Új hozzászólás Aktív témák

  • kételkedem

    addikt

    válasz stranger28 #25327 üzenetére

    Tim82 kolléga mondatait akár én is írhattam volna...
    Sosem lőnék le valakit azért, mert lopja a krumplit vagy a palántát a telkünkről!

    Sokkal előbb hagyom fel a telket, mint elkezdenék komolyan belekötni a tolvajokba. Nem szeretném vasvillával a bordáim között végezni az életem egy félreeső földút mellett. Az elmúlt néhány évtized alatt egyébként sem értünk tetten csak egy embert. Ő békésen szedte a szilvát. Apám rászólt, de az illető nem zavartatta magát, nyugodtan megszedte a kosarát, majd elment a bicaján.

    Szoktunk látni lovaskocsival, bicajjal portyázó embereket, tisztában vagyunk vele, hogy nincs földje, csak termése, de nem igazán lehet ellenük mit tenni. A rendőrségnek be lehet ugyan jelenteni, de teljesen felesleges. Se pénz, se ember nincs arra, hogy a hétvégi telken cirkáljanak, hogy kevesebb legyen a lopás. Ezek ráadásul nem zárt kertek. Ha én a szomszéd cseresznyéjét szedném, idegen akkor sem szólna érte, hiszen a pontos telekhatárt csak mi ketten ismerjük.

    Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Új hozzászólás Aktív témák