Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz farkas-j #67445 üzenetére

    A HDMI Auto az általában a képre vonatkozik, hangnál ritka, LPCM, RAW esetleg bővített beállítások esetében csatornaszám, mintavétel stb is előfordulhat. EDID infók alapján természetesen változhatnak a beállítások, illetve kaphat a lejátszó olyan üzenetet, hogy a TV nem tudja a hangot, PCM fogad, de a bekapcsolási sorrend is számít. Pl. én használok egy USB DAC-ot és ennek megfelelően van beállítva a lejátszó kimenete, ha mindet bekapcsolom akkor a TV-n nincs hang, ez természetes, viszont, ha kikapcsolom a DAC-ot, akkor nem az van, hogy nem lesz hang, hanem az, hogy a lejátszó átteszi a hangot a HDMI kimenetre, pedig az nem is volt beállítva. :) Mondjuk ez a megoldás nekem pont jó, de ebből látszik, hogy mennyire kommunikálnak az eszközök.
    A hangra vonatkozó rész egyes készülékek esetében úgy működik, hogy ha SPDIF-et választunk ki akkor HDMI-n nincs hang, de olyannal is találkoztam, hogy bizony mindkettőn volt hang, HDMI-n PCM ment tovább. Nem ilyen egyszerű az élet, de ha a TV PCM-t ír ki DTS anyag esetében, akkor azt is kap, eddig is azt kapott, ezután is maximum azt kapja. Ha érintetlen DTS-t kap akkor nincs hang a C1-en.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák