Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz grabber #34350 üzenetére

    Valójában a "beégés" az kiégés, kifakulás.
    Ha egyszerre fakul, öregszik minden subpixel a képernyőn, akkor sosem fog "beégni". De ez szinte lehetetlen. Akkor látszik a "dolog" ha a képernyő egy része gyorsabban öregedett mint a többi. Pl a képernyő egy részét nagy fényerővel, statikus elemmel öregbíted. (főleg piros, sárga, vagy rikitózöld színek (logók vagy hírsávok) a problémásak).
    A tévélogók többsége azért még így is fehér, ez nem akkora gond.

    És mivel ezt az öregbítést kumulatív kell értelmezni, sokkal könnyebb ilyen hibát előidézni mint a többség gondolná. Magyarul mindegy, hogy 1x nézed a statikus elemet 100 óráig, vagy 10x 10 óráig. Az eredmény nagyjából ugyanaz...

    Ettől függetlenül ha jól van beállítva a készülék, és vegyes tartalmat nézel rajta, akkor évekig hibamentesen kell(ene) működnie.
    Nekem beégett egy 2016-os E6V-m, másfél év kellett hozzá. 50+os oled fény, vörös statikus elem ugyanott. Mondjuk 1000 óra elég volt egy 1%-os degradációhoz.
    Ez így nagyon karcsúnak tűnik, de az egy 2016-os készülék volt, az újabbakra még védelmet is írtak. (pl. statikus elemek fényerejének csökkentése, pixelshift stb...)
    + 2018-as LG-paneleknél 40-50%-kal nagyobb a red subpixel.
    Szóval azért történtek előrelépések.

    Ezt csak az idő fogja megmondani, hogy mennyire hatékony amit eddig fejlesztettek a paneleken, elképzlehető, hogy a szerviznek sok dolga lesz 1-2 éven belül amikor a 2018-as készülékek 2-3 évesek lesznek. Ezt senki nem tudja - csak az elméletet -, a gyakorlat esetleg más mutathat majd, senki nem tudja.

    [ Szerkesztve ]

  • Celtis

    veterán

    válasz grabber #34350 üzenetére

    Sajna még mindig csak a sötét szobában HDR filmek nézésére a legjobb az OLED

    Nem hinném. A fényárban úszó üzletekben kiállított tv-k között is látványos az OLED fölénye.

Új hozzászólás Aktív témák