Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoodoo86

    tag

    válasz ghck #2352 üzenetére

    Miért bit.ly-n keresztül linkeled?
    Ez reflinkes link?

    Ez a helyes link

    [ Szerkesztve ]

  • fecus

    őstag

    válasz ghck #2352 üzenetére

    Nem gyorsabb. A Banggood megbízhatóbb és olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

  • skoos

    őstag

    válasz ghck #2690 üzenetére

    De, csak ugye abbol is több kellene, hiszen 3 ajtó és minegyik más irányba néz. Nappal is kapcsolhat, ledes izzok és elég zárt az előszoba.

    De ha van ilyen jo, az is éekelhet...

  • Norby-007

    tag

    válasz ghck #2817 üzenetére

    Már megnyugodtam :) gyorsan fel szoktam kapni a vizet, sajnos...
    Egyébként csak időt kellett neki hagyni és mire bepötyögtem a siralmaimat addigra minden offline lett.
    Bocs
    DE: itt nem volt valakinek problémája a letsenscypt telepítésével? Már a router gondokban is rákérdeztem de nem kaptam még megoldást. Sajnos kezdem azt hinni, hogy ezzel a routerrel nem lehet a 80-as és a 443-as portot megnyitni pedig a router is 34 lepedő volt, tehát nem az olcsóbbik fajta és direkt úgy vettem hogy tudjon port forwardolni. Tanácstalan vagyok e miatt, nem tudom miért lehet a 8123 at nyitni és a másik kettőt meg nem. Tudom nem témába vág, de hátha valaki találkozott ezzel a problémával.

  • Norby-007

    tag

    válasz ghck #2819 üzenetére

    Szia,

    Az alábbi linken a Let's Encrypt rész 1. pontja ezt kéri tőlem:
    "Open your router configurations again. You need to forward Port 80 to Port 80 on your raspberry pi, as well as port 443 to port 443 on your pi. This is to verify the certificate."

    [link]

    Ha ezt a pontont nem tudom megtenni, akkor nem sikerül az egész részt létrehozni. Azért lenne rá szüskgéem, hogy a HA-t elérjem kintről jelszóval és az IFTTT tudjon neki kintről URL-es webes parancsokat küldeni. E nélkül nem fog menni, csak jelszó védelem nélkül. De sajnos igencsak kezdő vagyok a témában és nem nagyon értek hozzá, ezért a pontok szerint haladnék. Az első részt meg tudtam csinálni, így a 8123-as port forwardolásával elérem bárhonnan a Pi-n futó HA-t, de nincs védelem rajta. És az sem tudom, ha nem csinálom meg ezt a letsncrypt részt akkor egyáltalán elérhető lesz-e IFTTT-vel kívülről.
    Nos én ezekre várnék tanácsot választ, de sajnos fel kell adnom, mert 4 napja nem mozdulok ebben előre.

  • Norby-007

    tag

    válasz ghck #2826 üzenetére

    Sajnos annyira láma vagyok ebben, hogy még a kérdésedet sem értem :))
    De megint megkapjuk majd a magunkét, hogy off topic, ezért ha esetleg van pár fölös perced rám, akkor privátban küldj kérlek némi instrukciót és infót arról, hogy ezeket miként tudnám ellenőrizni, és mi lehet a megoldás rá.
    Nagyon köszönöm.

  • Dodi_30

    újonc

    válasz ghck #4086 üzenetére

    Igen, erre én is gondoltam. A végső megvalósításban ott, vagy ott is lesz érzékelő. Most rövid volt a kábel 😁

  • itanczos

    senior tag

    válasz ghck #4194 üzenetére

    Ez nem termosztát!
    Ez egy hő és páratartalom mérő, ami bluetooth-on keresztül tud kommunikálni. Nekem is van ilyenem.
    Ahhoz, hogy használni tudd automatizálásra, kell egy olyan eszköz, ami BT gateway-ként tud működni. Ilyen a megfelelő Xiaomi Mijia Bedside Lamp, vagy a Mijia 1080p kamera. Tehát, a Xiaomi Gateway nem elég!

    Kérlek használd a LINK gombot, ha link-et teszel be az üzenetbe!

    [ Szerkesztve ]

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

  • hoodoo86

    tag

    válasz ghck #4196 üzenetére

    (Modositott hozzaszolas) tenyleg kiolvashato egy bluetooth eszkozzel a leiras szerint. Raspberry-d van?

    [ Szerkesztve ]

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz ghck #4198 üzenetére

    BLE szerintem pont gyenge. Nekem az órám BLE-s, és gipszkartonból bír 2-3 válaszfalat, rendes téglából 1-2 (válaszfal), főfalból egy is elég neki hogy ne legyen kapcsolat.

    [ Szerkesztve ]

  • hoodoo86

    tag

    válasz ghck #4198 üzenetére

    BLE nem kompatibilis regebbi bt protokollokkal. Ha egy eszkoz nem implementalta a BLE-t, akkor azzal nem fog mukodni.
    A hatotav sem eros. Szoban belul foghato max.

    Hany ilyen homerod van? Ha meg nincs sok, akkor nem keso valtani a Xiaomi Aqara platform-ra. Van ott is homero. Kell egy gateway es az zigbee protokollon kommunikal az Aqara eszkozokkel. Sokkal jobb a tamogatottsaga. Integralhatod a nepszeru szoftverekhez.

  • itanczos

    senior tag

    válasz ghck #4223 üzenetére

    Igen, ez lenne a jó, de ehhez nem jó az eredeti kábelezés.
    Mert ugye fázist fixen kell kapnia a cuccnak. Szóval, mindenképp plusz kábelezést igényel.

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

  • itanczos

    senior tag

    válasz ghck #4232 üzenetére

    Gondolod, hogy mindig van fent kötő doboz?!? :)
    Amit leírtál, jó lehet, de szerintem nem mindig megoldható.

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

  • krisztián28

    csendes tag

    válasz ghck #4286 üzenetére

    Szia!
    Nagyon köszönöm a segítséget!!! Tökéletesen működik így, hogy átírtam egy másik lábra :C :C :C
    Nagy az öröm!!!

    Ha valakit érdekel feltöltöm a működő kódot, hátha valaki hasznát veszi !
    Az eredeti kód nem az én szüleményem! Innen származik!
    Az átalakított programban egy arduino nano RS485-ön kommunikál a központtal ami szintén egy arduino nano ami usb-n van csatlakoztatva egy raspberry pi-re. A gomb megnyomásakor a rákötött led szalag fokozatosan (fadel-ve) bekapcsol 100%-ra, következő gombnyomásra fokozatosan lekapcsol 0%-ra. Ha hosszan tartod nyomva a gombot akkor pedig lehet fényerőt szabályozni. Domoticz alatt is tökéletesen működik ott is lehet ki -be kapcsolni és a csúszkán (át kell állítani dimmerre) is lehet szabályozni a fényerőt. A programban jelenleg összesen 2 db különálló led szalagot lehet szabályozni 2 db nyomógombbal.
    /*
    Board Transmit Receive PWM Unusable
    ----- -------- ------- ------------
    Arduino Uno 9 8 10
    Arduino Mega 46 48 44, 45
    */

    #define SN "eloszoba led"
    #define SV "1.0"

    #define MY_DEBUG
    #define MY_NODE_ID 6
    #define MY_RS485
    #define MY_RS485_DE_PIN 10
    #define MY_RS485_BAUD_RATE 9600

    #include <OneButton.h>
    #include <MySensors.h>

    #define CHILD_ID_LIGHT1 1
    #define CHILD_ID_LIGHT2 2
    #define FADE_DELAY 10 // Delay in ms for each percentage fade up/down (10ms = 1s full-range dim)
    #define FADE_DELAY2 10 // Delay in ms for each percentage fade up/down (10ms = 1s full-range dim)
    #define LED1_PIN 6 //led szalag
    #define LED2_PIN 5 //led szalag
    #define BUTTON1_PIN 3 //nyomógomb
    #define BUTTON2_PIN 4 //nyomógomb

    byte ledLevel;
    boolean ledDimWay;
    byte ledLevel2;
    boolean ledDimWay2;

    OneButton button1(BUTTON1_PIN, HIGH); //a 3-as lábat kell GND-re húzni! nyomógomb
    OneButton button2(BUTTON2_PIN, HIGH); //a 3-as lábat kell GND-re húzni! nyomógomb

    void setup()
    {
    pinMode(BUTTON1_PIN, INPUT_PULLUP);

    button1.attachClick(click1);
    button1.attachDuringLongPress(press1);
    button1.attachLongPressStart(pstart1);
    button1.attachLongPressStop(pstop1);

    request(CHILD_ID_LIGHT1, V_DIMMER); // Pull the gateway's current dim level - restore light level upon sendor node power-up


    pinMode(BUTTON2_PIN, INPUT_PULLUP);

    button2.attachClick(click2);
    button2.attachDuringLongPress(press2);
    button2.attachLongPressStart(pstart2);
    button2.attachLongPressStop(pstop2);

    request(CHILD_ID_LIGHT2, V_DIMMER); // Pull the gateway's current dim level - restore light level upon sendor node power-up
    }


    void presentation()
    {
    sendSketchInfo(SN, SV);

    present(CHILD_ID_LIGHT1, S_DIMMER, "előszoba világítás1"); // Register the LED Dimmable Light with the gateway
    present(CHILD_ID_LIGHT2, S_DIMMER, "előszoba világítás2"); // Register the LED Dimmable Light with the gateway
    }


    void loop()
    {
    button1.tick();
    button2.tick();
    }

    //-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    void receive(const MyMessage &message)
    {
    if (message.type == V_LIGHT || message.type == V_DIMMER) {

    if (message.sensor == 1){

    int requestedLevel = atoi(message.data); // Retrieve the power or dim level from the incoming request message

    requestedLevel *= ( message.type == V_LIGHT ? 100 : 1 ); // Adjust incoming level if this is a V_LIGHT variable update [0 == off, 1 == on]

    requestedLevel = requestedLevel > 100 ? 100 : requestedLevel; // Clip incoming level to valid range of 0 to 100
    requestedLevel = requestedLevel < 0 ? 0 : requestedLevel; // Clip incoming level to valid range of 0 to 100

    setLED(requestedLevel);
    }

    if (message.sensor == 2){

    int requestedLevel2 = atoi(message.data); // Retrieve the power or dim level from the incoming request message

    requestedLevel2 *= ( message.type == V_LIGHT ? 100 : 1 ); // Adjust incoming level if this is a V_LIGHT variable update [0 == off, 1 == on]

    requestedLevel2 = requestedLevel2 > 100 ? 100 : requestedLevel2; // Clip incoming level to valid range of 0 to 100
    requestedLevel2 = requestedLevel2 < 0 ? 0 : requestedLevel2; // Clip incoming level to valid range of 0 to 100

    setLED2(requestedLevel2);
    }
    }
    }
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    void setLED(byte level)
    {
    int delta = (level - ledLevel) < 0 ? -1 : 1; //Fade LED to set level

    while (ledLevel != level)
    {
    ledLevel += delta;
    analogWrite(LED1_PIN, (int)(ledLevel / 100. * 255) );
    delay(FADE_DELAY);
    }

    MyMessage lightMsg(CHILD_ID_LIGHT1, V_LIGHT);
    MyMessage dimmerMsg(CHILD_ID_LIGHT1, V_DIMMER);
    send(lightMsg.set(ledLevel > 0));
    send(dimmerMsg.set(ledLevel));
    }


    void setLED2(byte level2)
    {

    int delta = (level2 - ledLevel2) < 0 ? -1 : 1; //Fade LED to set level

    while (ledLevel2 != level2)
    {
    ledLevel2 += delta;
    analogWrite(LED2_PIN, (int)(ledLevel2 / 100. * 255) );
    delay(FADE_DELAY);
    }

    MyMessage lightMsg2(CHILD_ID_LIGHT2, V_LIGHT);
    MyMessage dimmerMsg2(CHILD_ID_LIGHT2, V_DIMMER);
    send(lightMsg2.set(ledLevel2 > 0));
    send(dimmerMsg2.set(ledLevel2));
    }


    void writeToLED()
    {
    analogWrite(LED1_PIN, map(ledLevel,0,100,0,255));
    }

    void writeToLED2()
    {
    analogWrite(LED2_PIN, map(ledLevel2,0,100,0,255));
    }

    void click1() {setLED(ledLevel>0 ? 0 : 100); }
    void pstart1() {ledDimWay = ledLevel<100; }
    void press1() {if(ledDimWay && ledLevel<100) ledLevel++; if(!ledDimWay && ledLevel>5) ledLevel--; writeToLED(); delay(25); }
    void pstop1() {setLED(ledLevel); }

    void click2() {setLED2(ledLevel2>0 ? 0 : 100); }
    void pstart2() {ledDimWay2 = ledLevel2<100; }
    void press2() {if(ledDimWay2 && ledLevel2<100) ledLevel2++; if(!ledDimWay2 && ledLevel2>5) ledLevel2--; writeToLED2(); delay(25); }
    void pstop2() {setLED2(ledLevel2); }

    Használjátok egészséggel!
    Mindenkinek köszönöm a segítséget!
    Szép estét! :)

  • cpt rodgi

    tag

    válasz ghck #4394 üzenetére

    a broaddlink "csak" egy fordito kozosito" modul.. wifirol ir, (pro eseteben fr-re is)
    egy taviranyitokozosito. max be es kikapcsolja a klimat, amit meg ugy programozol ahogy akarsz, es tudsz.
    van benne "macro" opco, ami meg kulonbozo feladatsorokat csinal. pl: tv be, 2 mp szunet, erosito be, 0,5 mp, klima ki, ,5 mp, budi villany le, esetleg klima hofok egy egyseg fel .. ennyi.

  • cpt rodgi

    tag

    válasz ghck #4398 üzenetére

    a broad app tug h klima. es kezeli.
    a makroba betehetsz barmit . pl: be, hüt , , fel ketto hofok, ( erteket nem tud) , le 1 teljesutmeny.. ettol az agy vagy az appon latod h mi az aktuallis, de a makro nem tud viszonyitani. ertem en h ketoldalu kommunkikacio a klima. de a broadlink egy univerzalis tavi. nem MI, es nem homeautomatizacio. "csak egy programoozhato mult tavi"

    nekem a tv re volt makro.
    on, lenyil, balra, balra, fe, ok, ba, le....

    a klimat a telefont lcd nelkul (csak touch ), a pct egy egerrel monitor nelkul is el tudod iranyitani. ez iis ilyen .
    nekem a tv vagy 1,5 ora volt mig a masodperceket belottem ..
    igen ha mar be volt kapcsolva halott a macro, vagy ha valahol van pl rtl. .. nem tudja h mi a pillanatnyi.
    fel, ketto le 3 stb.. tessek elfogyadni h 10e ert nem kapsz gondolatvezerelt terminatort. :)
    talan ha egy domoticzot rabeszelsz, h kezelje a klimat, es fogadja a vissza jelet akkor sima ugy.. elvileg lehet, bert mint irtam a broadlink tudja a gyari appbol kiolvasni a klima pillanatnyi adatait. de az mar screen, es te mint homo sapiens, feldolgozod az infot, es az alapjan utasitod a tavit h mit is tegyen.
    a tvd se tudja h este 8 kor ha bekapcsolod akkor rtl, de szombaton 13 kor ha bekapcsolod akkor sportt 1.. te kapcsolgatsz..
    remelem segitettem

    [ Szerkesztve ]

