Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Attila444 #335 üzenetére

    Amig működik, lehet fasza a cucc... csak ahogy elromlik... alkatrész ellátás nuku... fw letöltés / frissítés nuku... így kuka! És tényleg +5E-ért már garis eredeti SJCAM-ot kapna... hát nemtudom! Én ha már ennyi pénz "kidobok" - megfontoltabban vásárolok! Pro és kontra érvek!

    Sajnos a fake kamerák minőségben eléggé rosszak... akku időben siralmasak... ha 20-30percet bírnak az már csoda! Állítólag neked ezekkel nincs bajod... mostmég! majd fél év múlva nyilatkozz!

    (azhogy becsempészve jutottál hozzá, azt inkább nem reklámoznám! Inkább úgy fogalmaznék, hogy nettó ár! Mert így összehasonlítva +10$-ért nettó áron SJCAM-ot kapsz már... és ekkora összegnél az a +10% tényleg nem éri már meg!?)

    Olcsó dual-simes kínai okostelóknál is ez van... meg a fake Samsung - iPhone klónoknál... minőségre kaki és sajnos ha valami elromlik benne, esélytelen az alkatrész / szoftver, fw javítás!

    Míg egy "márkás" darab mögött van user támogatás / és használtan is ér valamit... míg egy copy már újonnal is annyit ér, amennyiért adják... se! max a felét!

    És amúgy én nem is SJCAM-ot ajánlanék... hanem inkább Xiaomi-t... bár ha kell LCD és sok tartozék, akkor SJCAM SJ5000 WiFi! (ebbe még nem nagyon tudtam belekötni... pedig keresem a hibákat... míg SJCAM SJ4000-be például a sárgás/kékes képbe igen)

    Az SJCAM SJ4000-el sincs baj, ha helyén tudjuk kezelni! Ár/értékben!
    Még a fake kamokkal sem... ha totál lemondasz arról, hogy ha elromlik valami rajta... akkor kuka! Így meg akkor inkább megéri azt a +10% felárat az SJCAM, mert ahhoz legalább kapsz alkatrészt... támogatottságot!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • bepi81

    tag

    válasz Attila444 #335 üzenetére

    A Aliexpresst bogarásztam át napokon keresztül és kb 3 féle SJ7000 wifi típus létezik.

    1. a 1,5"-os kijelzővel ellátott (ez kb SJ4000 szerű), IR-es, 4x-es digit. zoomos, "Sunplus SPCA6330 chipset, with OV2710 imaging chip", fullHD, HD és WVGA felbontással

    2. az 1. pontban szereplő, de IR nélkül, és Sunplus helyett Novatek 66655 chippel

    3. 2"-os kijelzővel (960x240 pixel) ellátott (SJ5000 szerű), ami nem IR-es, de AR0330 szenzorral van ellátva, Novatek 66655 chippel, mozgás érzékelővel, csak 1080p 30 fps és 720p 60fps választható felbontással, 750mAh aksival

    4. A 3. pontban leírtakhoz hasonló, de 14Mp-es szenzorral, valamint FullHD, HD, és WVGA felbontással, 900mAh aksival

    És kb ennyi van, ami valamiben különbözik. Mivel, van olyan csomag, amiben több pótaksi is van, értelem szerűen beszerezhető az aksi külön is.
    Firmware frissítés? Minek? Ha jól működik, én nem bántanám. Egyébként, valszeg ilyen opció (fw frissítés) nincs.

    A +5000-ért kapnék itthon garival egy rossz WB-vel dolgozó wifi nélküli alapgépet. Köszi, nem.

    Az, hogy szerinted vakon győzködöm magam, hááát, gondold át mégegyszer: Én legalább saját tapasztalatból beszélek, vettem a fáradságot és utána néztem, hogy melyik milyen. A YT erre jó alap. És ott elnézve a videókat, már bocsánat, az a szar klón SJ6000 képminőségre eléggé elporolta az SJ4000-et. Az SJ 5000 Plus-nak sincs valami rendben a WB-jével. A Xaominak szép képe van, de minden egyebet külön kell hozzá megvenni, és még kjelzője sincs. Viszont 75-80 dollár, ami a szolgáltatások fényében sok, hiszen, minden kieg.-et meg kell hozzá venned. És itt jön a kompromisszum, kinek mi kell. Ez nem vakság, hanem csak nekem más fontos, mint neked. Pont.

    De, tudom, sokkal könnyebb kritizálni csípőből, mint megérteni a másikat. Kritizálni kényelmes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák