Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz viera #90035 üzenetére

    Szerintem brutál jó dealt csináltál - és őszintén kiváncsi vagyok, hogy ugyan azok a tartalmak DV képesség hiányában HDR-ben hogyan fognak nálad megjelenni.

    Tegnap engedtem el ezt az egészet megmondom őszintén.. Itt valaki írta, hogy megnézte a Top Gun 2-t HDR verzióban és hogy sötét. Mivel rég láttam a filmet gondoltam egyet és kikerestem - de nem találtam HDR kópiát egyik streaming szolgáltatón se, pusztán a Skyshow Timeon van fent SDR-ben.

    Nálam 28-as fényerő van Filmmaker módban beállítva és az összes képi javító ki van kapcsolva kivéve a sima gradációt, mert az a 8 bites szarokon segít.

    A film egyből beszippantott, végig is néztem és tátott szájjal néztem a lemenő nap előtt elhúzó vadászgépeket, a csillogó fehér világos havat, a kontrasztos jól világított arcokat, közeli snitteket stb.

    Nálam az a világ semmit sem ér ahol egy HDR film még a felét sem éri el stimulusban mint egy SDR. Nincs olyan, hogy magas dinamika tartományú tartalom, pont a képi dinamika nélkül - ez a fából vaskarika. És igen is kellene, hogy legyen egy egységes megállapodás, hogy a HDR-en belül mit hová illik húzni fényességben stb.

    Az egész helyzet kb olyan mint az 1.4-es szívó sportautó...

    Kénytelen vagyok azzal zárni az egész - már egyébként is túl hosszúra nyúlt - vajúdásom, hogy be kell ismerni és el kell fogadni - a világ tartalomkészítőinek többsége nem tud tisztességes HDR tartalmat előállítani, nem érti meg a célját, nem képes előnyére fordítani, csakis hátrány származik belőle. Számunkra, nézőknek.

    Megértem teljesen Vhiktor oldalát - neki az a feladata, hogy a leghűbben tolmácsoló kijelzőt hozza ki az ügyfél készülékéből. Ez a helyes. De ettől még az elfuserált tartalom fogyaszthatatlan marad, és az eszköz, tehát a TV, ami nevében- szórakoztatóipari eszköz, nem éri el a célját, teljesen mindegy hány milliót adtunk érte...

    És nem junkpod, nem az (agyon)- tömörítés miatt van :) illetve majd szólj ha megvetted az Apple TV Siló sorozatát fizikai hordozón, összehasonlítjuk a streaminges verzióval - ja várj mégsem, mert, hogy sosem fog megjelenni. Ooops :F

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • blakey

    titán

    válasz viera #90035 üzenetére

    Na de kíváncsi vagyok milyenek lesznek rajta a DV filmek amik zavarnak. - HDR10 lesz, szóval nem fogod látni azt, amit Dolby Vision esetében. HDR10+ meg másik "történet".

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák