Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Fisha #38527 üzenetére

    "Vagy lenne úgy is, hogy a TV egyik HDMI-jén bejön a jel és az eARC-on kimegy?"

    Így van, így értettem. Ennek a lentiek miatt látom értelmét:
    - A tévé bemeneteire külön-külön be lehet állítani a képmódokat. Így ha különböző képi beálltást igénylő eszközei vannak az embernek és azokat a tévére köti, akkor elég lesz bemenetet váltani, képmódot nem kell.
    - A tévékkel típusól függően megy a WQHD, illetve 8K felbontás is, a 120 Hz és különböző VRR technológiák, amelyekkel a mai erősítők tudtommal nem képesek mit kezdeni. Ezek egyelőre PC-ről lehetnek érdekesek.
    - Nekem erősítők (Onkyo RZ1100 és Denon X1500H) és PC közt voltak handshake problémáim, ami tévével nem jelentkezett. Imádom a HDCP-t. (Nem.)
    - Ha az ember átállítja a tévé hangkimenetét Bluetooth-ra, akkor használhatja is a vezeték nélküli fejhallgatót, nem kell az erősítőbe dugdosni a jack-et. (LG C8-on game módban nem működik, és ki kell próbálni, két fejhallgatóval egyszerre működik-e.)

    Van nyilván több hátránya is:
    - Sokszor a tévé csatlakozói vannak a legmesszebb a többi eszköztől.
    - Maximum négy HDMI van egy tévén, amiből az egyiket foglalja is az erősítő.
    - Az extrább hangformátumok (pl. DVD Audio, SACD, Auro-3D) nem hiszem, hogy támogatottak eARC-on.

    "ha esetleg az erősítő tud eARC-ot, de 4k/HDR pass-t nem"

    Ilyen erősítő szerintem nincs. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák