Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pali79

    aktív tag

    válasz lovi27 #694 üzenetére

    Hát nem vagy egyszerű eset hallod! Nem nagyon igazodom ki rajtad, de mindegy. Ha segítesz megköszönöm, ahogy eddig is.

    Részben egyet értek veled nem túl informatív a kijelzés, de van az OMV-nek sajátja is aminek kb semmi értelme, pl a lemez használat, főleg nálam: a felső határ a grafikonon 5T-nél van ezért 100G lemezre írása szinte meg sem látszik rajta.

    Másodszor, persze ha megváltoztatják a felépítést akkor borul az egész ez rendben van, de nem nagyon hinném, hogy erre egyhamar sor kerül, de ha mégis akkor legfeljebb nem lesz kijelzés.

    Nem kell minden újra rakáskor előröl kezdeni: az lm-sensor-t is úgy csináltam, hogy amikor már működött, elmentettem a nas-on kívülre a sensors.js és a futtatható részét is. Persze a csomagokat fel kell telepíteni, de csak a vissza kellett másolni, újraindítani és már ment is.

    Erről jut eszembe, hogy az lm-sensort így sikerült megcsinálnom: sok utánaolvasás nyomán kiderült, hogy nem egyedi az én gondom, hogy nem jó értéket mutat és ennek nem a driver hiánya az oka. Rá kellett jönnöm, hogy az a helyzet, hogy ha nincs driver akkor semmilyen mérés nincs. A driver hiánya amiről korábban beszéltem csak a rendszer többi részéhez kell (cpu feszültségek, venti fordulat stb.), de ez a része nem érdekelt, így nem foglalkoztam vele tovább. Mivel maga a cpu hőmérséklet mérés működött csak nem jó, a conf fájlt kellett módosítani amiben megadható, hogy az egyes értékeket, hogyan számolja ki a mért eredményekből. Ezután csak össze kellett hasonlítani az lm-sensor és a BIOS által mért értéket, megtalálni a matematikai összefüggést és beírni a conf-ba.

    Visszatérve az eredeti problémára: a sensor és a korábban linket fórum leírásai alapján próbáltam megcsinálni, de csak a "szomorú grafikon arcok" jelennek meg a kijelzésben. Maga a hddtemp működik, ssh-n lekérdezhető.

    Merre tovább?

Új hozzászólás Aktív témák