  • cpt rodgi

    tag

    válasz ghck #4401 üzenetére

    a ketoldalu, az az oda vissza.
    a broadnak muszaly infot kapni a pill alapotrol ha meg tudja jeleniteni a telefonon az allapotot. a klima tavi ezert nem egyszeru sosoe , masik vilag, mert ott a klima is tol infot a tavinak

    ezert irtam h domon lehet h meg lehet oldani, mert az szinte mindent tud. en nem vagyok jartas domoban, en is kerdezgetek, . de valami azt sugja h tudhatja, hisz rengeteg jelet feldolgoz biztos ezt is. amit en tudok h a broad pro kezeli a "bejovo" (klima kuldi) jelet. innen mar nem lehet nagy varazslat.
    nekem a klima ugy megy, h kapcsold be ha a homerseklet x fele megy. es persze a klima be van allitva, programozva. ( ugy kapcsolom ki, es kesz) ha lehul kikapcsol, x felett be, y alatt ki.

    szedd le a broadlink appot, es szerintem hozza tudsz adni klimat manualisan ( a kek appot. az buta, hagy mindent)

    megneztem lehet.. add remote (Nem device)

    [ Szerkesztve ]

  • cpt rodgi

    tag

    válasz ghck #4403 üzenetére

    hat nem ..

    kapcsold be, allotted be valahova. veld ki az elemet, manualisan nyomkodd el a klimat, tedd vissza az elemt a taviba ess lass csodat..
    vagy nagyon buta a klimad..

    ill:
    ha neked van igazad, akkor a "fel, ketto, jobb, egy, auto on, hüt, gomb maris eleg amit elore tusz programozni:) .

    [ Szerkesztve ]

  • cpt rodgi

    tag

    válasz ghck #4404 üzenetére

    ha vegiggondolod:

    fix villany, avagy fazis.. betap, biztositotabla, mindenirany kotodoboz, kapcsolo
    0: kotodoboz lampa

    nem tudod ezt igy ahogy irod. max ha a lampanal osszekotod, akkor jelenhet meg a 0 a kapcsolonal, (persze ezt mar csak pl sonoff relezheted) szoval mitol fog az eredeti helyen a lampad vilagitani? ott csak atszalad a 0

    "Hát, két vezeték mindenképp megy a kapcsolóhoz"
    egy megy egy jön..... nagyon nem mind1..

    [ Szerkesztve ]

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz ghck #4404 üzenetére

    Te milyen "jeladó eszközt" és "relés eszközt" használsz? Ha elolvasod részletesen amit írtam, láthatod, hogy semmi átkötözés, meg dobozba turkálás nem kell. Simán kiveszed a régi kapcsolót és összekötöd a vezetékeit. A lyukat meg lefeded egy elemes RF kapcsolóval. Én erről írtam. Saját működő megoldásomat megosztva.
    Nem kioktatni akarlak, ezért ne sértődj meg (mostanában inkább csak olvasgatom a topicot), de látom, hogy szállingóznak be "lelkes újoncok" (nem csak ide, más fórumokra is), és mintha kényszert éreznének arra, hogy hozzászóljanak minden témához, még akkor is ha nem is láttak olyat közelről. Jó dolog az, ha valaki nem csak kérdez, hanem segíteni próbál, de csak akkor, ha saját tapasztalat van mögötte, mert különben könnyen félrevezetheti a másikat (pl. infrajelet küldő klíma :D ).

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz ghck #4418 üzenetére

    Mégis csak magadra vetted! :B

    1. Nem akarok a szavakon lovagolni, de a hozzászólás arról szólt, hogy "HA be kellene húzni a nullát IS, akkor...", mert Macs fórumtársunk azt javasolta, hogy "be kell húzni, oszt jónapot...", de sajnos nem mindenhol volt olyan gondos a villanyszerelő, hogy csövet tett a falba, vagy esetleg nem volt rá lehetősége. Ha fentiektől eltekintünk, akkor teljesen jogos amit írtál, valóban úgy korrekten megoldható egy eszköz táplálása a kapcsolószál feláldozásával. (Ráadásul általában a másik szál már fázis, így csak az előbbit kell átkötni a dobozban).

    2. Így visszaolvasva valóban (téged is) paraszt módon le újoncoztalak. A kevés hozzászólásod miatt azt gondoltam, hogy ez a "jeladó-relés eszköz" megfogalmazás megint valami általános okoskodás. Ne haragudj, legközelebb előbb kérdezek.

    3. Mivel az én egyik klímám is wifis, így eleve nem mondanám, hogy nincs olyan, hogy oda-vissza, de szintén a konkrét társalgás aspektusában az általános infra távirányítók és klímák kapcsolatáról volt szó. Azt pedig merem állítani, hogy azok legalább 99%-ban úgy működnek (jelenleg), hogy a távirányító kiküldi az összes paramétert a klímának minden gombnyomás alkalmával, válasz meg nuku. Ezzel szemben azt írni, hogy "...a klima tavi ezert nem egyszeru sosoe , masik vilag, mert ott a klima is tol infot a tavinak...amit en tudok h a broad pro kezeli a bejovo (klima kuldi) jelet.." több, mint félrevezető. Gyakorlatilag az egész 4402 egy hablaty... sértődés ide, vagy oda.

    [ Szerkesztve ]

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

  • itanczos

    senior tag

    válasz ghck #4423 üzenetére

    Bocsánat, nem szeretnék bele ugatni!

    A saját tapasztalatom az, hogy aki veszi a fáradtságot és időt, és elolvassa azt a sok hozzászólást amit összehordtunk az elmúlt időszakban, az már eleve nem lesz "kezdő". Ha ezek után is van kérdése, sokkal jobban szótértünk. Persze ehhez sok idő és türelem kell...

    :R

    [ Szerkesztve ]

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz ghck #4423 üzenetére

    Nem neked címeztem. Így utólag jobb lett volna külön hozzászólásként megírni, de már mind1. Igazából csak azt akartam leírni, amit az imént itanczos nálam jóval kulturáltabban megfogalmazott. Annyi volt, hogy kicsit (ismét) elgurult a gyógyszer az előző hozzászóló hanyagul bedobott mondata miatt, mert attól néha elborul az agyam (nem csak fórumozáskor), ha valaki arra sem veszi a fáradtságot, hogy kicsit utánaolvasson annak, ami érdekli, és mások drága idejét rabolva akar (akár anyagi) hasznot húzni.

    A kérdésedet amúgy nem értem. Ha a saját Appot úgy érted, hogy az eszközhöz adott gyári app, akkor azokat élből kerülöm, nálam minden saját hálón kommunikál. A gyári wifi modulok (amiket nem én építettem) azok szinte mind Sonoffok, azokon vagy Tasmota fut, vagy általam írt firmware.
    Ha a konkrét RF kapcsolós megvalósítást kérdezed, az úgy működik, hogy az RF jelet veszi egy központi Sonoff Bridge, az továbbküldi a kódot MQTT-n a szervernek, ahol egy NodeRed szálon eljut a megfelelő lámpához szintén MQTT parancsként. A legszebb, hogy egy háromgombos RF kapcsolóval 5 lámpát tudok vezérelni a nappaliban, ugyanis az egyszerre nyomott gombok más kódot generálnak a HT12 kódolásnak hála.
    Eddigi tapasztalataim szerint elég stabilan működik, így az RF bridgenenek most fogok adni egy kis plusz feladatot: :)

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz ghck #4427 üzenetére

    :DDD

    Ja, az katasztrófa. Broadlink chip van benne, de saját alkalmazást írt hozzá (sajnos) a Vortex. Kezdtem örülni, amikor a Broadlink app megtalálta, mint RM mini, de aztán nem állt vele szóba. Küzdöttem vele egy ideig, aztán feladtam. Egyébként a saját appja igen instabil. Egyik percben látja a klímát, a másikban nem, ezt leszámítva használható lenne.
    Pedig egész télen azzal fűtöttünk (kivéve azt a pár nap extrémebb hideget), de igazából nem kellet piszkálni, be volt lőve 23/21 fokra, aztán ment folyamatosan. Tavasz óta meg ki van kapcsolva. Majd nyárra ráuszítom az RM minit, csak az a fránya egyirányú kommunikáció :D

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Új hozzászólás Aktív témák