Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Segal #43775 üzenetére

    Szerintem most egyértelműen a C9 nyer az ára miatt.
    Azt lenne jó tudni, hogy javult-e esetleg a PC mód minősége a CX-en, de erősen kétlem, mivel nincs szó róla, hogy gyorsult volna a processzor és mostanában évről évre egyre több másodlagos-harmadlagos funkcióval szórják tele a TV-ket (AI akármik), tehát erre kb. akkor van csak esély, ha eddig puszta hanyagság, vagy valami banális szoftverhiba miatt volt gyengébb a PC mód árnyalása (nem azért, mert nem lenne elég rá a SoC erőforrása, hogy butítás nélkül is vigye a 4:4:4-et, ha közben fixen lekapcsol pár "képjavító", amit most is letilt a PC mód).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Segal #43778 üzenetére

    Ahogy írtam, 4:4:4 10bit beleférhet, de:
    1: a sávszélességen túl más is beleszólhat a támogatott formátumokba (mindkét oldalon)
    2: nincs szükség 4:2:2-től többre PC mód nélkül, aminek nincs sok értelme, ha nem javult

    (#43779) chros - Ahh! Akkor elnézést, le voltam maradva. Az szép. :C

    (#43787) MultiDoodad - Ízlés szerint. Én kikapcsolom, mert belenyúl a sötét árnyalatokba is (szemben azzal, amit az LG állít róla, hogy mit csinál, mert akkor csak a világos jelenetekben és világos színeken kéne változtatnia, nem a sötét jelenetek sötét árnyalatain). Valamikor tavaly linkeltem fényképeket, amik a HDR10, HDR10 + LG DTM, és DolbyVision (gyárilag dinamikus) eredményét próbálta összehasonlítani.
    A gyakorlat inkább az, hogy a DTM mindent egyszerűen csak világosabbá tesz, ha kell, ha nem.

    Játékokhoz amúgy a HGIG mód a nyerő (sőt, fontos, mert csak úgy működik rendesen a játékmenüs kalibrálós csúszka), ami 2019 óta van Játék módban.

    (#43789) SteveButabi - Ó, nem, nem, nem! :Y Az OLED Fény, ami Philips-en Kontraszt (de NEM video-kontraszt) maradhat (sőt, maradjon) maxon 100-on HDR10-ben, a Fényerő viszont mindig alap helyzetben 50-en (kivéve, ha pontosan tudod mi alapján állítod át másra, de akkor is +-/3, nem 10-20).

    (#43777) MaxxDamage - G-Sync mellé használj limitert! [kép]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Darth_Revan #43791 üzenetére

    Az AIDA csak az EDID-et olvassa, amiben a támogatott bemeneti formátumok vannak.
    Maga a kijelzőpanel 240Hz-es, a megjelenés előtt pár hónappal még nem volt letiltva a C9 szoftverében a funkció, ami ezt bizonyítja, és most a CX-en visszahozták (több lépcsős BFI, a C9 bemutatópéldányoknál is működött).

    (#43792) Segal - Korábban írtam, hogy a C9 már rég jelzi a 4k120-at az EDID-ben a forráseszköz felé. Persze kipróbálni nem tudjuk, de ennek így az lesz a vége, ha mégsem jó, hogy fekete képernyő fogad majd mindenkit, aki 2.1-es eszközt köt rá, és az automatikusan beállítja a legmagasabb támogatott módot, ezért nem hiszem, ha ilyen nagyot blöffölne az LG.

    (#43794) gago1975 - Hivatalos Ultra kábel már van rég, a Club3D tavaly óta árul ilyet (azóta már biztos mások is, de az is egy régi, normális gyártó és az volt az első ilyen), de igazából bármelyik jó minőségű kábel meg fog felelni, ha hitelesítve van rá, ha nincs (a selejt pedig semmihez se lesz jó, mindegy milyen matrica van rajta).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz poli27 #43864 üzenetére

    Lehetséges, de valószínűtlen, az LCD sokkal nehezebben ég be, főleg a relatívan jobb félék, amik nem is extrém módon vannak terhelve (pl. információs kijelzők, amin valami tényleg szinte 24/7 >90% statikus akár éveken át).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MultiDoodad #43891 üzenetére

    Kezdd a Warm2-vel (de végső soron ja, #43892, ha nagyon akarod, tekerd el). ;)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz renziNNN #43912 üzenetére

    Ja, HDR10 és DV esetén is az alapértéken kell hagyni, amin 2018-ig rendre 100 és 50, azóta 100.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz skippper #43917 üzenetére

    Nekem van magasabb szintű CalMAN license-em. Nem fogod tudni egyszerűen megosztani másokkal, mert HWID-hez van kötve, és csak 10x tudod újra regisztrálni (aztán érvénytelen a kulcs, ha nem tudod bizonyítani az újraregisztrálások szükségességét) és bár ezt nem próbáltam, de szerintem hálózaton át sem egyszerű (ha pl. mindig egy gépen fut és valahogy megosztod hálózaton át az USB eszközt). Amúgy hivatalosan nem is legális megosztani semmilyen formában a Home-ot.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #43945 üzenetére

    Ha sokkal többet szeretnénk erről beszélgetni, talán át kéne menni vele ebbe a topic-ba: [link]
    A dolgok "szürke" részét pedig nem kéne messzire feszigetni egyik témában sem. :(

    A DDC/AutoCAL támogatású LG, Panasonic, Sony TV-khez IPv4 hálón csatlakozik a CalMAN.
    Netre csak az első regisztrációhoz (az alap kulcs hozzáadása) és verziófrissítés alatt/után kell kiengedni olyankor, ha ellenőrzi, hogy van-e aktív előfizetésed, ami a verziófrissítésre jogosít, amúgy megy offline (és nyilván helyi hálóra korlátozva).
    Nem tudom, hogy a VM-ben min alapján generál hardware ID-t a license kezelőjük (változik-e, ha átviszed a lemezképet másik host-ra).

    Őszintén szólva, ha csak LG-hez kéne, és csak otthonra, én tuti, hogy inkább LightSpace license-et vennék, de még szívesebben fizetnék hasonló összeget valakinek, hogy tákolja össze a HDR10/DV kalibrálási opciókat is DisplayCAL-hoz (részben már meg vannak, csak finomítgatni kéne a WRGB sajátosságokra és hasonlókra).
    A CalMAN nekem azért érte meg, mert 4-5 féle márkánál is van AutoCAL, beleértve a régi Panasonic plazmákat is. Amúgy a halálba kívánnám a Spectracal-t, egy mocskos banda. Csak fizess prémium árat mindenért, aztán ne kérdőjelezz meg semmit, ha pedig mégis jön javítás a hibákra, akkor fizess újra a frissítésért, vagy akár vedd újra drágábban, mert azóta EOL egy license level, ami neked volt. :o

    (#43933) junior19 - Ja, a legolcsóbb műszer, amit lehet értelme használni, az az 1id3, de igazából egy i1Pro(2) is kéne mellé, ami 2-3x drágább (így összesen már sokkal több). Nem vagyok benne biztos, hogy spektró nélkül az olcsó colorimeter elég jó lesz (a fényerőt elég jól fogja mérni, szóval a gammát kisimíthatja, de a színeket már nem biztos, hogy jobban, mint a gyári beállítás).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #43961 üzenetére

    Tudtommal a LightSpace is tud 1DLUT-ot készíteni LG-hez (statikus szürke-skála méréssorból, akár több lépésben iterálva), a DeviceControl pedig fel tudja tölteni a HDR10 és DV slotokba ezeket. Szóval ott is legfeljebb a HDR-es 3DLUT-okkal lehet gond (a WRGB gamut miatt, vagy még a DV file előállításával), mint DisplayCAL-nál (az SDR azzal is működik), de nekem valahonnan az rémlik, hogy ez megoldott (talán tévedek, mert még nem próbáltam, csak screenshot-okon láttam, vagy futtában olvastam róla). :U
    A 15 nap trial-al nem sokra megyek, ha nem enged mérni, vagy mérést importálni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #43965 üzenetére

    A 2019 LG-ken szerintem semmi gond nincs már az 1DLUT-al, de a 2018-asoknál sem volt mindegyiken (én sohasem láttam banding-et reset után, mint ahogy írták, szerintem az az US modelleken lehetett csak).
    Amúgy alapvetően én is így gondolkozom, hogy redundáns az 1DLUT, ha elég nagy a 3DLUT, csak a HDR, főleg DV mód miatt foglalkozom vele, mert ott kvázi "kötelező" (elvben lehetne ott is 3DLUT-al kalibrálni a szürke-skálát, csak speciális eset, és külön fel kéne rá készíteni a szoftvert, hogy mit akarunk tőle, és szerintem egyik sincs...), de akkor már azt mondom, hogy legyen inkább egységes a workflow (és akkor csináljuk az 1DLUT-al SDR-ban is, ha nem árt).
    A 2018-as modelleken szerintem mindenképp megérte kalibrálni a HDR módok 1DLUT-ját a "macroblock" firmware után, az nagyobb elcsúszás volt, mint ami bennmarad az 1DLUT-ban a panel instabilitása miatt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz adamssss #43974 üzenetére

    Szerintem attól is függ, hogy ki mire érzékeny. A túlszaturált kép pl. sok "gamer"-nek tetszik, pl. szándékosan felhúzzák a színek szarurációját pl. ReShade-el. (Tipikusan ő lesz az, akinek az ágya peremén is színes RGB LED sor rikít alváshoz, ami bevilágít egy WoW posztert a falon. :)) ) Közben viszont van játékstúdió, ami komolyabban veszi a színeket, mint egy átlag filmstúdió (ugyan úgy, ahogy pár játék több pénzből készül, mint a nagy mozifilmek többsége).
    A hibás gamma viszont bármikor zavaró lehet, ha pl. elveszik a kontrasztélmény a túl világos fekete-közeli szürkéktől, vagy épp ha bebuknak a sötétszürkék a feketébe, ezért nem látsz semmit az éjszakai jelenetekből (akár azt se, amire lőni akarsz).
    [Ez most csak úgy általánosságban, nem OLED-re, még kevbésbé konkrétan C9-re értve.]

    Konkrétan a C9-et azért érheti meg kalibrálni, mert VRR-al elcsúszik a gamma a normál módhoz képest (tehát érdemes lehet a Színház módot VRR nélkül, a Játék módot VRR-al kalibrálni.)
    [VRR = Variable Refresh Rate = G-Sync Compatible = FreeSync]

    @chros: Na, akkor össze se állt bennem tudatosa, hogy miért próbáltam ki múltkor a FreeSync-et C9-en a kalibrálós AMD notimmal. Tudtam, hogy valamire még kellhet az. ;)

    (#43972) Gtaati - Alapvetően nem kéne letiltani a WiFi-t, mert a beépített ethernet automatikusan kilövi, de az USB-set nem érzékeli (nem fogod látni a menüben, hogy van-e kapcsolat, mi az IP cím, stb), így talán a WiFi-ről sem áll rá át magától (és akkor még ütközés is lehet, hogy nem áll le az egyik). Ja, és mivel nem lesz hozzá menü, csak DHCP címet tud kapni (fix kézit nem tudsz a TV-n bepötyögni).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kutyu92 #44004 üzenetére

    Szerintem minden 2019-es OLED tud VRR-t, legfeljebb is annyi lehet, hogy nincs hivatalosan is hitelesítve, az nVidia-nál, mint G-Sync Compatible, hanem kézileg kell bekapcsolni az NVCP-ben (és ugyan ez FreeSync-re AMD-vel, de az az összes 2019-esre igaz jelenleg, hogy csak "trükközve" megy, XBox One passz, szerint megy vele minden B9-en a VRR, mert ott nem kell hozzá külön G-Sync vagy FreeSync flag a firmware-be, a HDMI 2.1 port pedig adott minden 2019-es OLED-en).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #44012 üzenetére

    PC mód: Hát, a C9-en sokkal kisebb a minőségvesztés normál Színházból alacsony késésű Színházba (ALLM bekapcsol), vagy Játék módba (ami effektíve fixen LLM=On mód) váltva (látszik, de inkább csak tesztábrákon, külön figyelve rá a sötét árnyalatokon --- én is ezt látom, hogy kevesebb a ditherzaj, így több a banding, de egyáltalán nincs még ebből katasztrófa). LLM=On mellett nem látok számottevő különbséget az árnyalásban FRR és VRR közt, csak a statikus váltást egy másik tónus görbére (avagy más szóval elcsúszik a gamma a fekete közelében, felfénylenek a sötétszürkék, ami ne szép és kiemelheti a sötétszürkéken lévő banding-et, de 9nmagában nem növeli a banding mértékét, csak azt, hogy mennyire látható, zavaró).
    Ellenben PC módba váltani a C9-en egy jelentősebb ugrás. Akkor ugyan úgy néz ki a kép, mint C7-en és C8-on is PC módban: egyértelmű, feltűnő a minőségromlás (szintén főleg a fekete közelében, de már máshol is szemet szúrhat), főleg HDR10 módban (DV-hez nem értelmezhető a PC mód, mert az fixen subsampled, legalább is videóban és HDMI-hez RGB-be ágyazáskor), ahol még a magentázós móka is előjöhet (olyan szemet szúró banding szerűség, ahol átvillan oda nem illő színekbe egy-egy árnyalat, annyira messzire esik, amit helyette odaköp pontatlanul).

    Szóval, ha ő nem lát különbséget Játék mód és PC mód közt, az igazából jelentős fejlődés, és szerintem teljesen elfogadható úgy a PC mód, mert most én így használom effektíve Játék módban szinte mindig (kivéve, ha belső programokat használok, pl. Netflix, vagy ha kikapcsol az ALLM és G-Sync, mikor 2160p23-ba vált a madVR filmnézéshez PC-ről is, de amúgy a Windows asztal és SDR, HDR10 játék mind ALLM és G-Sync módban megy és elégedett vagyok ilyesmikhez az árnyalás minőségével --- azért sok játékban messze nem tökéletes az árnyalás, bármilyen kijelzőn is nézed bármilyen módban, de olyan játékok is elég jól néznek így ki, amikben szép simák a gradiensek...).

    Ügyes. -> :P

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #44040 üzenetére

    Továbbra is kizárólag a PC mód a 4:4:4, a HDMI címke marad 4:2:2
    A Színház+ALLM pontosan ugyan azt tudja mindenben, mint a Játék (a játék lényegében egy n+1 klón ugyan arról a profilról, mint a Színház is, csak fixen be van kapcsolva rá az LLM).

    (#44042) chros - Tényleg fura, hogy 2019-ben a switch chip megoldás többet tudott, mint most a natív implementációjuk (ha ez már tényleg az, nem csak egy olcsóbb switch chip). De szerintem tényleg semmi gyakorlati hátránya nem lesz a 40G-nek.

    (#44017) szabeska
    Igen, "be lehet neki tanítani", hogy ALLM-nél az LLM aktiválásával együtt váltson-e át Játék módba is, vagy ne. Alapból átvált, de ha egyszer visszarakod kézzel, akkor többször nem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #44116 üzenetére

    Miért foglalkozna bárki a PC címkével (főleg, hogy még többet kell kattintgatni érte a menüben, mint korábban), ha anélkül is tudna 4:4:4-et a Játék mód?
    Itt minden ugyan az, egymás után készülnek a képek, csak a címkét váltom: HDMI1 | PC
    Én igazából örülök, hogy nincs kijavítva a PC mód CX-en se, idén nem "kell" cserélnem. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #44162 üzenetére

    A panel tuti, hogy 10bit RGB-t kap. Az YCC csak valahol félúton létezik a SoC-ban.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MultiDoodad #44182 üzenetére

    Vagy IR lesz (élénk statikus elem átmeneti foltot hagy), vagy a "logó fényesség" késik (tovább tompítja a területet, ahol logót vélt észlelni, és még nem jött rá, hogy már nincs ott).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Williamgrant #44193 üzenetére

    Szerintem a téma-összefoglaló végén a szürke lesz az (nemrég lépett érvénybe az SSL).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MaxxDamage #44321 üzenetére

    Ahogy (#44320) FollowTheORI is írta: találtál egy bug-ot, hogy véletlenül engedélyezi az nVidia driver a TV-re is a GSync-et, mikor aktív a GSync-es laptop kijelző. Örülj neki, mert a VGA-d alapból letiltja a TV-n. Ha bejelented ezt a hibát az nVidia-nak, akkor az lesz a javítás, hogy sohasem fog működni a TV-n a GSync, akár lehajtod a laptop kijelzőjét, akár nem.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz PlanetDada #44443 üzenetére

    A legpontosabb gyári képmódok már elég közel vannak az "igazsághoz", hogy egy átlagos avatatlan szem, ha nem egymás mellé téve, és szándékosan vizsgálgatva (akár szintetikus tesztábrákkal, de minimum óvatosan választott film/játék jelenetekkel) ne lásson köztük nagy különbségeket. Persze mindegyiket lehet még tovább finomhangolni egyedileg és a véletlen szórások közt is lesz olyan, hogy valami közelebb esik a referenciához, van ami távolabb, de ez nem olyan mértékű lesz, hogy valaki (aki nem vizsgált már 10, akár 100 tévét tüzetesen, akár darabját órákon át) csak úgy ránéz, és megmondja melyik a jobb, de főleg, hogy azonnal vissza szeretné dobozolni és másikat venni.

    A legvalószínűbb az, hogy egyrészt ragaszkodsz a régi TV-d akármilyen színvilágához (legyen az épp nagyon is pontos, vagy sem, egyelőre mindegy) és most az új TV-t sem pontos profilra állítod be, hanem valami más véletlenszerűre (és akkor ez esetben valószínű, hogy ha az újon sem találod könnyen a "helyeset", akkor a régin sem találtad, tehát most azt várod az új TV-től, hogy egy gyári képmódja adja vissza egy régi TV-t pontatlan beállításaival produkált képét, amire kb semmi esély).

    (#44444) Jorgi Kormi - Az egy üres link? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MaxxDamage #44471 üzenetére

    Az újabb kártyákon miért tiltanák majd le? A régieken is csak azért van tiltva, hogy rád erőltessék a cserét újabbra.

    (#44478) MultiDoodad - A Játék képmódban a Dinamokus Tónusátehelyzés HGIG-n áll, és megcsináltad a játékmenün belül a "mikor olvas egybe a két fehér téglalap" kalibrálást (ahol van hasonló)? (Előbb állítsd HGIG-re, és utána piszkáld a csúszkát és hagyd is fixen HGIG-n.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MultiDoodad #44480 üzenetére

    Akkor szerintem egyszerűen ilyen a játék.

    (#44485) mucsácsó - "közhiedelemmel ellentétben, b8 c8 panel ugyanaz."
    Ki mondta, hogy nem? :U
    "Egyedül az E9et javasolta, azon már láthatóan szebbek a színek elmondás szerint."
    C és E közt még a SoC és szoftver is ugyan az (szemben a B és C közti különbséggel). :Y

    (#44486) Williamgrant - Ezt felejts el, főleg ha telefonnal, vagy Auto módba rakott DSLR-el fotózol és nem speciális módon csinálsz RGB képet a RAW-ból, hanem szintén PhotShop Auto módban....

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #44557 üzenetére

    Ezeket már írtam neki, esetleg majd megnézem magát a játékot, de úgy rémlik egy hajóbörtönben indul, ahol nincs tűz, úgyhogy elfogadok egy mentést privátban/email-ben.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MultiDoodad #44613 üzenetére

    Nem 'kell' váltogatni. Játszhatsz RGB 8bit-el is HDR-ben (illetve egyetlen játékot ismerek, ami ezt tiltja: Warframe), és hagyhatod mindig YCC 4:2:2 12bit-en (8bit SDR anyagokhoz is, és bárilhez). Ez a te választásod, de 4:2:2 fölé csak PC címkével van értelme menni, azzal viszont már a 8bit is sok, a 10 felesleges (pontatlanabb ilyenkor a TV). A különbség a gyakorlatban minimális, ha eltérsz az ideális formátumtól (nagyobb bajok vannak a hozzá kapcsolódó dolgokkal, mint pl. a PC mód).

    (#44609) KTTech - Ha külső lejátszót használsz, azzal is nagyíthatsz (akár egy set-top-box is tudhat ilyet, még 4k-ra is, ha kezel 4k-t, pl. sat tunerről).
    De LG-n is csak az ISF módok nagyítottak túl homályosan kb. 2017-ig, azóta átlagos. Az 1440p120 játék is élvezhető a C9-en.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BusinessGuy #44639 üzenetére

    Tudom, hogy sok a nyavalya, de általában (<90%) semmi köze ahhoz, hogy mire állítod a HDMI kimeneti formátumot az NVCP-ben. Azt a GPU az után csinálja, hogy kész van az RGB kép. Onnan vagy 1:1 megy ki, vagy konvertálja valamibe (akár más bitmélységű RGB-be), de utóbbit alapvetően nem is látja a játék, hogy ott mi történik, hacsak direkt le nem kérdezi valami API-n át (pl. NVAPI, de már a Win10 is lekérdezi ezeket, így az is továbbadhatja, de az csak informatív jellegű, csak a programozók hülyesége, ha szarakodnak miatta, mint pl. a Warframe esetén --- de mikor azt néztem, még az is BETA funkció volt ott, később talán kiveszik ezt).

    Az NVCP beállítást úgy is elképzelheted, mint ha egy extra processzort kötnél a PC és TV közé, ami konvertál a formátumok közt. Alapvetően semmi játéknak semmi köze hozzá (de ha a dobozt bekötöd USB-vel a PC-re, akkor lekérdezhető lehet, hogy mit csinál, de ennyi).

    Az csak a játék készítőinek a hibája, hogy ha a Win10 kapcsolót akarják használni (nem a régebbi megoldásokat, ami még Win7-en elérhetőek), akkor nem automatizálják. Nem is a Win10 hibája (az engedi pöckölni a játéknak, ha az akarná), és nem is a GPU driver-eké.

    (#44626) szabeska - Én a C9-et YCC 4:2:2 12bit-el használom, nem ér már annyit ALLM óta, hogy kézzel piszkálgassam és PC címkével is játszogassak (a C8-on még csináltam, általában PC módban játszottam még HDR10-ben is, mert játékban nem jöttek annyira elő a PC mód gyengéi, mint pl. filmeknél).
    De amúgy akit zavar, irreleváns kérdéssé teheti ősztől (ha minden jól megy és tudunk kártyát cserélni HDMI 2.1-esre).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Strezi #44645 üzenetére

    Hát, pedig ez legjobb tudomásom szerint tényleg így van. :U
    Itt kizárólag arról volt szó, mikor a VGA Control Panel-ben beállítod a HDMI, vagy DP csatlakozón kiküldött formátumot. Nem arról, hogy a felhasználói szoftverek milyen módon tudnak megjeleníteni >8bit tartalmakat. Utóbbi tudom, hogy elég bonyolult (bár UWP-vel és HDR10 desktop móddal már kevésbé), előbbit viszont a VGA driver és a GPU intézik.
    Egy egyszerű példával: teljesen mindegy és észrevétlen a Windows asztalnak, hogy hova állítod az NVCP-s formátumot, teljesen transzparens a dolog, a Windows asztal mindig RGB, hacsak a GPU esetleg át nem konvertálja YCC-re egyes kimenetekhez (beállításoknak megfelelően). A desktop compositor-t ez nem érdekli, az RGB-ben marad. Ezért lehet pl. klón módban nézni ugyan azt a Windows asztalt úgy, hogy az egyik kijelzőre RGB, a másikra YCC megy ki, és mindkettőn megfelelően néz ki.

    Másik oldalon pedig a magasztos "cél-hardware" is effektíve csak egy custom PC már a jelenlegi generációban is (AMD féle Bulldozer x86_64 CPU magok + egy GCN GPU + némi extra audio chip, vagy cache, stb, szerintem ezt túlzás célhardware-nek nevezni, nem direkt ahhoz tervezték az architektúrákat, csak célnak megfelelően módosították és szerelték egybe, az OS és az API-jai már sokkal inkább célzottak).

    (#44644) szabeska - HDMI 2.1-el benyomhatod fix RGB 12bit-re és örülsz, aztán a TV majd használ abból az információból, amennyit tud.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Strezi #44665 üzenetére

    Mutass kérlek valami forrást, ahol erről bővebben írnak, mint pl. ahogy itt Ph-n szokta Abu kivesézni a GPU-kat (PC és konzol is). Akár linkelj egy topic-ot, ahol folytathatjuk ezt. Egyrészt tényleg érdekel is, másrészt kicsit fura, ha valaki azt mondja, hogy téved a másik, de nem részletezi, hogy pontosan miben és hogyan (és támasztja alá valami forrással). :B

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #44681 üzenetére

    Szerintem alapjában semmi baj nem lenne azzal a chip nélküli DV móddal. Sőt, én talán egyenesen azt preferálnám, ha lenne választásom és jól működne. Csak annyi, hogy ugyan úgy jól kéne megcsinálni ezt is, mint minden mást.

    Tudom, hogy ez alapvetően csak a neve, de fogalmam sincs, hogy megnézte-e már valaki, hogy okoz-e számottevő késést a chip. Én még csak azt próbáltam ki, hogy működik a G-Sync Compatible VRR az RGB-be pakolt DV-vel (120Hz-en is), és annyit próbáltam szubjektíven megállapítani róla, hogy ha nőtt is a lag (SDR-hoz, vagy HDR10-hez képest) még kellemesen játszható vele egy FPS.
    Ezt azért emelném ki, hogy ne felejtsd el: a Sony-é a PlayStation is, így gondolnak a játékra is.

    A Sony szerintem egyértelműen le van már maradva a Pana és LG mögött kb. 2017 óta. Valamikor az FHD korszak vége felé voltak a csúcson (leginkább a Samsung VA paneles LCD-ikkel), de megragadtak a processzorukkal és szoftverükkel (nem az Android-al és a grafikus felülettel, hanem ami a képfeldolgozást illeti) az UHD és HDR kapujában (nem szálltak be a LUT-ozásba, stb).

    A profilmegosztás még jól is működne, ha mindenki kizárólag gamma 2.2-vel szeretné nézni az SDR-t és ugyan olyan max panelfényerővel. Csak hát van, aki gamma 2.4-re esküszik SDR-hoz, és nyilván nem csutka fényerő passzol mellé (legalább is sötét szobás filmezéshez). Az már csak az extra, hogy LG WOLED-nek, ha nagyon sokat változtatunk a panel fényerőn, akkor kicsit elcsúszik a szürke-skála is. Erre az a megoldás, hogy az egyik profilt SDR-hoz kalibrálod, a másikat HDR-hez és kézzel váltogatsz (de ezt talán még megjegyzi, hogy melyik profilban voltál legutóbb melyik formátumhoz, de nem vagyok benne biztos).

    Náluk 48 fehér 72 fekete volt régebben a BFI, mikor az LG és Pana 60+60 módot tolt. Akadozásmentes, de vibrálósabb volt. Most ugyan ezt szorozták fel kettővel, mikor a kijelző 120-ról 240-re lépett. Szerintem még jó is lehet, de nyilván még jobb, ha több opcióból választhat a felhasználó.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zozika84 #44702 üzenetére

    Kb. 1 perc CRU-val beírni a C9 EDID-be a FreeSync Range-t, és máris működik (pont ugyan úgy, mint a G-Sync Compatible), szinte bármelyik Radeon-al (én Vega-val próbáltam, ami öregebb, mint nV oldalon a Turing).

    (#44708) Strezi -> Másik topic-ban válaszoltam: [link]

    A másik fejtegetésre: ennyi erővel az Intel i5-2500 proci is cél-hardware, mikor nem egy asztali PC-be teszed, hanem egy Machintos-ba építi be az Apple. Smartphone vs. iPhone, stb. Ez szerintem így egyben már szemantikai vita is valahol...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nordlead3 #44720 üzenetére

    Szerintem én sem írtam mást, csak bővebben és érthetőbben, pontosabban fejtetted ki. ;)
    Én is így szoktam használni a két Pro opciót SDR és HDR10/DV közt.

    Az LG-nél az a legnagyobb baj a játékkal, hogy VRR módba váltva váltással elmászik a kép, de mivel kalibrálható külön a Játék képmód VRR módban, és át tud váltani a TV automatikusan Játék módba és vissza, ez sem katasztrófa, csak kellemetlen (több munka és felhasználástól függően talán később is figyelni kell rá, mert talán van, aki néha szeretne FRR-ben is játszani).
    Bár olvastam, hogy a CX-en talán nem csak a gamma csúszik el VRR-ba váltáskor, hanem még a fekete is felkúszik, de még nem láttam (és laikusnak könnyű összekeverni a kettőt).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Darth_Revan #44740 üzenetére

    Én a helyedben már lemondtam volna a másikat és kihívtam volna újra a szolnokit (csak próbáld kezdettől te irányítani a beszélgetést, és ne fogadd el a kiugróikat, ami leállítana).

    #44746 chros - Persze, hogy hihetetlen, sőt lehetetlen. Biztos, hogy elbeszélünk egymás mellett, hogy mit értünk YCC kimenet alatt (konvertált vs. natív). Sok Radeon kártya már a BIOS (nem UEFI, BIOS!) Post és Setup képernyőt is átkonvertálja és tudjuk, hogy szinte lehetetlen a natív YCC PC-n, különben azt használnák a jobb féle videólejátszók (akár pl. madVR is), de nagyon nem így van.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz plgr #44759 üzenetére

    Azt jelenti, hogy ne hagyj ott egy játékot, míg elkezdesz telefonálás közben fel-alá sétálgatni a házban, és felejtsd ott a TV-t 20+ percre állóképpel (saját megtörtént eset C7-el, maradt némi IR, ami aztán persze kimosódott, de úgy gondolom, hogy talán nem a legjobb benyomás a friss tulajoknak).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #44746 üzenetére

    Kikérdeztem telefonon:

    Mindig kizárólag az iTPG-t használja kalibrálásra és ellenőrzésre is, csak az változik, hogy mi van "mögötte" kiválasztva forrásnak (ami alapvetően csak azért lényeges, hogy átváltsd a TV-t SDR / HDR10 / DV módok közt ennek megfelelő formátumú anyagokkal a kijelölt forráson).

    A probléma, hogy más színk jelennek meg nála (szabad szem és műszer szerint is) attól függően, hogy valamilyen belső (beépített lejátszó, Netflix, stb) vagy külső (HDMI) forrás van-e kiválasztva. Tehát még az iTPG is más színeket produkál, ha Netflix vagy HDMI1 van mögötte. Az pedig még érdekesebbé teszi, hogy minden egységes lesz, ha PC címkét ad a a HDMI-nek.

    Meg fogom nézni itthon alaposabban, ha ráérek de szerintem alapvetően csak azzal az egy esettel lehet a baj, mikor HDMI van kiválasztva iTPG mögé. Tehát vagy belső forrásnak kell ketyegnie az iTPG mögött, vagy ha HDMI van kiválasztva (PC címke nélkül), akkor HDMI-n kell keresztülmennie a tesztábráknak is.

    Szóval szerintem kezelhető probléma, és csak véletlenül futott bele, de keveseket érint.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz skippper #44772 üzenetére

    Szerintem nálad van még pluszban valami anomália.
    Ma végigzongoráztam a dolgot, és azt látom, hogy a szaturált színek sohasem változnak, egyedül a tone-response VRR és FRR közt (ez ismert általános hiba), de teljesen mindegy, hogy az iTPG-t használom, vagy a HDMI porton megy be a jel.
    De legalább kipróbáltam végre, hogy az iTPG-n is meglátszik az FRR<->VRR különbség.
    [hdmi_sdr_rgbfull8bit_frr] (HDMI forráson érkezik a tesztkép, ALM és vele G-Sync letiltva)
    [itpg_hdmi_sdr_rgbfull8bit_frr] (iTPG ad tesztképet, mögötte Windows asztal, G-Sync tiltva)
    [itpg_hdmi_sdr_rgbfull8bit_vrr] (iTPG ad tesztképet, mögötte Windows asztal aktív G-Sync-el)
    [itpg_internal_sdr] (iTPG ad tesztképet, egy 24fps film pereg mögötte a belső lejátszón).
    Korábban már vizsgálgattam azt is, hogy van-e különbség HDMI-n át RGB és YCC közt, de nem láttam semmit (és úgy emlékszem azt mondtad, hogy RGB-t küldesz rá, ezért is mérhetem azzal most, bár amúgy is azt preferálnám).
    Vagy részletesebb mérést kellett volna csinálnom kevert színeken?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #44797 üzenetére

    Bár egy aprócska különbség mint ha mégis kirajzolódna a színeken, de meg kéne ismételni a mérést, hogy az csak véletlen zaj, vagy HDMI vs. iTPG különbség. Minden esetre ez itt minimális, közel sem akkora különbség, mint amit említesz és elmondásod szerint szabad szemmel is látsz.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz skippper #44772 üzenetére

    Futtattam még pár tesztet, és szerintem véletlenül rájöttem, hogy mi lehet a baj.
    Miután végeztél egy képmód kalibrálásával, és átlépsz egy másik bemenetre, nem mindig olvassa be azonnal a friss LUT-okat az új bemeneten emlékezetből aktív képmódhoz.
    Szóval példaképp:
    1: kalibráltam a Technicolor-t iTPG-vel úgy, hogy a belső lejátszó volt mögötte. Az ellenőrzés szép volt.
    2: Átmentem HDMI1-re, az ellenőrzés rosszabb volt.
    3: átváltottam Game-be, vissza Techni-be (és még átpörgettem az almenüket, hogy mi lehet ez), és már szép volt az ellenőrzés eredménye.
    Van egy hasonló ismert bug, hogy semmiféle LUT-ot nem olvas be a TV közvetlenül kalibrálás után, míg áramtalanítod (a feltöltött LUT le van mentve, csak beolvasva nem lesz egy ideig). Ez szerintem annak az egyik manifesztációja, mikor beolvasva marad egy régi LUT. De lehet, hogy te is azt láttad, hogy "üres" LUT-al futottál forrás váltás után.
    Vagy ez, vagy találtál egy teljesen új, ritka hibát, amit én nem tudok reprodukálni.
    Próbáld ki, hogy a kalibrálás végén kiveszed a TV-t kalibrálás módból (pipa le CalMAN-ben), ha végeztél minden kívánt mód kalibrálásával, és áramtalanítod egy percre.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nordlead3 #44828 üzenetére

    A CalMAN pattern window (ezt használom, ha HDMI-n megy a jel, a DV csak ezzel jó ilyenkor).
    Random zaj (talán IR) volt, mert ma nekifutottam újra (frissen reset-eltem egy képmódot, és nagyjából bekalibráltam (csak egy "Lightning" 3DLUT-al), aztán visszamértem többféleképp), és szebben összefésülődik a kettő (HDMI forrás és jel vs. belső forrás és iTPG):
    [calmanps_hdmi_sdr_rgbfull8bit_noallm]
    [itpg_internal_sdr]
    Feltettem ma a legújabb firmware-t (04.80.03), és változatlan maradt a VVR gamma hiba: [itpg_hdmi_sdr_rgbfull8bit_vrr]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz poli27 #44838 üzenetére

    Benne van a téma-összefoglalóban egy ismert működő típus, és a topic-ban is találsz keresővel említést más próbálkozásokról.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cichlid1 #44845 üzenetére

    Nem láttál még >100M sportkocsit szervizben, vagy esetleg spontán öngyulladni? :U
    És a legdrágább alkatrész minden WOLED TV-ben még mindig az LG panel+vezérlő. Hogy garantálja neked más TV gyártó, hogy az nem fog tönkremenni csak azért, mert pl. kicsit jobb táppal etetik (ami alapvetően csak feltevés)? (Bár néhány Panasonic csúcsmodellben extra hűtést is kap, de a(Z LG)gyártási selejtet az az alumínium borda sem javítja fel.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #44934 üzenetére

    Hát, erős PC miatt erősen javasoltam volna az LG-t a HDMI 2.1-el és VRR-al és alacsony lag-al, de ha nem játszol PC-ről, akkor mindegy.
    Azon túl, személy szerint a Panasonic-ot jobban szeretem mostanában, mint a Sony-t, de az is igaz, hogy kár lenne bemutatódarabot venni újként (bár ha alaposan le van árazva, akkor megérheti, akkor is ha első nap szerelőt kell hívnod, mert beleégett a store demo). De mikor így kifutó időszakban már szépen leárazzák a Sony-t is az induló prémiumáról, már az sem rossz vétel. Mindnek megvan a maga előnye és hátránya.

    Erről nincs semmi jobb infóm, de ránézésre nekem úgy tűnik, hogy a Panasonic vagy saját AR bevonatot rak rá, vagy másfélét rendel az LG-től, mint a többiek, mert mikor erősen ferde szögből nézem őket (pl. besétálok a szobába és legelőször csak a keretét látom, aztán fordulok be elé), a Panasonic sokkal szebb, "kristálytiszta üveg" hatása van oldalról is, míg az LG-k széle kezd kékesedeni/zöldesedni (évjárattól függően magentásodni, akár már szemből nézve is a sarkak/peremek egy kicsit), bár szemből nézve normál tartalommal nincs vele gond.

    A Sony-nál az alsóbb kategóriás LCD-ket utálom mostanában. Kifutó időszakban olcsók (de tényleg, olyan abszolút értelemben is olcsók, akár hatalmas >65" képátlót kapsz egy kis OLED áráért "élhető" féle LCD-vel [nem is jó, de nem is a legrosszabb]). Egyszerűen semmi közük a régi "Sony minőséghez", amit vár az ember (még bennem is máig bennem van, hogy ha Sony, akkor ha nem is kifejezetten jó, de sz@r mégsem lehet", aztán mégis... most már az olcsó Sony az olcsó képet is ad, nincs semmi hihetetlen ajándék, hogy olcsón kapsz jót egy amúgy drága márkától, olcsót kapsz olcsón).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Locutus #45004 üzenetére

    Amíg ki nem próbálta valaki, hogy működik-e ezen keresztül a G-Sync, addig nem. :P
    De az alapján, hogy DP 1.4 és nem 1.4a, illetve nincs odabiggyesztve a listára a VRR: nem. :(((
    Na meg jó kérdés az ára: véletlenül se legyen drágább, mint lecserélni a jelenlegit egy kb. azonos képességű, újabb VGA-ra, amin teljes értékű HDMI 2.1 port lesz (a DP 1.4-nek kicsit alacsonyabb a sávszélessége, mint a HDMI 2.1-nek, a 4k120 "csak" 8bit-el vagy 4:2:2-vel fér át, ami nüansz a 2019-es LG-knél a PC mód hibáival, de a lényeg, hogy VGA és adapter oldalon ez elég jó, de nem "fullos").
    Ja, és az "Ultimate" az lenne, ha kapott volna egy sound-only 1.4 portot is (AVR-en át sincs VRR, főleg nem régi 1.x-esen...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Locutus #45006 üzenetére

