission errort dob. Elvileg mindent beállítottam a megosztott mappára, amit kell, már a TM törlés, újratelepítés, új megosztott mappával újrakonfigurálást is megjátszottam, de az eredmény ugyan az. Bentre nem megy, kintre megy. Utólag megosztottam ezt a "kinti" mappát is, felcsatoltam magamnak egy másik betűre, de így nem az igazi.. :)

    Az OMV-Extrák / Apt törlés az mit csinál? Ez az egy amit visszaolvasás alatt találtam és még nem próbáltam ki. Mit cseszek el? Vagy ki csesz el és mit? :)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz PHoNX #6150 üzenetére

    (#6150) PHoNX
    Jogos, oda még benézhettem volna.. :DDD Oks, és köszi, ha hazaérek futok vele még egy kört és nyomozok tovább.

    (#6152) doberman
    Igen, minden jel arra utalt, hogy van írási joga, ítam is, hogy ő sem jelezte, hogy ne lenne, a belső mappákat létre is hozta, ACL is megvolt userre is csoportra is RW..

    Már azt is próbáltam, hogy a megosztott mappa létrehozásakor mindenki számára rw joggal hoztam létre, plusz ACL, de nem jutott előrébb. Az almappákat létrehozza, adatot már nem ír beléjük.

    (#6153) lovi27
    Apt törlés: Értem, köszi.

    Úgy emlékszem a torrent mappára a Referenced oszlopban azt írta, hogy No.
    Nem mondom, hogy létszükséglet, hogy belül legyen, de tisztább, szárazabb, jobb érzés lenne.
    A létrehozást próbáltam úgy is, hogy előbb megcsinálom, utána adom meg neki, úgy is próbáltam, hogy a megadáskor hozom létre ("+" gomb), minden esetben új névvel csináltam, hogy ne legyen kavarás. A harmadik próbálkozástól már mindenkinek adtam minden jogot, csak működjön már... És minden esetben nyomtam rá utána ACL-lel is RW jogot debian-transmission usernek is, csoportnak is.

    Itt megállt a tudományom.

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz lovi27 #6165 üzenetére

    Fú, nagyon rendes tőled, hogy így reprodukáltad a helyzetet, köszönöm! Igazából csak azért lenne érdekes, hogy a win-es gépemen kényelmesebben tudjam pakolászni a letöltött cuccokat, putty+mc nélkül, csak simán. De nem életbevágó.

    Üdv!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Új hozzászólás Aktív témák