Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsip

    addikt

    válasz blakey #75344 üzenetére

    Nem olvastam végig a thread-et, csak:

    - van egyfelől a SMART CARD (a csippes bankkártya formátumú kártya)
    - meg van a Common Interface modul, amibe a SMART CARD-ot betolod, és utána ezt a CI modult dugod a TV hátulján levő CI felíratú helyre.

    A SMART CARD-ot a műsorszolgáltató (TV előfizetéshez tartozó cég) adja. Szóval az fix. Ha Set top boxot is kapsz a TV előfizetéshez, akkor abba a STB-ba megy be a SMART CARD. Ha nem akarsz még 1 áramzabáló dobozt a TV mellett üzemeltetni, akkor a STB helyett a TV-be dugod a SMART CARD-ot a CI modulon keresztül. Na a CI modult ilyenkor általában nem adja a TV szolgáltató, hanem neked kell megvenned. Ebből kábelTV boltokban szokott lenni 2-3 féle típus. Elvileg mindegyik tök ugyanazt tudja (DVB-C szabványok, és codec-ek), de a valóságban lehetnek különbségek közöttük. Szívesen veszek róla 1 technikai előadásra linket.

    Ha pl. az egyik CI modullal nem megy jól a TV / kockásodik az adás / fagy a TV megmagyarázhatatlanul, vagy hasonló anomáliák vannak, akkor kell 1 másik típusra cserélni a kábelTV boltban. Általában blokk ellenében szó nélkül szokták cserélni pár napon belüli vásárlás esetén. Nekem kb. 7 éve a T-s DVBC volt szar Samsung TV-n az egyik CI modullal, kb. az 1. másodperctől hibás volt a kép. Csere a másikra, és ment gond nélkül évekig.

    [ Szerkesztve ]

    -

  • bnorci71

    addikt

    válasz blakey #75344 üzenetére

    itt magáról a Conax modulról van szó jól gondolom? Mert az lehet van 10éves fogalmam nincs milyen verzió anno amikor elérhető volt a szolgáltatónál váltottam rá.
    Ez volt benne 1.0 a vége jelentsen is bármit

    ez volt a másik tévébe most ez van benne

    wifire mire gondolsz átnézni? 5Ghz-n csatlakozik meg van egy 2,4Ghz a házba illetve a szomszédoké ami idelóg. Bt-n nem kapcsolódik semmi a tévéhez
    Ezeket a modulok a szolgáltatótól vannak nem adja hanem meg kel vásárolni.
    Na akkor megyünk most ebbe az irányba. Csere megvolt ha lesz hiba kidobom és próba STB-vel.
    Konnektort is átdugtam bár nem tudom az másik fázis vagy ugyan az. Másik fázisba lenne jó rakni van 3 fázisom.

    [ Szerkesztve ]

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Új hozzászólás Aktív témák