    Szerintem nem. Ugyan úgy, ahogy az 1440p120 sem megy neki (erőltetve sem, legalább is mikor utoljára próbáltam a C8-on [ami újabb/erősebb chipset, mint a B8]), pedig az is befér HDMI 2.0-ba (Sony OLED-eken is működött már 2017 óta, talán Panasonic-on is 2018-tól). Eddig még sohasem tűnt sikeresnek bármi olyat küldeni LG TV-kre, amit hivatalosan nem támogatnak (szerintem vagy explicit tiltják is, de legalább is nem "nyitott" szellemiséggel kezelik a dolgokat, whitle-list elvű lehet).
    Bár lehet, hogy VGA oldalon is van explicit szűrés a standard formátumokra, amik passzolnak az interfészhez, de játszottam már passzív DP->HDMI adapterrel (+ driver TMDS limit kiütés, mert az hivatalosan csak 1.4 Alt-Mode, nem 2.0), és úgy sem megy C9-en, ami CX-en igen (pl. 4k120 4:2:0).
    Ha valami, inkább kevesebb formátum fog működni (passzív DP->HDMI esetén is hiányzik valamiért a >8bit, bár a HDR10 működött legutóbb, ami korábbi próbálkozásomkor még nem).
    Előbb próbálnék meg VRR-t erőltetni a B8-ra (pl. FreeSync Range-t hozzáadni az EDID-hez, ami a FreeSync kapcsolót be kéne hozza, így talán még a G-Sync Compatible-t is felhasználói manuális opcióval), de 99.9%, hogy nem megy (főleg nem Pascal-al, mert azt a driver is tiltja Turing alatt HDMI-n, szerintem akkor is, ha DP Alt-Mode HDMI passzív adapterrel, de Radeon-al talán eljutsz addig, hogy átbillented a kapcsolót és vagy elfeketedik/villog a kép, vagy esetleg örülsz).

    De ha igazak a pletykák/mesék, az Ampere nagyon ütős lesz, most a gazdasági körülmények miatt talán viszonylag észszerű árazással a középkategóriában (ha mást nem, legalább most nem drágul tovább).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kokobe #45022 üzenetére

    Az LG-k kalibrálhatóak legjobban, csak egyben legnehezebben is. Minél komplexebb a rendszer, annál több a hibalehetőség is. Itt pedig meg vagyunk 'áldva' egy iszonyat arrogáns harmadik féllel is (Spectracal), akiknek fontosabb, hogy "industry leader" címen pénzt gyűjtsenek bármiért, mint hogy a szoftverüket fejlesszék.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nordlead3 #45049 üzenetére

    Ha mindegyiken kikapcsolsz minden képjavítót (zajszűrés, stb), és egyforma a kontrasztarány (OLED esetén ez mindig végtelen), illetve egyforma a színvisszaadás, akkor pont ugyan úgy fog kinézni a blokkos zajos szutyok is mindkettőn.
    Így LG WOLED panelre szűkítve a dolgokat, a különbség abból adódik, hogy milyen pontosan követik a tone görbét a fekete közelében (milyen pontos gyárilag és/vagy milyen jól kalibrálható), aminek praktikusan része az is, hogy milyen precízen számol és milyen szépen ditherel a processzor.
    De vedd figyelembe még azt is, hogy ilyen anyagoknál szubjektíven sokkal kellemesebb lehet a szemnek az, ha bebuktatod a sötétszürkéket a feketébe (teljesen, vagy legalább is perceptuálisan már effektíve egybefolyik). Ugyanakkor jobb minőségű tartalmaknál ez hátrány lesz, ha összehasonlítod őket.
    Egyetlen kivétel volt: 2018-ban a "macro block noise" témakör
    Szóval... ezzel szerintem így kár foglalkozni. Ami érdekes a gyenge minőségű anyagnál az inkább a felbontás újramintázása, de még az is szubjektív valamennyire (van, aki az élesebb, van aki a lágyabb eredményt kedveli, és ez is változhat tartalmanként).

    (#45052) MaxxDamage - Csak ha érdekel a 8 csatornás LPCM passthrough eARC-on.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ΞΔGLΞ #45093 üzenetére

    Az elő-töltött idő hossza szerintem abból adódik, hogy X méretű memória buffert tölt meg (pl. 100 Mb-ot), így minél magasabb a bitráta, annál kevesebb másodperc fér bele (pl. 10 Mbps-nél 10 sec, de ez most nyilván csak példa). Szóval akkor is így változna a csík, ha >=10Gbps SPF interfész lenne a TV seggében (de változatlanul szűkös mennyiségű RAM, és nem lenne NAND flash cache se).

    (#45099) ΞΔGLΞ - Milyen képbeállításokkal nézted őket?

    (#45083) salapp - Azt tudtad, hogy fothfb kb. Vivid módban járatta őket eleinte? :Y :P

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz blakey #45108 üzenetére

    Nyugi, a Pananosic vezérlése megoldja, hogy úgy se legyen szar a kép, ha oda állítod be. ;]
    "Azt már úgy gyártották." :DDD
    stb, stb :))

    (Amúgy plazma korszakban tényleg volt ilyen mentalitásuk. Pl. csak náluk működtek úgy az R, G, B Gain csúszkák, hogy ha egy zöldfülű kalibrátor felfelé tolta őket, nem csak kettőt lefelé és egyet nullán hagyva, akkor automatikusan visszaskálázta a háttérben úgy, hogy a legmagasabb 0-at üssön, ne kezdjen el clipping-elni.)
    Személy szerint most is csak az velük a bajom, hogy nem fordítanak elég figyelmet a PC-sekre és csak a túlárazott csúcsmodellekben van benne minden olyasmi, amit az LG betesz a legolcsóbbakba is (pl. 3DLUT programozás).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rothfb #45110 üzenetére

    Annak szerintem még mindig 0-án lenne a helye (bár fejből nem vagyok most benne biztos).
    De a "vivid" inkább arra utalt, hogy a színek is jól fel voltak húzva (maxolt színátalakítás, stb), attól lesz "kicsattanó" azon túl, ha a "Fényerőszintet" is szép magasra húzod. De már eleve a Normal mód is túl vakító és színes alapon, szemben egy Prof vagy Cinema/THX móddal, amik alapból sem olyan rosszak (és kis állítgatással már pöpec).
    Persze ez a gyártók hülyesége, hogy idióták a "Normál" és "Természetes" módok. Félrevezető.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz salapp #45118 üzenetére

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák