Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T.Peter

    őstag

    válasz szkutyi #97304 üzenetére

    Megneztem g3-on hdr-ben mkv-bol es dv-ben ts-bol. A media info 9xx nits-et ir mindket esetben, a dovi tools pedig a 3xx nits-et adta (mindket esetben megint) amit szkutyi is mutatott. Szemre pedig biztosan nem 300 nits feletti, se hdr, se dv modban. Nincs prime-om, onnan inditva nem tudom milyen.
    Dune part one (single layer, mp4) eseten pl a mediainfo mutat kevesebbet (7xx nits) es a dovi tools tobbet (9xx nits, a film kozepe kornyeken).
    Megneztem az avatar sorozatot is (netflix es a release), ott a mediainfo 2xx nits-et ir, a dovi tools 9xx nits-et (a legelejen, ami kb a netflix logo, utana 2xx nits). Osszehasonlitva pedig nem lattam kulonbseget. A tuz az elejen levo harc kozben eleg vilagos, de sotet szobaban 60 cm-rol nezve a felvillano majdnem fullscreen feher is tud eros lenni, hiaba csak ~230 nits koruli a g3 100% window mellett.
    Szoval ezek alapjan azt kb kizarnam, hogy a release es a stream kozott lenne kulonbseg, viszont a mediainfo es/vagy a dovi tools lehet nem pontos, mert a netflix logo sem volt annyira vilagos mint amennyire szamitanek a 9xx nits alapjan. En nem ertek hozza, de az biztos, hogy ezeket jobb lenne referencia monitorral kimerni, ami 1% es 100% mellett is tud 1000 nits-et es mutatja a histogram-ot. En szemre csak tippelni tudok.

Új hozzászólás Aktív témák