Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alaves

    addikt

    válasz blakey #85427 üzenetére

    Ha a videó (teszt) célja a vásárlók tájékoztatása, a döntés segítése, akkor szerintem úgy lenne korrekt, ha szerepelne 1-2 perc a már kalibrált TV-k képéről egymás mellett, hasonlóan, mint a dobozból kivett résznél. A teszt alapján én biztos C3-at vennék (mint átlag vásárló aki nem ért a deltaE-hez és hasonló "úri mulattságokhoz"), esetleg akkor gondolkodnék S95B-n, ha a kalibráláson kívüli megoldást adna a pirosodás problémára (pl. 'Color' állítása 25-ről 24-23-22 stb-re, azzal, hogy elfogadható kép érhető el, és úgy már nem pirosodik a fehér és a szürke).
    Megjegyzem, több S95B videót néztem már meg és többségében ez a jelenség látható volt, míg a Sony-nál nem láttam olyan videót, ahol lehetne ezt látni. Samsung-ékat gondolom egyáltalán nem érdekli a dolog... Továbbá WOLED kijelző "deltaE ide vagy oda" 'Színmélység: 100'-nál sem produkál ilyet (gondolom a W pixelnek köszönhetően).

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Új hozzászólás Aktív témák